Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Byłam na wszystkich rozprawach. Sąd nie mógł zadać oskarżonemu pytania, czy to on zamieścił obraźliwe i pomawiające mnie wpisy bo Michał Stawiarski odmówił składania wyjaśnień – opisuje przebieg posiedzeń Jadwiga Kmieć. Drugi raz przegrała w sądzie z prezesem Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, prywatnie synem marszałka, do niedawna szefem biura posła PiS Kazimierza Chomy.
W piątek – koncert symfoniczny "Odyssea" pod dyrekcją kompozytora Henriego Seroki, w sobotę – Bovska i Organek, a w niedzielę Chonabibe. W piątek rozpoczynają się Dni Kraśnika. Tradycyjnie już będą połączone z obchodami święta pułkowego. Podczas imprez wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek na operację chorego na serce 2,5-letniego Olka.
Setki tysięcy złotych zapłacą lubelskie samorządy organizatorom tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zgodnie przekonują, że ten wydatek się opłaci, bo zapewni ich miejscowościom rozgłos, który wspomagany w inny sposób kosztowałby o wiele więcej pieniędzy.
Rada Miasta, choć nie jednogłośnie udzieliła burmistrzowi Wojciechowi Wilkowi (PO) wotum zaufania i absolutorium. Na ostatniej sesji niektórzy radni nie szczędzili słów krytyki, choć nie brakowało też pochwał. Także pod adresem pochodzącego z Kraśnika marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS).
Nie chcą w mieście spalani opadów i protestują. "Nasz sprzeciw jest jednocześnie wyrazem sprzeciwu tysięcy mieszkańców Kraśnika i okolicznych miejscowości, czego potwierdzeniem są ich podpisy złożone w załączeniu do tej petycji" – pisze do burmistrza czworo miejskich radnych.
26 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało akty nadania polskiego obywatelstwa. Większość z nich pochodzi z Ukrainy. Wśród nowych polskich obywateli są także osoby pochodzące z Izraela, Białorusi, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii i Boliwii.
Czy lipy rosnące na skwerze przy stacji kolejowej w Kraśniku zostaną wycięte? Nie chcą do tego dopuścić mieszkańcy. Niestety, dwie opinie dendrologiczne zlecone przez urzędników nie pozostawiają złudzeń. Na zły stan drzew wpływ mieli… ludzie.
Dwie osoby zostały ranne. Ciężki pojazd wpadł do rowu i trzeba go wyciągnąć na drogę.
Żeby tylko plusy nie przysłoniły minusów – mogliby rzecz przeciwnicy wycinki, na wstępie nawet 50 ha lasu, pod nowe inwestycje. Ale faktem jest, że terenów w kraśnickiej strefie jest już niewiele. Zostały tylko trzy działki.
Kobieta przyjechała pociągiem, ale w pewnym momencie się pogubiła.
44 lata ma średnio mieszkaniec Kraśnika, który – biorący pod uwagę statystykę – produkuje rocznie 395 kg śmieci. Miasto się wyludnia: rocznie ubywa o ok. 1 proc zameldowanych mieszkańców. Zaś wśród tych, którzy w Kraśniku mieszkają więcej jest kobiet niż mężczyzn
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zakrzówku (powiat kraśnicki) będzie w miejscu, gdzie było zaplanowane, czyli w hali sportowej. Gorzej z posiłkami dla uczniów i dzieci z zerówki, bo w wyniku awarii instalacji wodnej zalana została m.in. kuchnia i stołówka.
Wypadek na ulicy Sikorskiego w Kraśniku.
Na razie nie można wykluczyć ani żołnierzy walczących podczas I, ani tych z II wojny światowej. Szkielety ludzkie, odkryte podczas prac przy szpitalu powiatowym w Kraśniku, gdzie w przeszłości mieściły się koszary 24. Pułku Ułanów, muszą być poddane jeszcze analizie antropologicznej, bo archeolodzy zakończyli już swoje prace na miejscu znaleziska.
Jesienią ma być gotowy Bulwar Nadwiślański w Jakubowicach tuż za Annopolem (powiat kraśnicki). – To będzie pierwsze takie miejsce na terenie naszej gminy – mówi Mirosław Gazda, burmistrz Annopola. – Liczymy, że to przyciągnie do nas jeszcze więcej turystów, zwłaszcza na weekendowy wypoczynek.
Ofiarą matrymonialnego oszusta podającego się za hiszpańskiego wdowca, padła 58-letnia mieszkanka Kraśnika.
– Samorząd, jako ta wspólnota, w której jesteśmy na co dzień i najwięcej o niej wiemy, to z tego powodu najwięcej możemy w niej zmienić, ale też wiele się nauczyć – ROZMOWA z Pawłem Bącalem, pochodzącym z Kraśnika studentem prawa i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentem studiów z zakresu stosunków międzynarodowych na UW, który zdobył Studenckiego Nobla w dziedzinie nauk społecznych
Od września przyszłego roku w Kraśniku może działać Szkoła Muzyczna II stopnia. Teraz młodzież chcąca rozwijać swój talent musi dojeżdżać na zajęcia do Lublina lub Stalowej Woli. Przez to wielu rezygnuje z nauki.
Gminne Centrum Kultury w Polichnie zaprasza mieszkańców do udziału w pierwszej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. św. Jana Pawła II. Trasa będzie obejmować miejscowości gminy Szastarka. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca.
Przykra niespodzianka przydarzyła się 5-letniemu chłopcu z gminy Wilkołaz.
Przed policyjny radiowóz patrolujący Zakrzówek wybiegły nagle dwa kucyki. Zwierzęta galopowały ulicą i chodnikiem.
Hala produkcyjno-magazynowa i linia technologiczna w Gościeradowie w powiecie kraśnickim oraz nowy zakład produkcyjny w Radomiu – to nowe inwestycje Erkado, jednego z największych producentów drzwi w Polsce. W ostatnich latach firma przeznaczyła na rozwój 130 milionów złotych, a do 2025 roku chce wydać na inwestycje 65 mln zł.
Pół roku powinien siedzieć w więzieniu za narkotyki. 31-latek z Kraśnika, który planował wyjechać z Polski będzie musiał odłożyć w czasie swoje plany.
Szpital kardiologiczny z możliwością wykonywania zabiegów z zakresu kardiologii interwencyjnej i radiologii zabiegowej jest już wybudowany i w pełni wyposażony. Ma pracować całą dobę i przez cały rok. Czeka tylko na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącą finansowania.
Chciałbym zostać żołnierzem, bo lubię strzelać, przeładowywać magazynki i dużo jeść – tak o swoim marzeniu zostania czołgistą opowiadał nam w sobotę w Kraśniku 7-letni Olaf z Chełma. Szybciej w armii ma szansę służyć mama chłopca. Karolina Guz jest jedną z osób, które zgłosiły się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nabór do armii cały czas trwa.