- Czekamy na opinie mieszkańców starej części Łęcznej, dotyczące zmian w tzw. przestrzeni komunalnej. Chodzi nam o sugestie dotyczące lokalizacji i wyglądu placów zabaw, boisk, chodników i zieleni - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza, który kieruje pracami dwunastoosobowego zespołu powołanego po to, by zajął się programem rewitalizacji. - Chodzi o obszar osiedla Stare Miasto wraz z parkiem Podzamcze, częścią Pasternika, do al. Jana Pawła II i rzeki Wieprz. W tym rejonie Łęcznej mieszka około trzech tysięcy osób - dodaje Kowalski.
Urzędnicy są otwarci na pomysły mieszkańców. Swoje propozycje można spisać i składać w Urzędzie Miejskim lub w budynku Rady Miasta. Im więcej, tym lepiej. Władze miasta liczą na rozsądne propozycje, bo budowa szklanej piramidy raczej nie wchodzi w grę.
Wstępne plany, jakie już powstały, mówią o stworzeniu na Rynku I terenu reprezentacyjnego -miejsca spacerów, spotkań, z możliwością budowy fontanny oraz przebudową Urzędu Miejskiego. Rynek II miałby się zmienić w miejsce kulturalnych wydarzeń plenerowych, zaś Rynek III ma zachować historyczny charakter.