Działka firmy Cyclone, która będzie produkować w Kraśniku części do samolotów została włączona do Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Tym sposobem w mieście będą funkcjonować dwie podstrefy ekonomiczne – mielecka i tarnobrzeska.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
– Formalności dość szybko zostały załatwione – mówi Bogdan Adamkowski, prezes Cyclone Polska. – To dla nas dobra wiadomość. Czy bardzo dobra to się zawsze okazuje kiedy zaczyna się korzystać z tego, że jest się w strefie ekonomicznej. Chcieliśmy aby działka, na której powstaje nasza fabryka została włączona do Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec bo ona była na etapie poszerzania. Strefa tarnobrzeska dopiero do tego przystępowała.
W sprawie włączenia działki do mieleckiej strefy ekonomicznej odbyło się w maju br. spotkanie z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Uczestniczyli w nim właściciel firmy Cyclone Manufacturing Inc. Andrzej Sochaj i starosta kraśnicki Andrzej Maj. Zaś rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 lipca br. działka należąca do Cyclone została włączona do mieleckiej strefy.
W mieście działa już podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są już pierwsi inwestorzy.
Tymczasem remont fabryki przy ul. Fabrycznej w Kraśniku gdzie będą produkowane części do skrzydeł i drzwi samolotów Bombardier, Boeing czy Airbus trwa.
Uruchomienie produkcji w Kraśniku firma Cyclone panuje w ciągu dwóch lat. Na początek zatrudni od 10 do 20 pracowników. Mimo, że formalnie żadne ogłoszenia o pracę w firmie Cyclone się nie ukazały to chętnych nie brakuje.
– Informacja rozeszła się pocztą pantoflową. Ludzie już przynoszą nam swoje CV – potwierdza prezes Cyclone Polska.
Firma Cyclone Manufacturing INC powstała w Kanadzie od 1964 r. Produkuje części dla takich firm z branży lotniczej jak – Lockhead Martin, Bombardier, Airbus, Saab, Embraer czy Boeing. W Kraśniku uruchomi swoją pierwszą w Polsce fabrykę.