Tylko do końca listopada mamy czas na wzięcie udziału w największej akcji promocji czytelnictwa w Polsce. Dzięki Czytaj PL wszyscy mieszkańcy Lublina mają dostęp do darmowej wypożyczalni e-booków i audiobooków.
Akcja dostępna jest w 500 miastach i miejscowościach, w tym także w Lublinie. Organizatorzy chcą, dobierając lektury do upodobań konkretnych odbiorców, trafić do jak największej rzeszy czytelników. Ponieważ większość z nas korzysta ze smartfonów czy tabletów, dlatego publikacje udostępniane są na te urządzenia. Żeby czytać za darmo, wystarczy zeskanować kod znajdujący się na plakacie reklamowym akcji, a wywieszonym w szkołach, bibliotekach i na przystankach.
– Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i – jak piszą krytycy – najlepszych biografii ostatniego czasu – wylicza Aleksandra Wach, z Business & Culture. – Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a młodzi wielbiciele fantasy: pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.
Zapoznać łącznie można się z dwunastoma książkami. Kampanię Czytaj PL uzupełnia akcja „Upoluj swoją książkę”, dzięki której uczniowie szkół polskich, także w Lublinie, mogą wypożyczyć książkę podczas pięciominutowej przerwy na korytarzu szkolnym: wystarczą do tego smartfon i aplikacja. Do tegorocznej edycji zostało przyjętych blisko tysiąc szkół średnich, które otrzymają plakaty dające dostęp do darmowych e-booków i audiobooków.