Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Lublinie otwarta została wystawa IPN „Sportowcy-patrioci II RP”. Na ogrodzeniu Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie we wtorek zawisły plansze z biogramami mistrzów olimpijskich oraz medalistów mistrzostw świata, a także amatorów i pasjonatów sportu.
W środę 21 czerwca, w Fabryce Kultury Zgrzyt w Lublinie wystąpi Adam Van Bendler. Stand-uper zaprezentuje program pt. "Zło konieczne".
Już 3 sierpnia wyruszy z Lublina pielgrzymka na Jasną Górę. Właśnie rozpoczęły się zapisy. W tym roku będą zmiany
140 uczestników pierwszego dnia, a trzeciego - niemal dwa razy więcej! W Parku Ludowym bez względu na pogodę można brać udział w darmowych zajęciach z jogi. Ćwiczenia będą się odbywać codziennie aż do 30 czerwca.
„Re:union”, czyli „unia od nowa”. Pod takim hasłem Lublin będzie starał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Miasto zachęca mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które mogłyby wzmocnić lubelską aplikację
– Nie współpracowałem, nigdy nie podpisałem żadnego zobowiązania do współpracy ze służbami bezpieczeństwa, na nikogo nie donosiłem - zapewnia Stanisław Kieroński. Wiceprzewodniczący lubelskiej Rady Miasta odwołał się od decyzji sądu zakazującej mu pełnienia funkcji publicznych. Całą sprawę nazywa "polityczną ustawką".
Cztery miesiące mają potrwać prace przy przebudowie fragmentu chodnika przy ul. Głębokiej. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje i wykona inwestycję.
Lubelska Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zorganizowała dzień otwarty. Przed gmachem jednostki przy ul. Narutowicza najmłodsi poznawali pracę policjantów "od kuchni".
Trzynaście lat temu do Lublina trafiły unikalne zdjęcia miasta z czasów niemieckiej okupacji. – Część z nich to prawdziwe perły – oceniali specjaliści. – Dzięki nim będziemy mogli lepiej poznać historię wojennego Lublina.
Franciszek Gucwa w 1938 r. stworzył słowniczek „Gwara uczniowska” w Lublinie (dostępny na Polona.pl). Materiał zbierał w kilku szkołach męskich. Sprawdź, czy gdybyś cofnął się w czasie poradziłbyś sobie w szkole.
Libacje alkoholowe na działkach, picie alkoholu w prześwitach, zażywanie narkotyków w piwnicy, wulgaryzmy dobiegające z wąwozu – to tylko fragment długiej listy zjawisk, na które skarżą się mieszkańcy osiedla Sienkiewicza w dzielnicy Rury. Informacje zebrał były dzielnicowy.
W najbliższy weekend Teatr Muzyczny w Lublinie zakończy bieżący sezon artystyczny. Kolejny rozpocznie już najprawdopodobniej pod szyldem Opery Lubelskiej.
Niespełna 22-letni Karol G. trzykrotnie usłyszał w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Lublinie słowo „winny”. Gdy zapadał wyrok mężczyzna zaciskał tylko usta. Podczas uzasadnienia słuchał spokojnie z założonymi rękami.
Biznes jest najbardziej pragmatycznym sektorem, więc jeśli biznes zaczyna „grać w zielone”, to znaczy, że zielone naprawdę się opłaca i ma znaczenie – oceniają organizatorzy czwartej edycji Skarbów Kultury Przestrzeni. Teraz szukamy miejsc w Lublinie, gdzie przedsiębiorczość łączy się z „mikro krajobrazami”, roślinnością, choćby i sztuczną. Zaczyna się nabór propozycji do projektu.
„Re:union”, czyli „unia od nowa”. Pod takim hasłem Lublin będzie starał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Miasto zachęca mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które mogłyby wzmocnić lubelską aplikację.
CREO – to ogłoszona przed kilkoma dniami oficjalna nazwa grupy gastronomicznej, która zamierza przebojem podbić lubelski rynek. Właśnie ogłosiła wyjątkowe przejęcie.
Społeczne Ognisko Baletowe w Lublinie zakończyło sezon taneczny. W niedzielę blisko 80 tancerzy oraz zaproszeni goście zaprezentowali się na scenie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego.
W Polsce mamy zbyt małą liczbę psychiatrów oraz niedoinwestowanie tej dziedziny w ramach publicznej opieki zdrowotnej – Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Hanną Karakułą-Juchnowicz, kierownik Katedry i I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii.
Wśród kierunków studiów proponowanych przez lubelskie uczelnie nie brakuje tych, które w ofercie znalazły się po raz pierwszy. Sprawdzamy listę tegorocznych nowości.
W strugach deszczu, pod parasolami, ale za to przy dźwiękach kapeli. W Muzeum Wsi Lubelskiej odbyła się inscenizacja „Jarmarku Końskiego” nawiązującego do historycznych jarmarków – targów łęczyńskich i piaseckich organizowanych w okresie międzywojennym.
Kilkaset osób wzięło udział w niedzielnym biegu ,,Chęć na pięć". Zawodnicy pomimo deszczu zmierzyli się na pięciokilometrowym dystansie.
Burze z gradem przejdą dzisiaj przez województwo lubelskie. W najbliższych dniach będzie coraz cieplej.
Takie przypadki nie zdarzają się codziennie. Ale kilka razy do roku bywa, że ktoś próbuje przez granicę w Lubelskiem nielegalnie wwieźć do Polski chronione zwierzę. Celnicy je wtedy rekwirują. Co się dzieje z takimi stworzeniami później?
W samym centrum Lublina można było posłuchać na żywo poezji i powieści znanych pisarzy, związanych z miastem. Wszystko w ramach wydarzenia „Lublin z Literaturą”.
Nie czytają poetów ze szkolnych podręczników, tylko rówieśników. Nowoczesnym językiem piszą o współczesnych problemach, zwracają uwagę na naturę. Lublin wie dużo o młodych poetach, a jednemu wyda debiutancki tomik. Znamy pierwszego laureata nowego konkursu literackiego