Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
"Wrażliwy Chłopak", czyli Tomek Machnicki w najbliższą sobotę (19 października) w lubelskim pubie Just Crafted opowie między innymi o pełnym przygód dorastaniu w Nowej Hucie lat 90 i co po takim dzieciństwie z Ciebie wyrośnie.
W najbliższą sobotę i w niedzielę Denise Ababei zaprezentuje na scenie lubelskiego Teatru Wschodniego monodram „Alma Mahler” autorstwa Sasho Dimoski.
Prawie 46 mln złotych otrzymają szkoły w regionie. Dzięki temu uczniowie będą mieli płatne staże, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, a pracownie i sale dydaktyczne zostaną doposażone.
Nawet jedna godzina w tygodniu wystarczy by stać się bohaterem. Caritas poszukuje wolontariuszy i otwiera nabór.
Tworząc budżet miasta Lublin na 2024 rok w Ratuszu wpisano tam planowaną sprzedaż części udziałów w lubelskim lotnisku. Ministerstwo Obrony Narodowej miało wykupić udziały od miasta za kwotę około 133 mln zł. Ta kwota w tym roku do kasy miasta nie trafi. Ratusz zmuszony będzie do emisji obligacji.
Następny Europejski Dzień bez Samochodu przyniesie pewną nowość. Zdecydowali o tym lubelscy radni na dzisiejszej sesji.
Nowatorski zabieg na przewlekły ból stawu kolanowego. Jako pierwszy w Polsce wykonał go szpital przy ul. Jaczewskiego.
Asp. szt. Maciej Sierpowski z komendy miejskiej w Lublinie jest najlepszym policyjnym dyżurnym w całym województwie. Wygrał eliminacje, pokonując kolegów po fachu z 19 innych jednostek. Jedzie reprezentować garnizon na finale ogólnopolskim.
Był lekko wychudzony i osłabiony po półtoratygodniowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego. Podejrzany o podwójne zabójstwo zaraz po zatrzymaniu w środę wieczorem trafił do Zakładu Karnego w Rzeszowie. Policja ujawnia nowe informacje o pościgu za Bartłomiejem B. Wiadomo, gdzie się ukrywał.
Około 150 osób różnych profesji stanęło na deskach teatru, aby zebrać pieniądze na wsparcie dermatologii dziecięcej. Kolejny i ostatni spektakl już dziś. Można jeszcze zdobyć bilety.
Już 19 października (sobota) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wystąpi zespół Happysad, który przyjedzie do Lublina promować swój ostatni album. Na koncercie usłyszycie zarówno nowe utwory, jak i te, które zespół gra tylko na koncertach klubowych.
Pomaganie jest naturalnym ludzkim odruchem. Kiedy pomagać? Jak możemy to zrobić, aby faktycznie przyczynić się do poprawy czyjejś sytuacji? Jakie są najlepsze metody wsparcia i czego jeszcze potrzeba po powodzi? Na te pytania w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi odpowiada dyrektor lubelskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża Maciej Budka.
Dziś rano dotarła do nas informacja, że pięcioro radnych złożyło wczoraj wieczorem wniosek o odwołanie Andrzeja Szyszko, przewodniczącego zarządu dzielnicy Bronowice. Zarzucają mu wielokrotne działanie na szkodę mieszkańców oraz zbyt emocjonalne zachowania wobec radnych dzielnicowych.
Trwa Lubelskie Forum Turystyki. Pierwszy dzień przyniósł wyniki konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa. Kto wygrał?
Jeszcze ok. 2 godziny mogą potrwać utrudnienia na obwodnicy Lublina po zderzeniu dwóch busów.
W setną rocznicę urodzin Romualda Dylewskiego w Parku Rury odsłonięto tablicę ku jego pamięci. Ten lubelski wizjoner architektury i urbanistyki rodem z Łęcznej już w 1959 roku nakreślił kierunki rozwoju miasta, m.in. zabudowę górek czechowskich, płynnie łączącą funkcje mieszkalne i usługowe z zielenią. To on jest twórcą koncepcji urbanistycznej współczesnego Lublina.
Praca na miejscu wypadków drogowych, pokaz resuscytacji i pies ratowniczy w akcji. Co jeszcze przygotowała Politechnika Lubelska na II edycję Dnia Bezpieczeństwa?
15 grudnia – tego dnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. A to oznacza na przykład krótszą podróż z Warszawy do Lublina. Albo z Zamościa doi Krakowa.
Zapach świeżo parzonej kawy towarzyszyć będzie spotkaniu z twórcą chicagowskiej trylogii kryminalnej. O pasji do pisania krwistych powieści opowie Lublinianin „z krwi i z kości”: Grzegorz Dziedzic.
Polska Noc Kabaretowa 2024 - największe widowisko kabaretowe w Polsce powraca do Lublina. 20 października (niedziela) na scenie lubelskiego „Globusa” zaprezentuje się sztafeta mistrzów w największym maratonie śmiechu.
Samobadanie, USG i mammografia – to trzy filary profilaktyki raka piersi. To one pozwalają na wczesne wykrycie zmian, a co za tym idzie szansę na całkowite wyleczenie.
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się do pomocy na terenach dotkniętych powodzią. W szczytowym momencie w akcję na południu kraju zaangażowanych było blisko 1000 mundurowych z naszego regionu.
To już 45 lat odkąd po raz pierwszy na scenie wystąpił Krzysztof „Jary” Jaryczewski. Ten legendarny wokalista już 19 października (sobota) w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin zagra swoje największe przeboje, które w latach 80 śpiewała cała Polska. Wokalista wystąpi z zespołem Jary Oddział Zamknięty.
Boisko przy lubelskiej podstawówce przejdzie spory lifting. A dokładniej, zyska nową nawierzchnię z trawy syntetycznej.
Był 16 października 1978 roku, kiedy młody, bliżej nieznany światu kardynał z Polski, Karol Wojtyła, został wybrany głową Kościoła Katolickiego. Przybrał imię Jana Pawła II. Podczas swojego pontyfikatu odwiedził dziesiątki krajów na całym świecie. Przypominamy historyczne zdjęcia z jego pielgrzymek, także na Lubelszczyznę.