Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zatrzymywanie pijanych kierowców to dla niego codzienność. Nic więc dziwnego, że funkcjonariusz drogówki Komendy Miejskiej Policji w Lublinie takich delikwentów wyczuwa na odległość. Jednego namierzył dziś w nocy, mimo że nie był wtedy na służbie.
W Ogrodzie Botanicznym UMCS trwa święto botaniki. Można kupić ciekawe roślinki, obejrzeć je pod binokularem, lub też spojrzeć głęboko w oczy lisowi albo borsukowi.
Zajrzeć tam, gdzie zwykle się nie zaglądać, usiąść na miejscu przewodniczącego, w fotelu prezydenta albo posłuchać hejnału stojąc tuż obok trębacza na wieży – taką szansę mieli ci, którzy w weekend odwiedzili lubelski ratusz w ramach Family Spot.
Do niedzieli w Lublinie trwa święto graffiti. Mowa o 14. Meeting of Styles. W tym roku artyści ze sprayami w dłoniach ozdabiają ściany nieopodal Ogrodu Botanicznego UMCS. Można więc spacerować i przy okazji podglądać ich przy pracy.
Tak kolorowo na ulicach Lublina dawno nie było. W sobotę przez centrum przeszła wielka parada artystów sztuki cyrkowej z całego świata.
Realne zagrożenie na naszej wschodniej granicy. Budowa systemu wielopiętrowej obrony powietrznej i potężnej artylerii rakietowej. Gigantyczne nakłady na odtworzenie wojska na Lubelszczyźnie. To tematy poruszone podczas konferencji prasowej przy jednostce wojskowej na Majdanku przez Michała Moskala, szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki
Badaczka z Lublina z największym dofinansowaniem na projekt archeologiczny. Narodowe Centrum Nauki przyznało dr Agacie Hałuszko z UMCS aż 1,5 mln zł.
Podpułkownik Sławomir Miazga nie jest już zastępcą dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka 14 sierpnia obejmie stanowisko Szefa Taktycznego Centrum Operacyjnego i awansowany zostanie do stopnia pułkownika.
Tak wyglądały kiedyś lubelskie dzielnice: Bronowice i Kośminek. Prezentujemy Państwu bardzo rzadkie fotografie historycznych ulic Lublina z początku lat 70.
Mało brakowało, a człowiek straciłby życie. Na szczęście, desperata, który położył się na torach kolejowych w pobliżu przystanku Lublin Północ.
Wakacyjne szaleństwa nie ustają. W Rzut Beretem wiedzą, jak zorganizować dobrą imprezę. Zobaczcie zdjęcia z ostatniej.
W sobotę, środkiem Lublina przejdzie wielka parada żonglerów. Uczestnicy Europejskiej Konwencji Żonglerskiej zapraszają: Daj się porwać i chodź z nami! Największe gwiazdy nowego cyrku można podziwiać na galowym spektaklu w CSK. Już widzieliśmy co potrafią
W sobotę ulica Lublina przejdzie parada uczestników Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Kierowców czekają utrudnienia.
Fiolki z testosteronem, chomiki, koralowce albo ludzkie włosy. To wszystko próbują przemycać obcokrajowcy na przejściach granicznych w Lubelskiem.
Był rok 1985. W kinach pojawił się “Vabank II, czyli riposta”, z pierwszym koncertem w Polsce wystąpili “Depeche Mode”, urodził się Cristiano Ronaldo, wydano pierwszą wersję Windowsa 1.0, premierowe, historyczne wydanie “Panoramy Lubelskiej” poprowadził Krzysztof Karman, a z taśmy produkcyjnej w Świdniku zjechał ostatni motocykl WSK.
Polskie służby zatrzymały szpiega działającego na rzecz Rosji. W rozpracowywaniu siatki szpiegowskiej uczestniczy Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.
Weekend w pogodzie nie będzie należał do spokojnych. Synoptycy ostrzegają przed upałem i burzami z gradem.
Już można się umawiać na wizyty we wskazanych gabinetach weterynaryjnych. Lublin kolejny raz sfinansuje sterylizację psów i wolnożyjących kotów. Właściciele psów mogą również swoje czworonogi zaczipować.
Przyjechał w odwiedziny do rodziny żony i zostawił coś po sobie. Na jednym z osiedli na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawił się mural autorstwa arysty ze Stanów Zjednoczonych. Praca nawiązuje do polskiej sztuki ludowej.
Przez dwa dni, w piątek i sobotę, całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów będzie „stara” ul. Łęczyńska w Lublinie, na odcinku ul. Mełgiewskiej do ul. Maszynowej. W tym miejscu prace prowadzić będą drogowcy.
Te egzotyczne gady nie są drogie. Za sztukę płaci się kilkaset złotych, ale pani Justyna jest gotowa dać 5 tysięcy złotych nagrody temu, kto pomoże jej odzyskać dwa żółwie greckie ukradzione z działki budowlanej w Elizówce. – Bo były z nami już pięć lat, dawały radość. Chcemy je odzyskać – tłumaczy kobieta.
Muzyka klezmerska zdominuje tegoroczną odsłonę Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie. Nie zabraknie koncertów cenionych artystów z kraju i zagranicy, spotkań ze świadkami historii czy spacerów.
Przed tygodniem festiwal odbył się w Prisztinie, stolicy Kosowa. Przyjedzie do nas kilku artystów, którzy tam malowali. Kolejna odsłona po tej lubelskiej odbędzie się pod koniec sierpnia w miejscowości Paimpol na północno-zachodnim wybrzeżu Francji. Wiem, że niektórzy z gości, którzy pojawią się u nas, wybierają się także tam – rozmowa z Łukaszem Kuziołą, organizatorem Meeting of Styles w Lublinie.
Na ekrany lubelskich kin trafia druga część widowiska o przerośniętym rekinie - "The Meg". Będzie można zobaczyć również nową filmową wariację na temat Żółwii Ninja, tym razem w wersji animowanej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Naród rusza do lasów. Za chwilę media społecznościowe spuchną od ogromu borowików, kurek, podgrzybków etc. Specjaliści jednak przestrzegają: grzybiarz niczym saper - myli się tylko raz. I zwykle bywa to grzybiarz doświadczony. Poza tym: nie każdy może jeść nawet te jadalne grzyby.