Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
1943 rok. Grupa dzieci z prywatnego przedszkola w Kraśniku przygotowuje świąteczne kartki dla jeńców wojennych w Oflagu VI B Doessel. Podpisane kartki wysyła do obozu prowadząca przedszkole Janina Suska. 2017 rok. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku wykonują kartki wielkanocne dla kombatantów - uczestników Powstania Warszawskiego, z którymi współpracuje Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Placówka ta jest inicjatorem niezwykłego projektu
Rondo im. Żołnierzy Wyklętych w Kraśniku zostanie przebudowane. Zmienić ma się nie tylko układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało dofinansowania na projekty przeciwdziałania przemocy. Do województwa lubelskiego trafi ponad 200 tys. zł.
Firma z Włodawy wycina drzewa w okolicy Gościeradowa (powiat kraśnicki). Problem w tym, że jest środek okresu lęgowego ptaków – alarmują nasi Czytelnicy. Prezes firmy, która jest właścicielem działek zapewnia, że gniazd ptasich na wycinanych drzewach nie ma, co miał sprawdzić ornitolog.
W 1943 roku przedszkolaki narysowały kartki świąteczne dla jeńców wojennych. Ich wzorem – dzieci z Przedszkola nr 7 w Kraśniku przygotowały świąteczne życzenia dla uczestników powstania warszawskiego. Wielkanocna akcja to początek współpracy między miastem a Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
Mieszkanka Kraśnika wybrała się na zakupy, upadła na śliskiej podłodze i złamała udo. Właściciel sklepu ma jej za to zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia – orzekł sąd
Zrekonstruowanie alei jabłoniowej w dzielnicy fabrycznej miasta – to jeden z projektów, który chce zrealizować magistrat w Kraśniku. Urzędnicy liczą, że uda im się uzyskać dofinansowanie do odnowy terenów zielonych w mieście.
Zagospodarowanie wałów urzędowskich, które powstały na początku XVI w. na cele turystyczne, wybudowanie stanicy konnej i wyznaczenie trasy konnej. Te m.in. projekty zostały wpisane do lokalnego programu rewitalizacji gminy Urzędów. Turyści odwiedzający Urzędów (powiat kraśnicki) i okolicę mogliby zwiedzać bryczkami ciekawe pod względem turystycznym miejsca.
Rozmowa z pochodzącym z Kraśnika Dariuszem Stujem, który od blisko 30 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Seattle. Jest założycielem i prezesem fundacji „Rainbow of Magnolia, Fountains of Life” która pomaga zarówno najuboższym mieszkańcom Afryki jak też mieszkańcom jego rodzinnego miasta.
Podczas remontu część kostki granitowej na ulicy Bóźnicznej w Kraśniku zostało ściągnięte i zastąpione kostką betonową. Urzędnicy tłumaczą to względami bezpieczeństwa. Ściągnięta kostka granitowa jest składowana. Urząd Miasta nie wyklucza, że zostanie sprzedana.
Ryk silnika przecina ciszę tanzańskich równin. Tanzańczyk Ahmed Huwel mknie po czerwonej nitce dziurawej drogi. Proto z Urzędowa spisuje się nadzwyczaj dobrze na krańcu Afryki.
W piątek w Obrokach w powiecie kraśnickim zderzyły się trzy samochody ciężarowe i jeden osobowy. Droga krajowa nr 19 jest już przejezdna
W czwartek przed południem w Lasach w powiecie kraśnickim zderzyły się dwa samochody. Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala w Lublinie. Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo.
Wypadek w miejscowości Sobieszczany w powiecie lubelskim. W poniedziałek przed południem citroen wjechał pod pociąg.
Przebudowa zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26, odnowienie rynku Starego Miasta czy powstanie centrum przesiadkowego. To tylko część przedsięwzięć, które znalazły się w projekcie programu rewitalizacji miasta. W środę radni mają ten program zatwierdzić.
Burmistrz daje zielone światło firmie JKG Intereco, z którą miasto miało zakończyć współpracę. Powód? Planowana inwestycja w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej znalazła się na liście projektów zakwalifikowanych do unijnego dofinansowania.
160 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku będzie mogło odbyć płatny staż u lokalnych przedsiębiorców. Będzie to możliwe dzięki projektowi „Pewnym krokiem w przyszłość”, który rusza w sierpniu br. Starostwo Powiatowe w Kraśniku zdobyło na ten cel unijne dofinansowanie. Skorzystają też nauczyciele.
Cena wody i ścieków w Kraśniku jest wyższa niż w Lublinie. M.in. dlatego, że prezes wodociągów zarabia więcej niż burmistrz – punktują działacze Nowoczesnej. Ulotki na ten temat trafiają do skrzynek pocztowych w całym mieście
Atrakcyjny Lublin – otwarcie sezonu turystycznego. Wycieczki, warsztaty, koncerty. Dla wszystkich i gratis.
W miejscowości Lasy koło Kraśnika zderzyły się trzy samochody osobowe, w tym nieoznakowany radiowóz policji. Pięć osób trafiło do szpitala.
Kierowca stracił panowanie nad peugeotem i wjechał w drzewo.
W czwartek rano w miejscowości Wilkołaz Pierwszy kierowca poloneza potrącił 16-latka na przejściu dla pieszych. Chłopak trafił do szpitala w Lublinie.
Nie płacili za dzierżawę ponad hektarowej działki w podstrefie ekonomicznej, więc burmistrz rozwiązał umowę ze spółką, która miała produkować dachówkę.
Do czerwca mają zakończyć się prace na 12,5-kilometrowym odcinku S19 z Lublina do Rzeszowa. Chodzi o fragment z Sokołowa Małopolskiego do Stobiernej na Podkarpaciu. Drogowcy ścigają się z czasem, aby dotrzymać terminu.
Rozpoczął się proces mężczyzny, który miał skatować swojego kolegę za kradzież maszynki do skręcania papierosów. Pobity Grzegorz G. został później porzucony przed własnym domem. Zmarł dwa dni po napaści.