Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

27 października 2019 r.
13:09

Rocznie produkują ponad milion ton paszy. Wipasz buduje kolejną wytwórnię w Międzyrzecu Podlaskim

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
12 10 A A
Zakład drobiarski Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim <br />
Zakład drobiarski Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim

Wipasz to polski producent pasz i świeżego mięsa z kurczaka z 2,3 mld zł rocznego obrotu. W czerwcu firma uruchomiła w Międzyrzecu Podlaskim swój największy zakład drobiarski, a trwa budowa szóstej wytwórni, również w Międzyrzecu Podlaskim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rocznie Wipasz produkuje ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w pięciu wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Zakład w Międzyrzecu zajmuje powierzchnię 3,5 tys. mkw.

Japońska technologia

- W tej inwestycji najważniejsza jest technologia, która pozwala produkować mięso najwyższej jakości - mówił podczas czerwcowego otwarcia zakładu Józef Wiśniewski, prezes zarządu firmy, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. - Dostawcą technologii jest japońska firma. Chodzi o to, że przy przygotowaniu mięsa do sprzedaży, człowiek ma z nim niewiele zetknięcia.
Zakład w Międzyrzecu Podlaskim ma podwoić produkcję firmy, do 1 tys. ton dziennie mięsa gotowego do sprzedaży. Wipasz ma podobny zakład również w Mławie.

Dla inżynierów i robotyków

Produkty trafiają na eksport. - Już teraz eksportujemy do 49 krajów i nie zatrzymujemy się w pozwoleniach do kolejnych - podkreśla szefostwo firmy. Wipasz już wcześniej miał w Międzyrzecu wytwórnię pasz.

Docelowo pracę ma tu znaleźć ponad tysiąc osób. Chodzi zarówno o inżynierów, robotyków, elektryków, jak i technologów żywności. Każdego z pracowników Wipasz szkoli.

Firma zamierza zaopatrywać się w drób u lokalnych dostawców.

- Nie tylko zakłady muszą być nowoczesne, ale fermy także. Bo konsument chce wiedzieć, że mięso spełnia standardy środowiskowe, że zachowany jest dobrostan zwierząt, inaczej nie kupi naszego produktu - wyliczał prezes.

Budowa zakładu kosztowała 270 mln zł.

Szósta w budowie

To obecnie jeden z największych pracodawców w rejonie Międzyrzeca Podlaskiego.

Wipasz to firma w 100 proc. z polskim kapitałem, a prezes Józef Wiśniewski od lat znajduje się w rankingu 100 najbogatszych Polaków według Forbesa. Zanim zajął się biznesem, skończył geodezję na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

- Dziękuję Opatrzności Bożej za opiekę nad moją rodziną, nade mną i firmą Wipasz. 51 lat temu jako 14-letni chłopak wyjechałem ze wsi do Olsztyna i od tego momentu stałem się samodzielnym mężczyzną - wspominał podczas czerwcowego otwarcia zakładu założyciel firmy.

Zakład w Międzyrzecu powstał w 14 miesięcy, budowało go 600 osób. Przy każdym zakładzie Wipaszu, również przy tym w Międzyrzecu Podlaskim, prezes zleca budowanie kapliczki z Matką Bożą.

Firma powstała w 1994 roku.

Pierwszą małą wytwórnię pasz Wiśniewski założył w Wadągu w powiecie olsztyńskim. Wcześniej obserwował konkurencję na Zachodzie, szukając metod produkcji paszy dla własnych indyków. Obecnie trwa budowa szóstej wytwórni, również w Międzyrzecu Podlaskim. Będzie to druga wytwórnia typu NO GMO. Otwarcie jest planowane na 2021 rok.

W tej inwestycji najważniejsza jest technologia, która pozwala produkować mięso najwyższej jakości - mówił podczas czerwcowego otwarcia zakładu Józef Wiśniewski, prezes zarządu firmy Wipasz
e-Wydanie

Pozostałe informacje

W niedzielę odbędą się dwie imprezy. Podczas jednej z nich ruch zostanie całkowicie wstrzymany i komunikacja miejska będzie jeździć objazdami.

Komunikacja miejska znów pojedzie inaczej. Powodem weekendowe imprezy

Szykuje sie kolejny weekend z objazdami komunikacji miejskiej. Powodem są zawody biegowe oraz festyn.

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie
NASZ PATRONAT

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie

Trwający do końca czerwca Wschodni Festiwal Fotografii to miesiąc wrażeń dla pasjonatów, którzy swoimi aparatami lubią zatrzymywać czas w miejscu. To nie tylko wystawy fotografów z regionu, ale także seria spotkań z artystami, czy warsztaty fotograficzne, z których można wyciągnąć ogrom wiedzy.

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”
21 czerwca 2024, 18:00

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”

Eseje, debaty, teatr, koncerty, historia, smak, spacery w rytmie słów – to wszystko czeka na nas podczas Festiwalu „Drzewo Życia”, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gardzienicach.

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom
ZDJĘCIA
galeria

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom

Dziecko ma prawo do wychowywania się w rodzinie pełnej ciepła, miłości, wsparcia, wartości i możliwości rozwoju psychicznego i społecznego. Mówi się, że rodziców się nie wybiera. Czasem jednak los sprawia, że dzieci wychowują się poza biologiczną rodziną. Rodzinna piecza zastępcza to szansa na stabilność, bezpieczne środowisko i miłość. Szansa na „drugi dom”.

Sławomir Ćwik w wyniku październikowych wyborów parlamentarnych wszedł do Sejmu RP. Teraz z pierwszego miejsca na liście Trzeciej Drogi w Lubelskiem walczy o mandat europosła

Poseł Polski 2050 w Zamościu: Idźmy na wybory

Dwa główne obozy polityczne przerzucały się oskarżeniami. Tylko Trzecia Droga pokazywała program pozytywny i merytoryczny – tak mniej więcej poseł Sławomir Ćwik, „jedynka” Polski 2050 podsumował kończącą się kampanię przed wyborami do Europarlamentu.

Śmierć podczas prac polowych

Śmierć podczas prac polowych

Tragiczny wypadek podczas prac polowych w powiecie janowskim. Mężczyzna zginął przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą.

Tajemne triki na współdzielenie konta Netflix: jak obejść ograniczenia – nowe zasady

Tajemne triki na współdzielenie konta Netflix: jak obejść ograniczenia – nowe zasady

Netflix to niezwykle popularna platforma streamingowa, dostępna na całym świecie. Chociaż w swojej bibliotece udostępnia wiele ciekawych produkcji, ceny abonamentów pozostawiają wiele do życzenia. Nie dziwi więc fakt, że dużo osób interesuje się współdzieleniem konta. Jakie triki warto znać, jeśli chcemy korzystać z Netflixa „na spółkę” w 2024 roku? Podpowiadamy!

Najczęstsze mity o ubezpieczeniu OC – co warto wiedzieć?

Najczęstsze mity o ubezpieczeniu OC – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC, czyli obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, to temat doskonale znany każdemu kierowcy. Niestety, wokół tego koniecznego ubezpieczenia narosło wiele mitów. Czas je obalić!

Oprawy LED – czy to na pewno inwestycja na lata?

Oprawy LED – czy to na pewno inwestycja na lata?

Szukasz oświetlenia, które łączy funkcjonalność, estetykę i oszczędność? Postaw na oprawy LED! To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w Twoim domu, jak i w firmie. Mają szereg zalet i wyróżnia je ogromna różnorodność. Różnią się od siebie designem, mocą, sposobem montażu i zastosowaniem. Jak więc wybrać odpowiednią oprawę dla siebie? Czym się kierować przy wyborze i co trzeba o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej
9 czerwca 2024, 11:30

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej

W najbliższą niedzielę lubelski skansen zaprasza na tradycyjne sianokosy. Będą pokazy koszenia, grabienia i przewracania siana.

Ciasto ratuje życie " Razem dla Ewy"
ZDJĘCIA
galeria

Ciasto ratuje życie " Razem dla Ewy"

Licytacja charytatywna " Razem dla Ewy" odbyła się w czwartek w XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Uczniowie zbierali pieniądze na pomoc swojej nauczycielce Pani Ewie, która uczy historii. Jest jedyną nauczycielką w Lublinie jeżdżącą na wózku. I właśnie dla niej uczniowie już po raz drugi zorganizowali specjalną akcję.

Pożar podczas burzy. Spaliła się stodoła
galeria

Pożar podczas burzy. Spaliła się stodoła

Najprawdopodobniej od uderzenia pioruna zapaliła się drewniana stodoła w Niedzieliskach (gm. Szczebrzeszyn). Do pożaru doszło dzisiejszej nocy, gdy nad powiatem zamojskim przechodziły burze.

Marta Wcisło
Dzień Wschodzi
film

Marta Wcisło: Mam megafon torebkowy

W ostatnim dniu kampanii wyborczej gościem Krzysztofa Kota w cyklu „Dzień Wschodzi” jest Marta Wcisło — kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Ostatnia szansa na zdobycie przekonanie do siebie wyborców.

Nieformalna stolica Trójmorza to Lublin
galeria

Nieformalna stolica Trójmorza to Lublin

Już tylko 5 dni pozostało do IV Samorządowego Kongresu Trójmorza. To wydarzenie co roku gromadzi liderów Europy Środkowej.

Orlen Oil Motor Lublin jedzie dzisiaj po kolejną wygraną w PGE Ekstralidze

Orlen Oil Motor Lublin jedzie dzisiaj po kolejną wygraną w PGE Ekstralidze

Orlen Oil Motor Lublin zamykał siódmą kolejkę PGE Ekstraligi, a najbliższą otworzy. W piątek o godzinie 18 Bartosz Zmarzlik i spółka zmierzą się na własnym torze z walczącym o utrzymanie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Faworyt jest znany, a celem lubelskiej ekipy poza wygraną jest śrubowanie rekordu zwycięstw

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium