Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zaawansowane technologie, które mają jeszcze bardziej ułatwić nam codzienne życie w czterech ścianach. Choć wydaje się, że niektóre z nich są rekwizytami z filmów science-fiction, to część można już kupić w sklepie.
Wygodnie usiądźcie i zapnijcie pasy – jedziemy do Genewy. W halach Palexpo zacznie się europejski sezon wielkich wystaw motoryzacyjnych.
W środę padł pierwszy z czterech kominów cementowni w Chełmie. Pozostałe trzy zakończą żywot w nadchodzącym tygodniu.
Telefon na pogotowie: \"Nie mogę oddychać, boli mnie klatka piersiowa, przyjeżdżajcie”. Dyspozytor wysyła karetkę z lekarzem. Ratownicy na miejscu zastają starszego pana...
Jest ostatnim człowiekiem w Lublinie, który potrafi naostrzyć brzytwę. Dla pasjonatów w Polsce, którzy je kolekcjonują i za jedną sztukę są w stanie zapłacić krocie, jest człowiekiem legendą. Ostrzy je już 55 lat.
Nogi o długości 110 cm przy wzroście 185 cm. Moniką Wiktorowicz z Bodaczowa (gm. Szczebrzeszyn), która od pięciu lat mieszka w szkockim Glasgow zachwycał się brytyjski dziennik Daily Record. Napisał, że 23-latka ma najdłuższe nogi w całej Szkocji.
Kasia Kowalska studiuje z drugą Kasią Kowalską. Partycji Markowskiej do śpiewania daleko. Tomasz Lis pracuje w sanepidzie. A Tomasz Zubilewicz nie jest specjalistą od pogody, tylko od naczyń krwionośnych.
Wyludniający się raj dla kobieciarzy, w którym emerytów jest trzykrotnie więcej, niż dzieci. Tak wygląda Lublin przez pryzmat danych demograficznych.
Złoty medal w konkursie na normalnej skoczni to wielki sukces, ale z pewnością nie ostatnie słowo Kamila Stocha podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.
Ks. Dariusz Oko: Przed ideologią gender, za którą stoją m.in. homoseksualiści musimy się bronić. MEN: Nikt nawet nie planuje wprowadzania seksedukacji do przedszkoli.
Do Urzędów Kontroli Skarbowej wpływa coraz więcej donosów, najczęściej anonimowych. W Lublinie w ubiegłym roku ich liczba w porównaniu do roku 2012 wzrosła o 40 procent.
Rozmowa z dr. Markiem Grajkiem, kryptologiem, autorem książki \"Enigma: Bliżej prawdy”.
Wnyki były wszędzie. Niewielki zagajnik w lasach pod Michowem był wręcz obstawiony drucianymi pętlami przymocowanymi tuż przy ziemi. Kłusownicze \"szubienice” czekały na zające. Szaraki nie miały szans, aby nie wpaść w jedną z nich.
Rozmowa z Włodzimierzem Pawlikiem, zdobywcą Nagrody Grammy.
Ma warsztat na Lubartowskiej. Od ulicy warsztat sąsiaduje z piwnicą, która wchodzi w ulicę. Na jednej ze ścian wisi u Sztukmistrza napis \"Niewyczerpane”. Fragment szyldu przedwojennego sklepu. Co oznacza? Siły. – Najważniejsze, że są niewyczerpane – mówi Tomasz Okoń.
25 maja w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na razie partie szykują się do ogłoszenia list kandydatów, a pierwsze nazwiska powinniśmy poznać już w ten weekend.
W dawnej sali ćwiczeń stoi ołtarz. Ksiądz przygotowuje się do mszy w byłym pokoju nauczycielskim. W Janówku koło Mełgwi w budynku po zamkniętej szkole funkcjonuje kaplica. Dbają o nią parafianie. W Lubelskiem podobnych miejsc do zagospodarowania z roku na rok przybywa. Bo dzieci jest mniej.
Jeszcze w poniedziałek był na kijowskim Majdanie. W środę pojawił się w Lublinie, by odebrać przyznawaną przez UMCS nagrodę im. Jerzego Giedroycia. Prof. Jarosław Hrycak, ukraiński historyk opowiada o sytuacji na Ukrainie, przewidywanym rozwoju wydarzeń, nastawieniu Ukraińców do Europy i Polski oraz o bohaterach Majdanu.
Najpierw była fabryka Hessa, potem \"Ideal” i fabryka Caudra. Tak na silnej, przedwojennej bazie powstały Lubelskie Fabryki Wag – zakład, który przetrwał do dziś i może się pochwalić niezwykłą historią.
Rozmowa z Dominiką Leszczyńską, współautorką książki \"Walizka Józefa Karłowicza”.
Rozmowa z lek. med. Krystyną Pucer – Świentuchowską z Białej Podlaskiej, jedną z laureatek Nagrody Anioły Medycyny.
Rozmowa z Piotrem Żyłą, skoczkiem narciarskim, najpopularniejszym Polakiem na Facebooku.
Łukasz Wysocki, uczeń I LO im. S. Staszica w Lublinie odkrył substancję, która opóźnia, a nawet hamuje chorobę Alzheimera. Dzięki szybkiej i taniej metodzie jej pozyskiwania, lek mógłby być produkowany na ogromną skalę.
Rozmowa z Witoldem Mazurkiewiczem, Jarosławem Tomicą i Michałem Zgietem z Kompanii Teatr w Lublinie.
Rozmowa z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, felietonistą, autorem książek.