Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

 (Jacek Świerczyński)

Lubelscy motocykliści zostali na lodzie. Nie mają gdzie trenować

Gdzie mamy bezpiecznie trenować – pyta 17-letni Damian Sałamaj, który zaczyna próbować swoich sił w stuncie. Teraz w Lublinie nie ma miejsca, gdzie młodzi ludzie mogą realizować swoje motoryzacyjne pasje:  motocyklowy stunt czy drift. A kilka lat temu obietnic było mnóstwo...

Autorzy reportażu, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Siedzą od

Stan wojenny w Polsce: Ludzie bali się, że będzie wojna

Urodzili się 16 lat po wprowadzeniu stanu wojennego. Teraz o to, co wydarzyło się 13 grudnia 1981 roku, uczniowie z III LO im. Unii Lubelskiej zapytali swoich najbliższych

Aneta Krzyżak (Maciej Kaczanowski)

Specjalistka od polimerów na wsi

Zaproszenie przyszło z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie. Jej dyrektorka, Barbara Cywińska o Anecie Krzyżak napisała tak: \"Robi to co lubi, meble i... Kobieta niesamowita, kupiła siedlisko ze starą chałupą w Bychawce... chałupę z bali w Starej Wsi.

 (Ewelina Burda)

Trojaczki Marysia, Lenka i Hania: "Po prostu cud natury"

Urodziły się 26 listopada, minuta po minucie. Najpierw Marysia, potem Lenka, a na końcu Hania. Jednojajowe trojaczki z Dobrynki w gm. Piszczac są identyczne jak trzy krople wody. Taki poród zdarza się niezwykle rzadko – raz na dwa miliony przypadków.

 (Dariusz Śmigielski/Dziennik Łódzki)

Krajobraz po rewolucji w Egipcie (reportaż)

Blisko trzy lata po wybuchu pierwszych zamieszek, sytuacja w Krainie Faraonów powoli się stabilizuje. Całe państwo z utęsknieniem czeka na powrót turystów. Bez nich nie uda się odbudować podupadłej gospodarki

Ivo Violante

Ivo Violante o nauce gotowania i polskiej kuchni

Jaka jest polska kuchnia? – Smaczna, tłusta zimą i bardzo trudna. Dlaczego? – Uwielbiam gołąbki, ale jak próbuję je zrobić, to wychodzi mi risotto. Bardzo smakuje mi bigos, ale to już wyższa szkoła jazdy. Może kiedyś się nauczę. A ponieważ idą święta, chciałem podzielić się kilkoma moimi włoskimi przepisami.

Mirosław Taras z Bronisławem Komorowskim (Maciej Kaczanowski)

Myśl o szkodzeniu Bogdance jest mi obca. Rozmowa z Mirosławem Tarasem

Bogdanka jest moim domem i poniekąd moim dzieckiem. Bogdanka to dla mnie wielka wartość, którą noszę w sercu - mówi Mirosław Taras, doradca strategiczny Prairie Downs.

 (Piotr Bolko)

Gotuję, piszę, uczę: Rozmowa z Basią Ritz

Rozmowa z Basią Ritz, zwyciężczynią pierwszej edycji MasterChefa i autorką książki \"Kuchnia pełna smaku”.

 (Toyota)

Adam Małysz: Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

Adam Małysz już jest myślami w Ameryce Południowej. 5 stycznia po raz trzeci wystartuje w Dakarze. Polski kierowca mierzy wysoko, choć nie mówi o lokatach. Nie chce zapeszać.

Radosław Komoń (z lewej) oraz Marcin Karczmarz prezentują wkręty kolejowe. Milion sztuk tych "śrubek” z Radzynia trafi do Niemiec (Paweł Puzio)

Górnicza Fabryka Narzędzi ma już 110 lat!

Łubki płaskie, wkręty kolejowe do szyn normalnotorowych, odkuwki kół zębatych, zęby do bron, szyniaki kopalniane, kule – to właśnie produkuje Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim, która działa od 110 lat.

Jakub Kuroń

Wnuk Jacka Kuronia: Polityka to ostatnia rzecz, którą chciałbym się zajmować

Mój dziadek, Jacek Kuroń, mówił, że jest socjalistą, jego ideą było pomaganie ludziom. Kiedy założył czapkę kucharską i zaczął rozdawać zupę, to czuł, że trzeba ponosić ciężar przemian ustrojowych. A te oznaczały, że jednym powodzi się lepiej, a drugim gorzej. I ci, którym się udało, muszą oddać swój czas, energię innym. Ja chcę to samo robić w \"Kuroniówce”.

 ( Wiktor Zdrojewski)

Rozmowa z aktorką i piosenkarką Krystyną Tkacz

Krystyna Tkacz, aktorka o charakterystycznym, zachrypniętym, mocnym głosie. Możecie zobaczyć ją w Lublinie w spektaklu Jerzego Satanowskiego „Widzę i opisuję”, którego premiera w Lubelskim Salonie Artystycznym odbyła się 24 listopada. Jej interpretacja piosenki „Księga się pisze” sprawi, że na skórze poczujecie ciarki. Kolejny spektakl już w styczniu

 (Wojciech Nieśpiałowski)

Bazylika w Chełmie odkrywa tajemnice

Grób księcia Daniela wciąż czeka na odkrycie. Archeolodzy z polsko-ukraińskiej ekipy pod kierownictwem Stanisława Gołuba i Jurija Łukomskiego są coraz bliżej.

 (Wojciech Nieśpiałowski)

Zaglądamy do raju dla dokumentów

Chyba nie ma w Lublinie drugiego miejsca, gdzie tak często myśli się o wieczności. Wszyscy pracownicy budynku trochę schowanego między katedrą a Wieżą Trynitarską robią wszystko, by zgromadzone u nich dokumenty przetrwały kolejne stulecia. – Tu papiery są ważniejsze niż ludzie – żartują archiwiści

Real Madryt przed meczem sparingowym z Motorem Lublin ( Materiały Lubelskiego Centrum Dokumentacji Histor)

I ty możesz zostać historykiem

Do końca marca gimnazjaliści i licealiści mogą wziąć udział w Konkursie Historycznym \"Małe ojczyzny w relacjach bliskich. Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię”

Zna przepis na to, by restauracja się udała

Zna przepis na to, by restauracja się udała

Nawet nie marzył, że będzie właścicielem dobrej restauracji na Starym Mieście w Lublinie. Marzył o tym, żeby gotować tak, by zachować świeżość, naturalność i niezapomniany smak potraw. Właśnie mija rok, odkąd Piotr Kwiatosz postawił wszystko na jedną kartę

Juliusz Machulski (Wojciech Nieśpiałowski)

Juliusz Machulski o Machiavellim z Lublina

Juliusz Machulski, twórca \"Vabanku” i \"Seksmisji” przyjechał do Lublina, żeby osobiście zapowiedzieć premierę swojej sztuki o Machiavellim. Nie dość, że napisał scenariusz, to jeszcze wyreżyseruje spektakl. Znając dobrą rękę reżysera do kasowych filmów możemy spodziewać się, że bilety na spektakl \"Machia” w Teatrze Starym sprzedadzą się na pniu, choć premiera dopiero w maju 2014. Na konferencji prasowej reżyser nie ukrywał, że do Lublina ma wielki sentyment.

Po projekcji Aleksandra Grażyńska z Polski Światłoczułej dostała od Jakuba Jańczuka, więziennego psychologa kamerę z papierowej wikliny wykonaną przez osadzonych  (Ewelina Burda)

Światłoczuła resocjalizacja na końcu świata

Zabłocie, niewielka wieś na końcu świata. Na prawo sklep spożywczy, w którym można poczuć się jak w barze rodem z PRL-u. Na lewo, dom kultury wypełniony ludową nutą najstarszego w gminie zespołu \"Jarzębina”.

Dorota Miśkiewicz (Kama Czudowska/Sony Music)

Dorota Miśkiewicz: Następna płyta będzie trochę inna

Rozmowa z Dorotą Miśkiewicz, wokalistką.

Szambelańska znana z domów publicznych (Maciej Kaczanowski)

Półświatek z zaświatów. Gdzie w Lublinie były domy publiczne?

O kasiarzach można tylko marzyć. Międzynarodowej sławy szulerzy tu nawet nie zaglądali. Ale i tak lubelski, przedwojenny margines społeczny inspiruje pisarzy i zajmuje naukowców. Nawet, jeśli jest to tylko nożownik z Lubartowskiej albo ambulatoryjna prostytutka z Jezuickiej.

 ( Marek Dybaś/Nowiny)

Od A do Ż, czyli alfabet kibica skoków narciarskich

Choć Adam Małysz już ponad dwa lata temu zakończył karierę, skoki narciarskie nie straciły w Polsce na popularności. Poprzedni sezon, który miał być pierwszym poważnym egzaminem dla następców Orła z Wisły, wypadł znakomicie.

25 października Kamil Sipowicz spotkał się z mieszkańcami Białej Podlaskiej. Spotkanie poprowadził Łukasz Trzebiński, znajomy Sipowicza (Ewelina Burda)

Kamil Sipowicz: Wschód mnie fascynuje

Rozmowa z Kamilem Sipowiczem, historykiem filozofii, poetą, artystą, wieloletnim partnerem Kory Jackowskiej.

Sędzia, o której wspominają świadkowie, nie zgodziła się na rozmowę z dziennikarzem (Archiwum)

Działka pod Nałęczowem i kulisy powstania testamentu. Z sędzią do sądu

Fałszowanie testamentu i nakłanianie do fałszywych zeznań. To tylko niektóre zarzuty kierowane pod adresem sędzi z Lublina. Oskarżają właściciele niewielkiej działki w okolicy Nałęczowa. Dowodzą, że prawniczka wraz z mężem zorganizowała intrygę, która doprowadziła ich do ruiny.

Marek Solecki (Maciej Kaczanowski)

Marek Solecki ma w domu 400 żelazek. Z pasji do staroci

Mówi o sobie, że jest specjalistą od żelazek, wag, butelek, szklanych solniczko-pieprzniczek i kieratów. I tak rzeczywiście jest. Marek Solecki z Kraśnika stare rzeczy zbiera od dziecka. O swoich zbiorach może opowiadać godzinami.

Dr hab. Małgorzata Pleszczyńska, prof. Janusz Szczodrak i dr hab Adrian Wiater z Nagrodą Naukową "M

Mutanaza, czyli enzym z przyszłością. Sukces naukowców z UMCS

Ponad dziesięć lat badań, kilkadziesiąt publikacji naukowych, dwie habilitacje i kilka patentów. Było warto. Naukowcom z Instytutu Mikrobiologii i Biotechnologii UMCS udało się to, co do tej pory nie udało się nikomu w Europie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium