Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
18 z 33 radnych wybranych w niedzielnych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego to debiutanci. Najwięcej nowicjuszy do samorządu trafi z okręgu nr 4, obejmującego miasto Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, świdnicki, krasnostawski i włodawski. Cała szóstka, która zdobyła mandaty w sejmikowych ławach zasiądzie po raz pierwszy!
Do rozdania będą brzozy, świerki, sosny, buki oraz olchy. Wystarczy zgłosić się w piątek do jednego z 28 miejsc w Lubelskiem.
W radzie powiatu łukowskiego do podziału są 23 mandaty. Najwięcej, bo aż 11 miejsc zdobył PiS. Dotychczas starostą był Dariusz Szustek z tej partii, który ponownie dostał się do rady. Ale PiS ma też innego mocnego zawodnika, bo do składu wyborcy wybrali też Krzysztofa Głuchowskiego, byłego posła.
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego zdobywając aż 47,17 proc. poparcia. Na PiS w regionie zagłosowało blisko 400 tysięcy wyborców. Partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego z 21 mandatami w 33-osobowym samorządzie będzie mogła rządzić samodzielnie. Sześciu radnych w Sejmiku mieć będzie Koalicja Obywatelska (19,18 proc.), pięciu Trzecia Droga – Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL (15,19 proc.), a jednego Konfederacja ( 8,66 proc.).
Komisje wyborcze w powiecie łukowskim zliczyły już wszystkie głosy. Zobacz kto został wójtem lub burmistrzem w twojej gminie.
W Stoczku Łukowskim Marcin Sentkiewicz pokonał swojego rywala i nadal pozostanie burmistrzem.
W Łukowie bez zmian. Piotr Płudowski pozostanie burmistrzem. W pierwszej turze pokonał swoich rywali.
Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Czy znów będzie rekordowa frekwencja, jak w wyborach parlamentarnych 15 października ubiegłego roku? Wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz radnych do rad miast, gmin, powiatów i województwa. Kto będzie nami rządził przez kolejne 5 lat?
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na inauguracyjny koncert XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024r. o godz. 19:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.
Od 3 kwietnia obowiązki wicekurator będzie pełnić Barbara Grzesiak. W lubelskim kuratorium pracuje od 18 lat.
W czwartek, 4 kwietnia, lotne brygady wkurzonych farmerów będą manifestować pod biurami poselskimi w całym regionie oraz przed gospodarstwami rolniczych liderów, którzy podpisali porozumienie w Jasionce. Manifestacji przed gospodarstwem może się spodziewać Wiesław Gryń, wiceszef „Oszukanej wsi” oraz Tomasz Obszański, przewodniczący rolniczej „Solidarności”. To nie koniec. Niezadowoleni rolnicy już zbieraj podpisy za odwołaniem rządu Donalda Tuska, a zamierzają zacząć akcję zbiórki nazwisk pod wnioskiem o referendum o wyjściu Polski z Unii Europejskiej.
Kolejne oszustwo na pracownika banku. Mieszkanka Lublina chcąc uratować oszczędności swojego życia straciła 70 tys. złotych.
Mobilny gabinet dentystyczny przejedzie przez nasze województwo. Dzieci i młodzież skorzystają tam z leczenia, przeglądu czy fluoryzacji.
Lubelska policja podsumowała święta. Na lubelskich drogach doszło do 11 wypadków drogowych, a ujawniono 51 nietrzeźwych kierowców.
Kobiece zmagania będą w całości toczyć się na szosach województwa lubelskiego
W lany poniedziałek w Kazimierzu Dolnym na panny spadło tony wody, nawet z Wisły
Niespodzianka w poniedziałkowym finale Złotego Kasku. Bartosz Zmarzlik tym razem znalazł się daleko za podium – na siódmym miejscu. Pierwszy raz w karierze zawody w Opolu wygrał jednak inny zawodnik Orlen Oil Motoru – Dominik Kubera.
Tradycji stało się zadość. Strażacy OSP z Bełżyc nie zwiedli mieszkańców i przygotowali prawdziwy lany poniedziałek. Na wiernych wychodzących z kościoła, czekała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która ochoczo kultywowała tradycje polewania wodą panien... i nie tylko ich
Korzystając z letniej pogody w wielkanocny poniedziałek lublinianie ruszyli na świąteczne spacery. Część z nich zaliczyła nowy punkt na spacerowej mapie miasta – otwarty dzisiaj dla podróżnych i nie tylko taras widokowy mieszczący się na dachu oddanego 12 stycznia do użytku autobusowego Dworca Lublin.
Wielka Niedziela to najważniejszy dzień w kalendarzu chrześcijańskim. Obchodzona jest na cześć męki i zmartwychwstania Chrystusa i stanowi podstawę wiary
Po 40 dniach surowego postu i umartwiania wreszcie przychodzi pora na radość z odradzającego się życia. O duchowym i kulturowym wymiarze Wielkanocy rozmawiamy z Agatą Witkowską z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.
Policja sprawdzi trzeźwość na drogach podczas świąt wielkanocnych. Będzie więcej patroli.
Pod Kraśnikiem doszło do tragicznego wypadku. 44-letni motocyklista zmarł w szpitalu. Był policjantem z kraśnickiej komendy.
Łuków rozbudowuje sieć bezpłatnej komunikacji. Po świętach ruszy czwarta linia.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze dla Chrześcijan święto, które kończy okres Wielkiego Postu, z którym związane są liczne tradycje i zwyczaje. Niektóre z nich jak: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, wody i ognia, śmigus dyngus przetrwały do dziś.