Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Jeśli chcę zrozumieć filozofię architekta, muszę zrozumieć przestrzeń, przeżyć ją – mówi Filip Springer, dziennikarz i pisarz, który m.in. w Lublinie szukał śladów bohatera swojej książki, Oskara Hansena. Dla jednych genialnego, ale niedocenianego architekta wizjonera, dla innych szalonego artysty tworzącego utopijne wizje.
Zespół, który nie ma strony internetowej, profilu na FB i się nigdzie nie reklamuje, robi właśnie karierę.
Czołg przyszłości, drony i śmigłowce wielozadaniowe, walczące w przetargu na nowe maszyny dla polskiej armii. To jedne z głównych atrakcji XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Kielecka impreza zgromadziła ok. 400 wystawców.
Toyota z hukiem silnika przemknęła w kłębach dymu z prędkością 217 km/h. Auto sunęło bokiem z niewiarygodną prędkością. Pravin Patel, przedstawiciel Guinness World Record, był zachwycony. A Kuba Przygoński bił rekord świat w prędkości jazdy driftem.
Krowy mleczne w gospodarstwie Adriana Kałkusa z podlubelskiego Olszowca doją automaty. A gdy zwierzęta chcą się nieco zrelaksować, to masaż grzbietu wykonują specjalne czochradła. Urządzenia reagują na ruch.
Przeciwnicy Jolanty Szołno-Koguc chcą ją odwołać z funkcji wojewody, bo zwraca pieniądze do kasy państwa. Ale robili tak wszyscy wojewodowie
Nawet tyle czasu trzeba czekać na zabieg usunięcia zaćmy w obleganym ośrodku w Nałęczowie. Są miejsca, gdzie kolejek nie ma, ale wielu pacjentów woli odstać swoje.
Rozmowa z Jolantą Szołno-Koguc, wojewodą lubelskim.
Arkadiusz Szwed ceramiką zajmuje się od 5 lat. W autorskiej pracowni \"Alezja” realizuje swoje artystyczne wizje, tworząc gliniane arcydzieła sztuki dekoracyjnej i użytkowej. Znalazł się w gronie kilkunastu osób reprezentujących lubelską klasę kreatywną w projekcie \"Kreatywni 2013”.
Rozmowa z Martą Zaborowską, autorką \"Uśpienia”.
Rozmowa z Michałem Ignerskim, koszykarzem reprezentacji Polski.
Moi bohaterowie, i kobiety, i mężczyźni, to ludzie, którzy nie dają sobie dmuchać w kaszę, jak w piosence Grzesiuka \"z szaconkiem, bo się może skończyć źle”. Ale też specjalnie nie rozczulają się nad sobą. Są nawet bardziej twardzi dla siebie niż dla innych. Jeśli przytrafia się im coś trudnego, otrzepują się i idą dalej. Rozmowa z pisarką Katarzyną Pisarzewską.
Szczęśliwa mama, na co dzień pracująca w Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej \"Motor” w Lublinie, gościła w swoim domowym atelier Lanę Del Rey, Madonnę, Marylin Monroe... Anna Kośka od 3 lat tworzy wyjątkowe lalki, które najczęściej przybierają postać znanych kobiecych osobistości. Na swoim koncie ma ponad 60 nieszablonowych miniaturek ozdabiających dom nie jednego konesera.
Grzegorz Grzesiak z Opola nie wyobraża sobie życia bez latania. Wolność w powietrzu jest jak tlen. Pięć razy zdawał do Dęblina. W końcu udało się.
Robi kilka ujęć, by potem dopasować najlepsze. I przy okazji oddać klimat miejsca albo uchwycić coś, co połączy dwie fotografie oddalone od siebie o 40 albo o 100 lat. Twórca profilu FB \"Lublin wczoraj i dziś” chodzi śladami dawnych fotografów i patrzy na swoje miasto jak oni.
Lotnicy z 20 krajów, ponad 200 samolotów i śmigłowców z Polski oraz zagranicy. To wszystko już w sobotę i niedzielę na Air Show 2013 w Radomiu.
Jego BMW 315 Sport z 1934 roku to prawdopodobnie najbardziej znany kabriolet w Polsce. Po filmach \"Vabank” i \"Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, kiedy w beemce Jana Milczka zasiadły Elżbieta Zającówna i Grażyna Szapołowska – bezcenne auto jeszcze nabrało wartości. Zresztą trzeba dbać o niego jak o piękną kobietę. Z miłością.
Sebastian Wójcik ze Świdnika z korony Toru Lublin obserwował, jak wielkie ciemne mustangi z rykiem silników sunęły po wijącej się nitce asfaltu. Tuż obok stał jego własny, model kabrio z 1968 roku. Tylko stał, bo żal by było klasyka szargać po torze.
Choć konkurs dopiero się rozpoczął, po rzucie Pawła Fajdka przeciwnicy zaczęli podchodzić i gratulować nowemu mistrzowi świata.
Specjalizuje się w projektowaniu damskiej odzieży na każdą okazję. Jej kolekcje są bardzo kobiece i zachowane w konwencji aktualnych trendów. Iwona Kutnik – rodowita lublinianka – z sukcesem tworzy modowy krajobraz naszego miasta już od 13 lat.
– Nie było jednego ojca sukcesu. Piłsudski to symbol, swoją rolę odegrali Rozwadowski i wielu innych. Przede wszystkim zwycięstwo odniósł naród polski - mówi prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
Podnieś głowę. Może zobaczysz kolorowy balon. Nad Nałęczowem i okolicami od dwóch dni w Baloniarskich Mistrzostwach Polski walczy 31 załóg. W czterech pilotami są kobiety.
Nie poleci w kosmos, nie zrobi samochodu, ale umie pomagać starszym osobom. Potrafi też pogawędzić z napotkaną osobą. Robot \"Jurek” z Lublina potrafi znaleźć się w każdej sytuacji.
Miejskie samorządy z Zamościa, Chełma, Lublina i Białej Podlaskiej są jednymi z najtańszych w Polsce. To wniosek z najnowszego raportu \"Wspólnoty”. Chełm, Zamość i Biała Podlaska są coraz wyżej w rankingu najtańszych samorządów. Lublin podrożał.
Kobieta nagrana przez kamerę monitoringu oszukała kasjerkę – twierdzi właściciel sklepu. I na własną rękę umieścił film z wizerunkiem klientki w Internecie.