Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Burze z ulewnym deszczem przechodzą przez woj. lubelskie
Około 100 dzieci i młodzieży w tym goście z Ukrainy, z okolic Sokala wezmą dziś udział w "Pikniku nad wodą" w Kraśniku. Każdy z uczestników spławikowych zawodów wędkarskich nad zalewem otrzyma nagrodę. Bez względu na ilość złowionych ryb.
Na duchotę w przychodni rehabilitacyjnej w Kraśniku skarży się nasz Czytelnik. – Temperatura w pomieszczeniach przekracza 30 stopni – podkreśla mężczyzna, który sugeruje, by w tym miejscu zamontować klimatyzację. Szans, by klimatyzacja się pojawiła, raczej nie ma.
Wszystko zaczęło się 4 lata temu. Talent, ale także ciężka zespołowa praca sprawiły, że kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears osiąga kolejne sukcesy z powodzeniem rywalizując z drużynami z całego świata. Teraz młodzi ludzie z powiatu kraśnickiego przygotowują się do zawodów w Dubaju.
IMGW-PIB wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.
To już XXV jubileuszowa edycja Biegu Po Uśmiech w Kraśniku. W sobotniej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce mogą uczestniczyć wszyscy, którzy uwielbiają nie tylko biegać, ale też dużo się uśmiechać i spędzać czas rodzinnie i aktywnie. Początek o godz. 9.30.
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kraśnicki Roman Bijak (PiS) stał się bohaterem w satyrycznym portalu ASZdziennik, który wymyśla śmieszne doniesienia, ale i wynajduje co śmieszniejsze rzeczywiste wydarzenia. Wypowiedzi radnego Bijaka z ostatniej sesji Rady Powiatu nie trzeba było jednak zmyślać.
Rośnie liczba osób, które mają przewlekłe problemy z pamięcią. Stąd pomysł uruchomienia w Kraśniku dziennego ośrodka wsparcia dla osób z demencją i chorobą Alzheimera. Interpelację w tej sprawie złożyła podczas ostatniej sesji radna Iwona Włodarczyk
W al. Niepodległości w Kraśniku zostaną posadzone nowe jabłonie. Projekt zieleniowy już się rozpoczął, trwa naprawa chodnika (na zdjęciu). O to czy drzewa przyjadą z zagranicy dopytywali podczas ostatniej sesji radni.
Zabrania się m.in. wchodzenia do wody wbrew zakazowi ratownika, wprowadzania i kąpieli zwierząt, a także wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych oraz środków odurzających. Do listy zakazów obowiązujących nad zalewem radni miejscy dodali wczoraj jeszcze zapis dotyczący zachowania.
Miasto Kraśnik to kolejny w Lubelskiem "samorząd wolny od ideologii LGBT". W czwartek Rada Miasta, choć niejednogłośnie, przyjęła stanowisko w tej sprawie. – Znaki są tak czytelne, jasne i transparentne, że nie będę tego wniosku uzasadniał – zaznaczał podczas dzisiejszej sesji wnioskodawca radny Jan Albiniak (Wspólny Kraśnik).
Do 11 czerwca można zapisywać się na kraśnicki Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów, a także na zaplanowany po raz pierwszy w mieście Maraton Kraśnicki.
Pryzma kości zalega w hali niedziałającego od lat zakładu Bacutil w Annopolu, który przerabiał odpady pochodzenia zwierzęcego m.in. na mączkę kostną i żelatynę. Dziś na miejsce pojadą pracownicy sanepidu. Ale odpady zwierzęce to nie jedyny problem związany z tym miejscem
200 sztuk nowych jabłoni odmiany Evereste zostanie posadzonych w tzw. alei jabłoniowej w Kraśniku. Prace, które są prowadzone w ramach unijnego projektu zieleniowego, potrwają do końca września.
Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku na DK19 w pobliżu Kraśnika do którego doszło we wtorek rano.
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Tak głosował Kraśnik i gminy powiatu kraśnickiego.
Sytuacja jest poważna, ale stabilna - dopuszczalny poziom wód w Wiśle i w Bugu został przekroczony w trzech miejscowościach. W całym województwie lubelskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.
Rada Miejska i Burmistrz Urzędowa oraz Ośrodek Kultury w Urzędowie zapraszają w dniach 24-26 maja na Dni Urzędowa 2019. W programie moc atrakcji.
W powiatach opolskim, kraśnickim, puławskim i mieście Puławy obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Takie zarządzenie wydał właśnie wojewoda lubelski.
Nadwiślańskie gminy szykują się na nadejście fali kulminacyjnej. Dzisiaj na terenie gminy Annopol (powiat kraśnicki), gdzie poziom wody w Wiśle przekroczył stan alarmowy urzędnicy i strażacy sprawdzali stan wałów.
Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. Z danych z godz. 8 wynika, że w ciągu nocy poziom wody w tym mieście podniósł się o 32 cm. W Puławach Wisła płynie powyżej poziomu ostrzegawczego.
Piękni i Młodzi a także zespoły – Dejw i TeX wystąpią w niedzielę (26 maja) podczas Dni Urzędowa. W ramach trzydniowych wydarzeń organizatorzy zaplanowali nie tylko koncerty muzyczne. Będzie można obejrzeć także wystawę samochodów wojskowych i rajdowych i wziąć udział w warsztatach rękodzieła.
Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do Annopola. Podobnie jak w Puławach, tam również, w ciągu ostatniej doby poziom wody wzrósł o ponad metr. Przekroczony został już stan ostrzegawczy. W sobotę lokalną wizję w gminie zapowiedział m.in. wojewoda lubelski i szef wojewódzkiej straży pożarnej.
Wojewoda lubelski wydał decyzję zezwalającą na budowę pierwszego z sześciu odcinków S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim.
O innowacjach się nie mówi, innowacje się po prostu realizuje – powiedział Ireneusz Maksim, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, odbiegając nagrodę w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”. Wśród laureatów podczas środowej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji była im. kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears.