Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 lutego 2021 r.
11:06

Lubelski radny PiS wyrzucony z partii. Wcześniej krytykował rząd za działania ws. pandemii

64 11 A A
Stanisław Brzozowski
Stanisław Brzozowski (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Lubelski radny Stanisław Brzozowski nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Polityk, który niedawno publicznie krytykował działania rządu w związku z pandemią, został usunięty z partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja o pozbawieniu Brzozowskiego partyjnej legitymacji zapadła w ostatni poniedziałek. Pod pismem w imieniu sekretarza okręgowych struktur PiS Jerzego Pietrzyka podpisał się Michał Sieczka. – Nie jestem upoważniony do udzielania komentarzy. To była decyzja zarządu – mówi nam Sieczka, gdy pytamy o powody wyrzucenia radnego. I odsyła do prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim, Krzysztofa Michałkiewicza. Michałkiewicz nie odbierał wczoraj telefonu, nie odpowiedział na SMS.

Okazuje się, że z wnioskiem o wyrzucenie Brzozowskiego z partii wnioskował szef jej miejskich struktur w Lublinie Tomasz Miszczuk. – Miało to związek z jego wypowiedziami, które dotyczyły sposobu walki z pandemią i negatywnej oceny rządu. Pan radny ma prawo głosić swoje poglądy, ale nie musi tego robić pod szyldem PiS. Tak będzie uczciwie wobec naszych wyborców – mówi Miszczuk.

Samorządowiec przyznaje, że oficjalnie nie został poinformowany o powodach wygaszenia członkostwa, ale nie ma wątpliwości, co stało za tą decyzją. – Po prostu nie zgadzam się z linią partii i rządu. Mam swoje opinie na różne tematy, a w partii trzeba mówić jednym głosem – mówi nam Stanisław Brzozowski, który z partią był związany od 11 lat. Na funkcję miejskiego radnego był wybierany dwukrotnie: w 2014 i 2018 roku. W ostatnich wyborach w okręgu nr 4 obejmującym Czechów Północy i Południowy oraz Sławin zdobył 1175 głosów.

O radnym było ostatnio głośno za sprawą wypowiedzi, w których krytykował stworzenie szpitala tymczasowego w Targach Lublin i wydanie na ten cel dziesiątek milionów złotych w sytuacji, gdy przez pierwsze dwa miesiące placówka przyjęła zaledwie kilkunastu pacjentów.

>>> Radny PiS o szpitalu tymczasowym w Lublinie. "Chodziło chyba tylko o efekt propagandowy"

– Od samego początku byłem sceptyczny wobec środków zapobiegawczych podejmowanych w związku z pandemią i moim zdaniem tworzenie przez rząd szpitali tymczasowych nie miało sensu. Chodziło chyba tylko o efekt propagandowy i podtrzymanie psychozy strachu w społeczeństwie – mówił w nam w ubiegłym tygodniu Brzozowski. Ale partyjnym kolegom podpaść zdążył już wcześniej. W październiku ubiegłego roku uczestniczył w marszu przeciwników obostrzeń związanych z pandemią

- Mam teraz coś w rodzaju deja vu. Okazuje się, że rząd upaństwowił moje zdrowie i życie, wie lepiej, co jest dla mnie dobre. Okazuje się, ze sterujemy już ręcznie gospodarką, jak to było za komuny. Tylko patrzeć, jak pojawią się kolejne pięciolatki – mówił wówczas do zebranych na pl. Zamkowym w Lublinie.

Lokalni politycy PiS przyznają, że decyzja o wyrzuceniu Brzozowskiego nie była zaskoczeniem. – Krytykowanie działań rządu w sprawie pandemii w mediach. To się musiało tak skończyć – słyszymy od jednego z partyjnych działaczy. Warto podkreślić, że radny może jeszcze złożyć odwołanie. – Chyba tego nie zrobię. Moje poglądy się nie zmienią. A ja nie widzę żadnej perspektywy na to, by w najbliższym czasie w partii mógł panować pluralizm poglądów – dodaje Brzozowski, który poza dietą radnego utrzymuje się z emerytury.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS zrobił swoje. W półfinale Pekao SA Pucharu Polski lublinianki pokonały MB Zagłębie Sosnowiec 86:83. W nagrodę, już w sobotę zagrają o główne trofeum. Finał zaplanowano na godz. 15.

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Droga zablokowana
wypadek
galeria

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Droga zablokowana

Dzisiaj tuż po godz. 18 na drodze krajowej nr 12 w okolicach Kajetanowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Fiat ducato czołowo zderzył się z hondą. Poszkodowani trafili do szpitali.

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"
zdjęcia
galeria

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"

Za nami XIV edycja Konkursu Piosenki Śpiewanej "Na strunach poezji", który organizuje ZS nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie we współpracy m.in. z Teatrem Starym. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 30 uczestników. W tym tygodniu poznaliśmy zwycięzców.

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

150 mln euro Unia Europejska przeznaczy na pomoc regionom przygranicznym. Pieniądze mają pomóc w naprawie skutków wojny za wschodnią granicą.

Jacques Ndiaye otworzył wynik piątkowego sparingu

Próba generalna na plus. Motor Lublin pokonał w ostatnim sparingu Dinamo Batumi

Piłkarze Motoru zdali ostatni test przed powrotem na ligowe boiska. Ekipa z Lublina w piątek rozegrała trzeci sparing podczas obozu w Turcji. I zanotowała zwycięstwo z gruzińskim Dinamo Batumi 2:1.

Szkoła Podstawowa w Opatkowicach w gminie Puławy - jedna z trzech, którym grozi reorganizacja

Trzy szkoły zagrożone. Rodzice i nauczyciele przeciw reorganizacji

Trzy petycje podpisane przez setki mieszkańców gminy wiejskiej Puławy w sprawie odstąpienia od reformy lokalnej oświaty trafiło na biurko wójta Kamila Lewandowskiego. To sprzeciw wobec pomysłu przeniesienia klas 4-8 z małych szkół do innych, większych placówek. Twierdzą, że to pierwszy krok do ich likwidacji.

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Przez 10 miesięcy wpłacał pieniądze myśląc, że inwestuje w kryptowaluty. 55-letni mężczyzna stracił swoje oszczędności.

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!
NASZ PATRONAT
1 lutego 2025, 12:00

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!

Na początku lutego Lublin stanie się prawdziwą stolicą kulinarnych doznań. W hali Targów Lublin S.A. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie podczas którego będziemy mogli wybrać się do Azji i spróbować najlepszej czekolady.

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy
Aktualizacja

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy

Koniec protestu głodowego grupy górników kopalni Lubelskiego Węgla "Bogdanka". Członkowie związku zawodowego "Przeróbka" poinformowali o przerwaniu tej formy sprzeciwu wobec działań rządu. Powodem jest wyznaczenie terminu rozmów z przedstawicielami zarządu LW oraz władz centralnych.

 "Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem
zbrodnia
galeria

"Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem

W lubelskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Bogdana S., który niemal 30 lat temu dokonał morderstwa na ulicy Kossaka w Lublinie. Na jego trop trafili po latach śledczy z lubelskiego Archiwum X.

rurociąg wodny

Kształtki żeliwne — rodzaje i zastosowanie

Montaż sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymaga zastosowania elementów wykonanych z materiałów o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich jak bardzo duża wytrzymałość, sprężystość i odporność na wysokie ciśnienie, pęknięcia i deformacje. Są to cechy żeliwa sferoidalnego, czyli stopu żelaza z węglem, w którym grafit, na skutek dodania do stopu magnezu, przybiera kształt kulek.

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Budynki będące w pobliżu zawalonej kamienicy są bezpieczne i mieszkańcy mogą do nich wrócić - poinformował dzisiaj Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Wznowiony został także ruch na ulicy.

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Złoto inwestycyjne jest jednym z bezpieczniejszych produktów umożliwiających równocześnie zabezpieczenie, jak i zwiększenie swojego kapitału. A dziś można kupować je nie tylko w formie fizycznych sztabek czy monet. Co zatem wybrać? Jak inwestować w złoto, by transakcja była bezpieczna i nie wiązała się z dużym ryzykiem straty?

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Dobra atmosfera, komfort, organizacja leczenia i opieka personelu. Zamojski szpital najlepszy z regionu i na wysokim miejscu w kraju zdaniem pacjentów onkologicznych.

Leszek Możdżer solo w CSK
jazz
11 lutego 2025, 19:00

Leszek Możdżer solo w CSK

Leszek Możdżer to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich muzyków jazzowych. Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad. To pianista światowej klasy, który nie boi się eksperymentować, wyróżniający się przy tym oryginalnym brzmieniem i własnym językiem muzycznym. Artysta wystąpi z koncertem solo 11 lutego (wtorek) w Centrum Spotkania Kultur.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium