Kraśnicki magistrat szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą modernizacji budynku, w którym pracują urzędnicy. W przetargu jest mowa m.in. o przygotowaniu dwóch wariantów rozwiązań koncepcyjnych uwzględniających wejście główne wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, podświetlanym napisem i kolorystykę budynku.
– Rada Miasta w budżecie uchwalonym na ten rok zabezpieczyła 200 tysięcy zł na modernizację Urzędu Miasta, która w zasadzie dotyczyć ma budowy nowego wejścia z łatwiejszym dostępem dla niepełnosprawnych i nowej elewacji, zwłaszcza od frontu budynku – precyzuje Daniel Niedziałek z biura burmistrza. – Chcemy też wymienić kilkanaście okien.
Ostatni duży remont budynku przy ul. Lubelskiej 84 wraz z termomodernizacją miał miejsce kilkanaście lat temu. – To budynek, w którym od początku lat 70. przez kilkadziesiąt lat mieściły się hotel „Saturn” i restauracja „Jubilatka”. Jeszcze w latach 90. magistrat po przenosinach z ul. Piłsudskiego dzielił się piętrami z tym hotelem – opisuje Niedziałek.
Urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Na zgłoszenia firm czekają do 3 kwietnia.
– To jedna z tych mniejszych inwestycji zaplanowanych na ten rok, a z powodu epidemii czekają nas duże zmiany w tegorocznym budżecie – zapowiada Niedziałek. – Wszystkie wydatki zostaną z pewnością na nowo zweryfikowane przez radnych, bo też i zaplanowane dochody stoją pod dużym znakiem zapytania. Na razie mamy obowiązek realizować uchwalony budżet, stąd pierwszy krok, czyli przetarg na dokumentację projektowo-kosztorysową. W obecnej sytuacji, jeśli uda nam się pomyślnie rozstrzygnąć ten przetarg, to samo wydanie decyzji o warunkach zabudowy potrwa kilka miesięcy, bo plan zagospodarowania przestrzennego miasta z 2014 r. jest decyzją sądu nieważny. Potem musimy wystąpić do starostwa o wydanie pozwolenia na budowę, które będzie ważne trzy lata. Zatem przygotowujemy się do tego zadania od strony dokumentacyjnej i formalnej, ale co będzie dalej – zobaczymy za kilka miesięcy – podkreśla Niedziałek.