Mieszkańcy Lublina odwiedzają dzisiaj groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Lipowej.
To jedna z najstarszych nekropolii w województwie, na której znajduje się ponad 27 tys. grobów. Została założona w końcu XVIII wieku, daleko poza ówczesnymi granicami miasta. Z biegiem lat nekropolia znalazła się w centrum Lublina. Najstarsze nagrobki, członków loży wolnomularskiej, pochodzą z 1811 r. Spoczywają m.in. poeta Józef Czechowicz, kaznodzieja ks. Piotr Ściegienny, bibliofil Hieronim Łopaciński a także kupiec Jan Mincel opisany przez Bolesława Prusa w powieści "Lalka".
Jednocześnie trwa kwesta na renowację tych zabytkowych nagrobków.
Wszystkich Świętych w kalendarz kościoła katolickiego wprowadził papież Grzegorz IV. W tym dniu nie wspominamy tylko świętych, ale wszystkich zmarłych, których życie nacechowane było świętością. W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej to także był dzień wolny, jednak władze starały się by święto miało charakter świecki i nazywano je świętem Wszystkich Zmarłych lub po prostu Świętem Zmarłych.
>>> Wszystkich Świętych w Lublinie. Można nawrzucać im do puszek <<<
Według prawa kościelnego, nie jest grzechem nie pójście na cmentarz i nie zapalenie znicza na grobie. Jednak tego dnia katolicy powinni uczestniczyć we mszy świętej.