Lublin

14 kwietnia 2024 r.
9:01

Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie? Wybory już w środę

Autor: Zdjęcie autora Oprac. BAS
Prof. Krzysztof Kowalczyk pełni funkcję dyrektora Instytutu Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin oraz rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w kadencji 2020–2024.  Ubiega się o reelekcję.
Prof. Krzysztof Kowalczyk pełni funkcję dyrektora Instytutu Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin oraz rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w kadencji 2020–2024. Ubiega się o reelekcję. (fot. Maciej Niedziółka)

Wybory rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na kadencję 2024–202, które odbędą się w najbliższą środę (17 kwietnia) będą formalnością. Senat uczelni zaopiniował kandydaturę prof. dr hab. dr h.c. Krzysztofa Kowalczyka, który ubiega się reelekcję. Urzędującego rektora, jedynego kandydata wskazała także Rada Uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prof. Kowalczyk urodził się w 1963 r. W 1987 r. ukończył studia na kierunku rolnictwo na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie i w tym samym roku rozpoczął pracę w Instytucie Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin. W 1996 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk rolniczych w dyscyplinie agronomia. W 2002 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii, specjalność genetyka i hodowla roślin. W 2009 r. uzyskał tytuł profesora nauk rolniczych.

Prof. Krzysztof Kowalczyk pełni funkcję dyrektora Instytutu Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin oraz rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (w kadencji 2020–2024).

W miniony czwartek, 11 kwietnia, prof. Kowalczyk spotkał się ze społecznością akademicką i przedstawił program na lata 2024-2028

– Najważniejsze cele, jakie będą przed nami w kadencji można zawrzeć w trzech głównych zadaniach obejmujących: utrzymanie uzyskanych osiągnięć badawczych, dydaktycznych i wizerunkowych; rozwój Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie; sprawne zarządzanie uczelnią. Kluczowa dla rozwoju uczelni będzie realizacja badań naukowych gwarantujących uzyskanie wartościowych wyników, które wnoszą postęp w rozwój nauki i mogą zostać opublikowane w najlepszych i najbardziej prestiżowych czasopismach. Zamierzam promować i popierać wszelkie działania oraz inicjatywy, zmierzające do pozyskiwania środków na badania, zarówno ze źródeł krajowych jak i zagranicznych – powiedział prof. Kowalczyk, dodając, że będzie dokładał szczególnych starań, aby sprawnie i dynamicznie funkcjonowały wszystkie działy i biura administracji UP w Lublinie, tak aby służyły sprawnemu zarządzaniu uczelnią, koordynowaniu obsługi projektów badawczych, przepływu informacji i ograniczeniu zbędnej biurokracji.

– Będziemy zapewniać dalsze dynamizowanie rozwoju pracowników i kadry mającej właściwe kwalifikacje lub dorobek naukowy. Najlepsi pracownicy byli nagradzani nagrodami rektora i otrzymywali dodatki za wykonywaną dodatkową pracę. To jest strategia, którą będę dalej realizował. Sprawując funkcję rektora Uniwersytetu Przyrodniczego zawsze wsłuchiwałem się w zdanie społeczności akademickiej. Z szacunkiem i zrozumieniem analizowałem argumenty drugiej strony, ceniąc każdego pracownika, studenta i gościa. Będę dalej w ten sposób konsekwentnie postępował. Jeżeli zostanę wybrany na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w kadencji 2024-2028, to zapewniam, że będę starał się dalej służyć uczelni najlepiej jak potrafię. Dotychczas nigdy nie cofnąłem się przed trudnościami czy problemami, lecz starałem się je skutecznie rozwiązywać dla dobra uczelni i społeczności akademickiej. Sukces Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest zależny od wszystkich pracowników i jest możliwy do osiągnięcia, co już wielokrotnie wykazaliśmy, pozyskując znakomite wyniki w ocenie ewaluacyjnej oraz uzyskując prestiżowe nagrody – zapewnił ubiegający się o reelekcję JM Rektor Krzysztof Kowalczyk.

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach
galeria

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach

Wprawdzie emocje po wczorajszym meczu we Wrocławiu już opadły, ale wciąż kibice czują gorącą atmosferę z trybun. Zobaczmy, jak obie drużyny były dopingowane.

Efekt sobotniego sprzątania
Józefów nad Wisłą

To jest ekologia! Mimo chłodu posprzątali brzegi Wyżnicy

Mimo przenikliwego chłodu nikt nie spóźnił się wczoraj na zbiórkę nad rzeczka Wyżnicą przepływającą przez gminę Józefów nad Wisłą. W sobotni poranek dzieci, młodzież i dorośli w ramach „Operacji Czysta Rzeka” posprzątali brzegi tej rzeczki.

Tak się bawi Lublin w Helium Club
foto
galeria

Tak się bawi Lublin w Helium Club

Jeśli nie było Was na imprezie "Back to the Past" w klubie Heliume, to… cóż, żałujcie, że przegapiliście prawdziwe szaleństwo. Na szczęście mamy dla Was fotogalerię, która udowodni, że taniec, błysk fleszy i dobra zabawa to w Helium Club absolutna norma. Zobaczcie, kto rządził na parkiecie i jak się bawił Lublin.

Nowa tężnia przy Szkole Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach na osiedlu Niwa czeka na pierwsze uruchomienie. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego

Starsza tężnia już działa, na nową zaczekają dłużej

W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie nowa tężnia solankowa na osiedlu Niwa w Puławach. To efekt budżetu obywatelskiego, w którym inwestycję tę poparło 837 osób. Starsza tężnia, ta przy ul. Polnej wznowiła pracę 1 kwietnia.

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z Muzeum Południowego Podlasia. Najpierw ktoś ją ukradł w 2016 roku. A w 2021 roku anonimowy nadawca odesłał ją do bialskiej placówki.

Julia Szeremeta ma za sobą dobry występ w Brazylii

Julia Szeremeta zajęła drugie miejsce w turnieju Pucharu Świata w brazylijskim Foz de Igacu

Dla pieściarki Paco Lublin to był bardzo wymagający tydzień, ponieważ w Brazylii stoczyła trzy walki. Dwie z nich odbyły się w odstępie 24 godzin, co na pewno było dla wicemistrzyni olimpijskiej sporym wyzwaniem. Warto jednak podkreślić, że w każdym z pojedynków zaprezentowała równą i wysoką formę.

Trener Motoru Mateusz Stolarski szanuje punkt zdobyty we Wrocławiu, ale nie był do końca zadowolony z wyniku

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Szacunek dla kibiców, po to się pracuje, żeby grać takie mecze

Motor w sobotni wieczór zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1. Obie drużyny po końcowym gwizdku odczuwały niedosyt. Co na konferencji prasowej mówili trenerzy?

Zima wróciła

Zima kontratakuje. Drogi mogą być śliskie

Polska jest pod wpływem klina wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Morzem Północnym, jedynie początkowo krańce południowo-wschodnie pozostaną jeszcze w zasięgu frontu związanego z niżem znad Ukrainy. Z północy napływa zimne powietrze arktyczne.

Dziś rano poderwani nasze myśliwce

Poderwano samoloty, bo Rosjanie atakują Ukrainę

W związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, wykonującego uderzenia na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie Ukrainy, rozpoczęło się operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej - poinformowało w niedzielę nad ranem Dowództwo Operacyjne RSZ.

Widmo spadku coraz poważniej zaczyna zagrażać Wiśle Puławy

Widmo spadku coraz poważniej zaczyna zagrażać Wiśle Puławy

Nie o takim wyniku marzyli kibice Wisły Puławy przeciwko GKS Jastrzębie. W starciu dwóch ekip walczących o utrzymanie w sobotę górą byli goście. Podopieczni trenera Macieja Tokarczyka przegrali aż 1:4 i znaleźli się w strefie spadkowej

Giełda w Nowym Jorku straciła 6,4 bln dolarów w dwa dni

Giełda w Nowym Jorku straciła 6,4 bln dolarów w dwa dni

To był najgorszy dzień na giełdzie od czasu pandemii. Indeks Dow Jones stracił w piątek ponad 2 tys. punktów, co w porównaniu z czwartkowymi spadkami oznacza, że nowojorska giełda straciła rekordowe 6,4 biliona dolarów w ciągu dwóch dni – donosi „Wall Street Journal”. To wynik zapowiedzianych przez Trumpa ceł oraz chińskiej zapowiedzi ceł odwetowych.

Naukowcy z Lublina chcą przewidywać awarie sieci energetycznych
WYSOKIE NAPIĘCIE

Naukowcy z Lublina chcą przewidywać awarie sieci energetycznych

Przerw w dostawie energii elektrycznej może być znacznie mniej, bo awarie będzie można przewidywać. Może być też bardziej ekologicznie i z myślą o środowisku – naukowcy Politechniki Lubelskiej tworzą Laboratorium Inteligentnych Systemów Diagnostycznych w Inżynierii Wysokonapięciowej – LabTech.

KMP Biała Podlaska

Było zgłoszenie o jednym, ale saperzy znaleźli jeszcze dwa

Granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac ziemnych przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej.

Orlen Oil Motor Lublin mistrzem Polski Par Klubowych po raz czwarty z rzędu!

Orlen Oil Motor Lublin mistrzem Polski Par Klubowych po raz czwarty z rzędu!

Ten weekend z pewnością na długo zapamięta Dominik Kubera. Po bardzo dobrym występie w piątek w MAXTO ITS IMME im. Zenona Plecha „Domin” i Bartosz Zmarzlik zostali mistrzami Polski Par Klubowych

Śląsk i Motor na remis. Beniaminek z Lublina zdobył 40 punkt
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Śląsk i Motor na remis. Beniaminek z Lublina zdobył 40 punkt

Śląsk Wrocław nie poszedł za ciosem. Po domowej wygranej z Lechem Poznań ostatni zespół w tabeli PKO BP Ekstraklasy zremisował w meczu przyjaźni z Motorem 1:1. Gospodarze i tak mogą być zadowoleni, bo niewiele zabrakło, a w końcówce beniaminek z Lublina zgarnąłby pełną pulę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty