Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W ramach cyklu Splat!Nights w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowane zostaną projekcje polskiego horroru "Wilkołak". Seanse w dniach 24, 25, 29 i 30 kwietnia o godz. 19.
To dyrektorzy strajkujących nauczycieli zdecydują, czy ich podwładni odczują cięcia płac za czas protestu. Samorządy deklarują, że przekażą do szkół i przedszkoli pełną subwencję
Odwołane mogą zostać imprezy sportowe zaplanowane na ten rok na torze rowerowym przy ul. Janowskiej. Miasto straciło część terenu wskutek sądowego wyroku nakazującego zwrot ziemi. Grunt jest już w rękach prywatnych, a Ratusz liczy jeszcze na porozumienie z nowym właścicielem działki
Zajączki, kurczaczki, pisanki i inne wielkanocne dekoracje można było kupić na wczorajszym kiermaszu w Szkole Podstawowej nr 16.
Na sądowe sale rozpraw przenoszą się spory między spółką TBV a przeciwnikami budowy bloków mieszkalnych na części dawnego poligonu. Obie strony zarzucają sobie nawzajem głoszenie nieprawdy przed niedzielnym referendum. We wtorek sąd dwa razy przyznał rację spółce, do której należą górki
Nie żyje prokurator Grzegorz Janicki, jeden z najbardziej znanych lubelskich śledczych i były szef lubelskiej apelacji. Zmarł w poniedziałek w wieku 68 lat.
Wydania zakazu działalności gospodarczej na terenie Polski dla Ubera i Bolta żądają lubelscy taksówkarze. We wtorek złożyli w tej sprawie petycję u wojewody
Rozpoczął się pozimowy rozruch fontanny na pl. Litewskim w Lublinie. Od wtorku czasowo zamknięty jest za to drewniany podest między główną fontanną a placem zabaw
Sprawa radnego PiS, który porównywał homoseksualizm do pedofilii wróciła na wokandę. Świadkowie tłumaczyli oskarżonemu, że każdy ma równe prawa obywatelskie. Tomasz Pitucha i jego obrońca dopytywali tymczasem o zasady współżycia osób homoseksualnych, łapanie za piersi i nagich mężczyzn.
Kilkumetrowy drewniany krzyż spadł na samochód przed kościołem przy ul. Filaretów na LSM
Poseł Jarosław Sachajko będzie liderem lubelskiej listy ruchu Kukiz’15 w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu To jest gość! w Chatce Żaka. 10 kwietnia o godz. 19.30 Fundacja "Przecinek" zaprosi na spotkanie z Hubertem Prygiesem.
Klub Kazik zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania udziału w Przeglądzie Kapel Studenckich, który wyłoni uczestników tegorocznych Juwenaliów Politechniki Lubelskiej.
Linie lotnicze Wizz Air przywracają połączenie lotnicze z Lublina do Kijowa. Do stolicy Ukrainy będzie można polecieć od 30 czerwca.
Z terenów u zbiegu ul. Roztocze i Orkana (na zdjęciu) na dobre wyprowadziła się Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „Lift Service”. Od wczoraj firma działa już w nowej siedzibie na terenie strefy ekonomicznej na Felinie.
"Pociąg do..." to tytuł spektaklu Grupy Prawie Teatr powstały w wyniku warsztatów teatralnych dla dorosłych. Przedstawienie zobaczymy 15 kwietnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).
Kultowe "Zabić drozda" z Gregorym Peckiem zobaczymy w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w ramach cyklu Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych. Projekcja będzie miała miejsce 11 kwietnia o godz. 18.
W tym roku nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie mają do posadzenia ponad 23 mln sadzonek.
W ramach cyklu "Zawsze klasyka" w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) 25 kwietnia o godz. 18 odbędzie się druga część Tryptyku Moniuszkowskiego. Odsłona poświęcona będzie twórczości fortepianowej kompozytora.
Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (ul. Żwirki i Wigury 6) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wyczółkowskiej, który będzie miał miejsce 4 kwietnia o godz. 17.
Biblioteka Kameralna SM Czechów (ul. Harnasie 11) zaprasza na spotkanie z cyklu "Artysta-Człowiek-Osobowość". Gościem wydarzenia 4 kwietnia o godz. 18 będzie Ewa Bajkowska.
Samorząd Lublina bez przetargu wydzierżawi staromiejską kamienicę przy Rynku 17 na rzecz Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, które od 1993 r. korzysta z budynku na mocy odnawianych umów użyczenia. Na prośbę prezydenta radni zgodzili się na to, by organizacja mogła wydzierżawić budynek nawet na 15 lat.
Policjanci ustalili, że mężczyźni przebywający w „hotelu” pracowniczym na Sławinie, mogą posiadać narkotyki.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie szykują „Anioły Karoli”, a także dekoracje świąteczne, by pomóc innym dzieciom. Podczas akcji charytatywnej chcą zebrać pieniądze, które zasilą Fundusz „Dobrze, że żyjesz” im. Karoli Majewskiej, byłej uczennicy „szesnastki”.
Na Starym Mieście zaczęły się zdjęcia do filmu „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego. Pierwszego dnia Lublin wcielił się w rolę Słupska, ale w tym samym filmie zostanie jeszcze ucharakteryzowany… na Rzym. Jest szansa, że końcowy efekt zobaczymy jeszcze w tym roku. W poniedziałek podglądaliśmy filmowców przy pracy