![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Dzisiaj droga została oficjalnie otwarta. Od lewej: Adam Wojtaszek, prezes Wod-Bud, wykonawca drogi, Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika, Andrzej Maj, starosta kraśnicki i Marek Kos, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. (Fot. Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku)<br />
<br />](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-10/b19a0572aba28a97b31b64fb67646a4a.jpg)
To inwestycja przeprowadzona w ekspresowym tempie. Środki na budowę 2,5 km drogi – przedłużenia al. Tysiąclecia w Kraśniku pochodziły zarówno z funduszy unijnych jak też budżetu trzech samorządów – województwa, powiatu i miasta. Dziś droga dojazdowa do podstrefy ekonomicznej została oficjalnie otwarta.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
![Artykuł otwarty](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/open-article.png)
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
– Fizycznie budowa tej drogi trwała nieco ponad 2 miesiące – mówi Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. – Sam pomysł, by ją wybudować zrodził się jesienią ubiegłego roku, więc w ciągu roku udało nam się przygotować całą dokumentację projektową w systemie „Zaprojektuj-wybuduj” i ogłosić przetarg. Wygrała go kraśnicka firma. To jest duży sukces, że udało się tę drogę tak szybko wybudować. Inwestycja była zagrożona terminami (należało ją wykonać do końca sierpnia-red.). Baliśmy się o to, ale wszystko się udało. Mieszkańcy mogą z niej już korzystać.
Nowa droga prowadzi do kraśnickiej podstrefy ekonomicznej. – Miejmy nadzieję, że ten łatwy dojazd do strefy przyczyni się do tego, że będzie ona bardziej konkurencyjna – dodaje starosta kraśnicki. – Poza tym inwestycja ta otwiera tę część miasta na nowe inwestycje. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat budownictwo jednorodzinne się bardzo szybko rozwinie.
Wartość całej inwestycji to blisko 10 mln zł. Oprócz zaprojektowania i budowy drogi konieczny był jeszcze wykup gruntów. Inwestycja powiatu kraśnickiego została zrealizowana przy współpracy z miastem Kraśnik i województwem lubelskim przy wykorzystaniu środków unijnych – ok. 6,5 mln zł.
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-10/87569a2d99bec18253c8979372a5d356_v1.jpg)