Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W dawnej sali ćwiczeń stoi ołtarz. Ksiądz przygotowuje się do mszy w byłym pokoju nauczycielskim. W Janówku koło Mełgwi w budynku po zamkniętej szkole funkcjonuje kaplica. Dbają o nią parafianie. W Lubelskiem podobnych miejsc do zagospodarowania z roku na rok przybywa. Bo dzieci jest mniej.
Jeszcze w poniedziałek był na kijowskim Majdanie. W środę pojawił się w Lublinie, by odebrać przyznawaną przez UMCS nagrodę im. Jerzego Giedroycia. Prof. Jarosław Hrycak, ukraiński historyk opowiada o sytuacji na Ukrainie, przewidywanym rozwoju wydarzeń, nastawieniu Ukraińców do Europy i Polski oraz o bohaterach Majdanu.
Najpierw była fabryka Hessa, potem \"Ideal” i fabryka Caudra. Tak na silnej, przedwojennej bazie powstały Lubelskie Fabryki Wag – zakład, który przetrwał do dziś i może się pochwalić niezwykłą historią.
Rozmowa z Dominiką Leszczyńską, współautorką książki \"Walizka Józefa Karłowicza”.
Rozmowa z lek. med. Krystyną Pucer – Świentuchowską z Białej Podlaskiej, jedną z laureatek Nagrody Anioły Medycyny.
Rozmowa z Piotrem Żyłą, skoczkiem narciarskim, najpopularniejszym Polakiem na Facebooku.
Łukasz Wysocki, uczeń I LO im. S. Staszica w Lublinie odkrył substancję, która opóźnia, a nawet hamuje chorobę Alzheimera. Dzięki szybkiej i taniej metodzie jej pozyskiwania, lek mógłby być produkowany na ogromną skalę.
Rozmowa z Witoldem Mazurkiewiczem, Jarosławem Tomicą i Michałem Zgietem z Kompanii Teatr w Lublinie.
Rozmowa z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, felietonistą, autorem książek.
Mieszkańcy powiatu parczewskiego i lubartowskiego prawdopodobnie stąpają po miliardach złotych. O bursztynie krążą legendy, a nieliczni już go wdzieli. Ale jedno jest pewne, coś wokół tej sprawy zaczyna się dziać. choć już kilka lat temu podejmowano przymiarki do przemysłowego wydobycia, te próby spaliły na panewce.
Kłopoty wyszły na jaw z początkiem tego roku, kiedy do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód wpłynął akt oskarżenia przeciwko trójce szantażystów. To 28-letni Szczepan P., rok młodszy Przemysław S. (pracujący dla jednej z lubelskich agencji detektywistycznych) oraz 26-letnia Magdalena I. – prostytutka, absolwentka prawa KUL. Według prokuratury, cała trójka chciała wymusić od posła 5 tys. zł. Kartą przetargową miały być zdjęcia, filmy i nagrania, dokumentujące nocne spotkanie polityka z Magdaleną I
Z pewnością jest coś takiego jak mentalność zwycięzcy. Potwierdzeniem są choćby sportowcy utrzymujący się na topie w swoich dyscyplinach przez wiele lat – mówi Marcin Kwiatkowski, psycholog sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, założyciel firmy Sport and Minds, współpracujący z zawodnikami wielu dyscyplin sportowych w zakresie treningu mentalnego i prowadzący badania związane z uzdolnieniami psychomotorycznymi.
Według horoskopu chińskiego kończymy niebawem rok węża i wchodzimy w rok konia. Podobno ma być lepszy od poprzedniego, ale o tym chyba wszyscy wiemy. Z kolei rok numerologiczny rozpoczął się już na przełomie września i października, a patronuje mu liczba 7. Dla każdego z nas ma przynieść jakieś zmiany i jak to bywa zazwyczaj - na lepsze. O tym także się przekonamy. My jednak stawiamy na horoskop najpopularniejszy - ze znakami zodiaku. Co przyniesie los Baranowi? Czy Panna dostanie awans? Może Strzelec w końcu przestanie być singlem? Na te pytania odpowiada wróżka Nejlana.
Rozmowa ze Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem sportowym.
Zawory ciśnieniowe z rakiety V2, fragment owiewki z PZL Łoś czy element pierwszego polskiego samolotu strąconego we wrześniu 1939 – to tylko niektóre skarby z jego licznej kolekcji. Pierwsze kroki stawiał szukając kulek ze szrapneli pod Bychawą. Robert Kmieć to ten tajemniczy człowiek, który chodzi z różnymi dziwnymi urządzeniami w programach \"Było… nie minęło” czy \"Skarby III Rzeszy”.
Parker Schnabel ma zaledwie 19 lat, a już przewodzi swojemu własnemu zespołowi poszukiwaczy złota. Obsługi narzędzi i maszyn służących do poszukiwania tego cennego kruszcu uczył się już w wieku przedszkolnym. Gdy miał 18-lat przejął rodzinną firmę po swoim 92-letnim dziadku, który przez większość życia również zajmował się poszukiwaniem złota.
Możesz wybrać się na spacer po Lublinie jakiego nie pamiętasz. Możesz zorganizować grę planszową, a w połowę tych informacji młodzi nie uwierzą. Kto chce, niech wędruje po mieście w wyobraźni. Oto nasz przewodnik.
Boazeria, linoleum, półkotapczan, wersalka, meblościanka, kartki i kryształy. Wszystko to w niewyobrażalnej ciasnocie. Aplikacja www.mieszkanie.teatrnn.pl to zamknięta w czterech ścianach fascynująca opowieść o absurdalnej codzienności PRL
Przez najbliższe pięć lat Lubelskie będzie jednym z największych placów budowy dróg w Polsce. S19 wraz z zachodnią obwodnicą Lublina, S12 od Kurowa do Puław, S17 z Warszawy do Lublina czy 747 z mostem w Kamieniu – to inwestycje drogowe, które diametralnie odmienią nasz region. Część z nich będzie gotowa w przyszłym roku.
Są katolicy, ale i prawosławni. Zdjęcia przedstawiają ważne uroczystości, ale również sceny z życia codziennego. - To materiał, nad którym pracuję już od dłuższego czasu. Jeszcze nie jest ukończony - mówi Jacek Świerczyński, fotoreporter Dziennika Wschodniego.
Nieznane fotografie Zofii Malczewskiej z Sitna, które możecie zobaczyć na wielkiej wystawie w Muzeum Zamojskim, fascynują i wzruszają. Z jednego ze zdjęć spogląda na nas piękna dziewczyna ze sznurem pereł na szyi. Aż się wierzyć nie chce, że autorka wspaniałych fotografii, która sportretowała życie ziemiańskiego dworu, nie ma nawet grobu. Zostały klisze z aparatu, zegarek bez wskazówek i naparstek
Mówią o sobie chętnie, ale nie pod nazwiskiem. Wyjeżdżają na studia lub do pracy, bo w Warszawie jest więcej możliwości – przekonują. Do wożenia \"słoików” nie wszyscy się przyznają
Rozmowa z Benem Stoikovichem, dyrektorem generalnym Prairie Downs.
Wydarzeniem prawdziwie historycznym, porównywalnym do wydania Biblii Tysiąclecia, nazywają bibliści opublikowanie polskiego tłumaczenia Septuaginty, czyli greckiej wersji Biblii. Nad przekładem przez kilkanaście lat pracował wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Remigiusz Popowski.
Rozmowa z Joanną Muchą, posłanką PO, byłą ministrą sportu