Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2018 r.
14:54

"Modliliśmy się, żeby Weronika przeżyła". 22-latka nie jest sama, zbierają pieniądze na rehabilitację

0 1 A A

Było bardzo źle, ale każdy dzień rehabilitacji Weroniki Przybycień daje szansę, że może być tylko lepiej. 22-latka nie jest sama. W walce o sprawność pomagają jej m.in. studenci Politechniki Lubelskiej, którzy zbierają pieniądze na jej leczenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po wypadku modliliśmy się, żeby Weronika przeżyła. Nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać – mówi Dorota Przybycień z Sobieszczan Kolonii, mama 22-latki. – Lekarze nie dawali córce żadnych szans na to, że wybudzi się ze śpiączki, że będzie mówić, że będzie myśleć logicznie, że wstanie. Ale nie poddała się. To jest wielki sukces Weroniki. Wykonała ogromną pracę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc. Dzięki niej nasza córka może być rehabilitowana.

Choroba odmieniła życie Weroniki i jej rodziny w jeden dzień. To był 26 stycznia 2016 r. Weronika jak zwykle pojechała do Lublina, na uczelnię. Na zajęciach źle się poczuła. Najpierw zaczęło jej „odejmować” prawą stronę ciała, później bardzo bolała ją głowa. Koleżanki studentki wezwały pogotowie ratunkowe.

Weronika została przewieziona do szpitala. Jej stan się pogarszał. Diagnoza postawiona przez lekarzy brzmiała jak wyrok. To był krwotok śródmózgowy. Dziewczynie usunięto jedną trzecią mózgu. Po operacji, przez cztery miesiące, Weronika walczyła o życie na oddziale intensywnej terapii. W międzyczasie doszły kolejne problemy – zapalenie płuc, które przerodziło się w zapalenie opon mózgowych, a później jeszcze sepsa.

Weronika wygrała walkę o życie. Wybudziła się ze śpiączki. Wciąż walczy jednak o sprawność i lepsze życie po chorobie. Postępy są ogromne.

– Przy asekuracji Weronika już chodzi. Prawa noga, która była bardzo wiotka i praktycznie cała była w ortezie (aparat ortopedyczny pełniący podobną funkcję jak gips – red.) już się nie załamuje. Jest coraz lepiej – cieszy się mama Weroniki.

22-latka jest cały czas rehabilitowana zarówno na koszt NFZ, jak też odpłatnie. – Jeździmy do prywatnego ośrodka w Bydgoszczy, gdzie Weronika ma też rehabilitację logopedyczną – mówi pani Dorota. – Jest to możliwe dzięki pieniądzom przekazanym z 1 procenta, zbiórkom i akcjom charytatywnym.

Pomaga rodzina, przyjaciele, znajomi, ale również studenci Politechniki Lubelskiej, którzy 6 grudnia rozpoczęli cykl wydarzeń w ramach akcji „Weroniko Wstań”.

– Studenci przebrani za Mikołajów zbierali pieniądze do puszek – mówi Tomasz Pieńkosz z Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Na tym nie koniec. Dzisiaj w klubie Kazik zostanie rozegrany turniej bilardowy, a 18 grudnia świąteczny kiermasz ciast na terenie uczelni.

– Wcześniej, bo w najbliższą sobotę, będzie turniej w halową piłkę nożną o puchar rektora Politechniki, na który ma przyjechać Weronika ze swoimi rodzicami – dodaje Tomasz Pieńkosz. – Ten turniej to już taka uczelniana tradycja. Odbędzie się po raz trzeci. Podczas tego wydarzenia chcemy wręczyć puchar również Weronice. Chcemy jej podziękować za jej hart ducha i chęć walki.

– Weronika była studentką Politechniki Lubelskiej tylko od października 2015 r. do stycznia 2016 r., więc tym bardziej nas cieszy zaangażowanie studentów tej uczelni. Cały czas przy nas trwają – podkreśla mama Weroniki.

Jak pomóc?

Pieniądze na leczenie Weroniki Przybycień można wpłacać na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "649 pomoc dla Weroniki Przybycień"

Pozostałe informacje

W zbiórkach na rzecz WOŚP co roku biorą udział m.in. puławskie harcerki i harcerze

Przed nami niedziela z WOŚP. Puławskie sztaby gotowe do zbiórki

Koncerty, biegi, licytacje, wspólne śpiewanie przy ognisku, morsowanie, gwiezdne obserwacje, zbiórki krwi, pokazy strażackie, kulinarne i wiele, wiele więcej - to wszystko w ten weekend czeka na mieszkańców powiatu puławskiego, gdzie już po raz 33. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Ponad dwuipółgodzinna, kosmiczna batalia o finał Australian Open kobiet bez happy-endu dla Igi Świątek. W czwartek nasza rodaczka uległa po trzech setach Madison Keys ze Stanów Zjednoczonych, ale i tak osiągnęła swój najlepszy wynik na australijskiej ziemi

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Lubelska policja poszukiwała Krystiana K. od 2020 roku. Został zatrzymany w Holandii. Odpowie m.in. za zabójstwo.

Jethro Tull: nowa płyta i koncert Lublinie
FLET I ROCK

Jethro Tull: nowa płyta i koncert Lublinie

7 marca to dzień premiery nowego, studyjnego albumu legendy rocka progresywnego: zespołu Jethro Tull. Na płycie zatytułowanej „Curious Ruminant” znajdzie się dziewięć premierowych utworów. A nowa płyta to świetny pretekst do trasy koncertowej.

Katastrofa budowlana przy Bernardyńskiej. Kiedy otworzą ulicę dla ruchu?

Katastrofa budowlana przy Bernardyńskiej. Kiedy otworzą ulicę dla ruchu?

Po katastrofie budowlanej ulica Bernardyńska w Lublinie jest od soboty zamknięta dla ruchu. Jednak wszystko wskazuje na to, że w piątek to się zmieni.

zdjęcie ilustracyjne

Strefy płatnego parkowania jeszcze nie ma, ale ratusz już szuka urzędnika od tego

W tym roku w Białej Podlaskiej ma być wdrożona strefa płatnego parkowania. Ratusz już szuka urzędnika, który będzie się tym zajmował.

W Chełmie Orkiestra zagra rykiem silników

W Chełmie Orkiestra zagra rykiem silników

Prezentacja samochodów, od sportowych po zabytkowe, rywalizacja za kierownicą a także pokazy służb ratowniczych, a przede wszystkim wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – to tylko część atrakcji jakie czekają przybyłych gości, już za parę dni, na terenie Galerii Chełm.

MPK Lublin chce zastąpić w swojej flocie najstarsze Solarisy i Jelcze.

Miasto kupuje nowe autobusy hybrydowe. Jest problem z wysoką ceną

Lublin chce wymienić część swojej floty na nowoczesne autobusy hybrydowe. Oferta przetargowa przekracza jednak budżet miasta.

zdjęcie ilustracyjne

Oficjalnie jest zakaz, ale badania mówią co innego. Co młodzież pije na studniówkach?

62 proc. uczestników studniówek pije alkohol w ten wyjątkowy dzień. Dominują mocne trunki, w tym wódka, które stanowią aż 80 proc. alkoholu spożywanego w czasie studniówki. Tak wynika z badań IQS.

Posiedzenie środowej komisji

Rewolucja w chełmskiej oświacie. Połączą przedszkola ze szkołami?

Chełm planuje reorganizację oświaty. Pomysł jest taki, by przedszkola łączyć ze szkołami. Ale jak pokazała środowa komisja rady miasta na razie więcej jest wątpliwości w tej sprawie.

Eleganckie krzesła i biurka: Glamour w Twojej przestrzeni

Eleganckie krzesła i biurka: Glamour w Twojej przestrzeni

Styl glamour to kwintesencja elegancji, luksusu i wyrafinowanego designu. Wnętrza urządzone w tym duchu zachwycają bogactwem detali, nieoczywistymi połączeniami materiałów oraz przytulną, a jednocześnie wystawną atmosferą. Czy z tym stylem da się pogodzić funkcjonalność? Oczywiście! Krzesła i biurka glamour są doskonałym przykładem, jak dodać każdemu pomieszczeniu szyku i charakteru.

Fałszowanie miodu - jak rozpoznać prawdziwy, polski miód pszczeli?

Fałszowanie miodu - jak rozpoznać prawdziwy, polski miód pszczeli?

Naturalne miody pszczele to produkty, które wcale nie tak łatwo zakupić. Coraz powszechniejsza staje się nieuczciwa praktyka fałszowania miodu pszczelego sprawiająca, że złoty płyn przestaje mieć jakiekolwiek właściwości zdrowotne. Podrobionych miodów nektarowych, miodów akacjowych czy miodów rzepakowych na półkach sklepowych spotkać można całe mnóstwo. Zdaje się nawet, że zaczynają one wypierać najwyższej jakości miody tradycyjne. Kuszą niższą ceną, płynną konsystencją i pięknym kolorem. Jak więc nie dać się złapać i kupować tylko prawdziwy rodzaj miodu? Dlaczego warto decydować się na miód z prawdziwej, polskiej pasieki o sprawdzonej renomie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących pochodzenia różnych odmian miodu poznasz z niniejszego artykułu.

Najpopularniejsze rodzaje pieców i kotłów na rynku – co warto wybrać?

Najpopularniejsze rodzaje pieców i kotłów na rynku – co warto wybrać?

Najczęściej wybierane w Polsce urządzenia grzewcze to w ostatnich latach piece oraz kotły na pellet i na ekogroszek, a także piece i kotły zasypowe. Sprawdź koniecznie najważniejsze informacje na ich temat. Dowiedz się też, gdzie warto wybrać wspomniane urządzenia. Dzięki temu na pewno kupisz odpowiednie wyposażenie.

Być jeszcze lepszym policjantem. Lubelski garnizon otworzył "szkoleniówkę"

Być jeszcze lepszym policjantem. Lubelski garnizon otworzył "szkoleniówkę"

Lubelscy policjanci mają swój Ośrodek Szkolenia Policji. 24 funkcjonariuszy już się szkoli na kursie podoficerskim.

Rodzina zamordowanej komorniczki nie zgadza się z wyrokiem

Rodzina zamordowanej komorniczki nie zgadza się z wyrokiem

Rodzina zamordowanej komorniczki z Łukowa nie zgadza się z wyrokiem. Sąd skazał w tym tygodniu Karola M. na 25 lat więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty