Dwa razy większe zasilanie w energię elektryczną będzie mieć Strefa Inwestycji Kraśnik. Obecnie działa tu pięć przedsiębiorstw. Rozpoczęciem działalności są zainteresowane kolejne firmy - z branży papierniczej, metalowej i maszynowej
Dla tych przedsiębiorców, którzy działają w Strefy Inwestycji Kraśnik obecnego zasilania w energię elektryczną w zupełności wystarczy – mówi January Pawlos z Urzędu Miasta w Kraśniku. – Ale jeśli chcielibyśmy, aby firm prowadzących działalność na terenie strefy było więcej, to moc musi być większa. Dlatego już od dłuższego czasu o to zwiększenie zabiegaliśmy.
W końcu się udało. – Teraz już w 100 proc. nasze potrzeby będą zaspokojone. Nawet gdyby udało się nam sprzedać wszystkie działki na terenie kraśnickiej podstrefy ekonomicznej – dodaje Pawlos.
– Aktualna moc przyłączonych obiektów to 1,667 MW. Po przebudowie planowanej linii SN dodatkowa moc do zasilania strefy to ok. 2MW – podaje Adam Rafalski, rzecznik prasowy spółki PGE Dystrybucja.
– Obecnie w trakcie realizacji jest drugi odcinek linii kablowej od linii napowietrznej SN Budzyń-Abramowice (Krężnica Jara) – informuje rzecznik PGE Dystrybucja. – Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec kwietnia 2018 r.
W kraśnickiej podstrefie TSSE obecnie działa pięć przedsiębiorstw. Rozpoczęciem działalności są zainteresowane kolejne firmy z branży papierniczej, metalowej i maszynowej.
– Rozmowy jednak są jeszcze w zbyt wczesnym etapie, aby móc udzielać bardziej szczegółowych informacji – ucina Pawlos. I dodaje, że zachętą do inwestowania w mieście są takie planowane inwestycje jak budowa drogi S-19 i modernizacja drogi wojewódzkiej nr 833 Kraśnik-Chodel.
– Na ożywienie w tej dziedzinie powinny także wpłynąć modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej z Lublina do Stalowej Woli i budowa w Kraśniku nowoczesnego dworca PKP – dodaje Pawlos.
Kraśnicki magistrat chce również powiększyć teren pod inwestycje.
– W najbliższej przyszłości planujemy przystąpić do zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tak, aby w pobliżu drogi nr 833 utworzyć nowe obszary pod tereny inwestycyjne, które na pewno jeszcze bardziej zwiększyłyby atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta – zaznacza January Pawlos.
W Kraśniku poza podstrefą TSSE Euro-Park Wisłosan działa również druga podstrefa – Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, gdzie działalność prowadzi Fabryka Łożysk Tocznych i firma Cyclone.
Był targ, Będzie Media Expert
W Kraśniku przybywa firm nie tylko w Strefie Inwestycji, ale też w innych lokalizacjach miasta. Działkę po byłym targowisku miejskim przy ul. Balladyny kupiła jakiś czas temu spółka Terg ze Złotowa, której głównym profilem działalności jest sprzedaż sprzętu elektronicznego i AGD pod marką Media Expert. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa sklepu.
– Jesteśmy na etapie wyboru biura projektowego, które pomoże nam przygotować ostateczną koncepcję inwestycji oraz zagospodarowania terenu przy ul. Balladyny w Kraśniku – informuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert. – Na tę chwilę nie zapadły rozstrzygnięcia dotyczące wielkości obiektu i harmonogramu budowy.