Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
85 lat temu Lublin po raz pierwszy gościł Tour de Pologne
Wśród potomków Ormian w Polsce są Szymon Szymonowic, Juliusz Słowacki, Zbigniew Herbert, Jan Lechoń, Krzysztof Penderecki i Robert Makłowicz. Dziś w Lublinie mieszka ich około 50. Zachowali wiarę, kulturę i świetną kuchnię.
Lubelska Platforma Obywatelska szykuje się do wyboru szefa regionu. Jednak kto wie, czy nie ciekawsze wybory czekają PO w Lublinie
1 stycznia należące do miasta Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej stanie się spółką akcyjną. Z rynku papierów wartościowych LPEC ma zdobywać pieniądze na wytwarzanie energii ze słońca i biomasy
Blisko jedna czwarta rodzin w naszym regionie żyje w ubóstwie. Pod względem dochodów, jesteśmy w krajowym ogonku. Najbardziej zadowoleni ze swojej sytuacji są przedsiębiorcy. Skarżą się głównie renciści
Rozmowa z Krzysztofem Wójtowiczem, prezesem Portu Lotniczego Lublin.
Wrzesień to ostatni dzwonek na szukanie mieszkania. Najpopularniejsze są dwupokojowe o niezbyt wysokim standardzie. Studenci wybierają przede wszystkim LSM, Czuby i Czechów.
Pan Andrzej w poniedziałek pójdzie do Teatru Starego na \"Ostatni dzień lata”. A co w tym ciekawego? Dokładnie 65 lat wcześniej na tej widowni pan Andrzej zaczął przychodzić na świat. – Jestem cierpliwy, poczekałem aż się seans skończy. Ale ja tego nie pamiętam – żartuje jubilat
Rozmowa z Mariuszem Zajączkowskim, historykiem z lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
– Jeśli chcę zrozumieć filozofię architekta, muszę zrozumieć przestrzeń, przeżyć ją – mówi Filip Springer, dziennikarz i pisarz, który m.in. w Lublinie szukał śladów bohatera swojej książki, Oskara Hansena. Dla jednych genialnego, ale niedocenianego architekta wizjonera, dla innych szalonego artysty tworzącego utopijne wizje.
Zespół, który nie ma strony internetowej, profilu na FB i się nigdzie nie reklamuje, robi właśnie karierę.
Czołg przyszłości, drony i śmigłowce wielozadaniowe, walczące w przetargu na nowe maszyny dla polskiej armii. To jedne z głównych atrakcji XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Kielecka impreza zgromadziła ok. 400 wystawców.
Toyota z hukiem silnika przemknęła w kłębach dymu z prędkością 217 km/h. Auto sunęło bokiem z niewiarygodną prędkością. Pravin Patel, przedstawiciel Guinness World Record, był zachwycony. A Kuba Przygoński bił rekord świat w prędkości jazdy driftem.
Krowy mleczne w gospodarstwie Adriana Kałkusa z podlubelskiego Olszowca doją automaty. A gdy zwierzęta chcą się nieco zrelaksować, to masaż grzbietu wykonują specjalne czochradła. Urządzenia reagują na ruch.
Przeciwnicy Jolanty Szołno-Koguc chcą ją odwołać z funkcji wojewody, bo zwraca pieniądze do kasy państwa. Ale robili tak wszyscy wojewodowie
Nawet tyle czasu trzeba czekać na zabieg usunięcia zaćmy w obleganym ośrodku w Nałęczowie. Są miejsca, gdzie kolejek nie ma, ale wielu pacjentów woli odstać swoje.
Rozmowa z Jolantą Szołno-Koguc, wojewodą lubelskim.
Arkadiusz Szwed ceramiką zajmuje się od 5 lat. W autorskiej pracowni \"Alezja” realizuje swoje artystyczne wizje, tworząc gliniane arcydzieła sztuki dekoracyjnej i użytkowej. Znalazł się w gronie kilkunastu osób reprezentujących lubelską klasę kreatywną w projekcie \"Kreatywni 2013”.
Rozmowa z Martą Zaborowską, autorką \"Uśpienia”.
Rozmowa z Michałem Ignerskim, koszykarzem reprezentacji Polski.
Moi bohaterowie, i kobiety, i mężczyźni, to ludzie, którzy nie dają sobie dmuchać w kaszę, jak w piosence Grzesiuka \"z szaconkiem, bo się może skończyć źle”. Ale też specjalnie nie rozczulają się nad sobą. Są nawet bardziej twardzi dla siebie niż dla innych. Jeśli przytrafia się im coś trudnego, otrzepują się i idą dalej. Rozmowa z pisarką Katarzyną Pisarzewską.
Szczęśliwa mama, na co dzień pracująca w Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej \"Motor” w Lublinie, gościła w swoim domowym atelier Lanę Del Rey, Madonnę, Marylin Monroe... Anna Kośka od 3 lat tworzy wyjątkowe lalki, które najczęściej przybierają postać znanych kobiecych osobistości. Na swoim koncie ma ponad 60 nieszablonowych miniaturek ozdabiających dom nie jednego konesera.
Grzegorz Grzesiak z Opola nie wyobraża sobie życia bez latania. Wolność w powietrzu jest jak tlen. Pięć razy zdawał do Dęblina. W końcu udało się.
Robi kilka ujęć, by potem dopasować najlepsze. I przy okazji oddać klimat miejsca albo uchwycić coś, co połączy dwie fotografie oddalone od siebie o 40 albo o 100 lat. Twórca profilu FB \"Lublin wczoraj i dziś” chodzi śladami dawnych fotografów i patrzy na swoje miasto jak oni.
Lotnicy z 20 krajów, ponad 200 samolotów i śmigłowców z Polski oraz zagranicy. To wszystko już w sobotę i niedzielę na Air Show 2013 w Radomiu.