Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

23 stycznia 2022 r.
17:09

Na Politechnice Lubelskiej odbyła się konferencja dotycząca Programu Certyfikacji PZPN

Autor: Zdjęcie autora bs
22 stycznia w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej odbyło się szkolenie dotyczące Programu Certyfikacji PZPN.<br />
<br />
22 stycznia w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej odbyło się szkolenie dotyczące Programu Certyfikacji PZPN.

(fot. Andrzej Swacha/Lubelski Związek Piłki Nożnej)

22 stycznia w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej odbyło się zainicjowane przez Lubelski Związek Piłki Nożnej spotkanie dotyczące Trzeciego Cyklu Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inicjatorem wydarzenia był Lubelski Związek Piłki Nożnej. Podczas spotkania obecni w auli Politechniki Lubelskiej byli: Zbigniew Bartnik (prezes LZPN), a także Stanisław Pryciuk (wiceprezes) i Jerzy Bojko (członek zarządu i członek komisji Certyfikacji Szkółek PZPN).

Celem spotkania było zachęcenie szkółek do przystąpienia do programu, a także możliwość zasięgnięcia szeregu informacji dla przedstawicieli tych szkółek, które uczestniczyły we wcześniejszej jego edycji. Na pytania uczestników odpowiadali: Katarzyna Kuna, Dariusz Siekliński, Bolesław Rajkiewicz i Marek Posłajko.

 – Program Certyfikacji PZPN to bardzo ciekawy projekt. Naszym celem jako Lubelskiego Związku Piłki Nożnej było zachęcenie klubów i szkółek do przybycia na szkolenie dotyczące tego programu i dowiedzenie się bezpośrednio od fachowców oddelegowanych przez PZPN jak największej ilości szczegółów na jego temat. Mam tu na myśli kwestie szkoleniowe, a także logistyczne i finansowe. Cieszę się, że ta inicjatywa się powiodła. Mam nadzieję, że dzięki temu więcej szkółek zdecyduje się na przystąpienie do Programu Certyfikacji. Chętnych jak widać nie brakuje – mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele wielu klubów i szkółek z Lubelszczyzny, ale i z województwa świętokrzyskiego. – W dzisiejszych czasach praca trenerów jest zupełnie inna niż kilkanaście lat temu. Kiedyś treningi piłki nożnej dzieci rozpoczynały w nieco późniejszym wieku, wobec czego posiadały już pewne umiejętności. Teraz trenerzy mają często do czynienia z bardzo małymi dziećmi i muszą nauczyć ich absolutnych podstaw ruchowych. Mają przed sobą trudne zadanie, ale w coraz lepszy sposób potrafią je realizować – ocenia Dariusz Siekliński, trener z licencją UEFA PRO, który przeprowadził główną część wykładową. – Nie ma co porównywać początków Programu Certyfikacji do tego co ma miejsce obecnie. W ciągu mijających dwóch lat zrobiliśmy kosmiczny krok do przodu. Widać to w pracy trenerów, a także w organizacji poszczególnych akademii czy szkółek piłkarskich. Poziom merytoryczny szkoleniowców systematycznie wzrasta, organizacja jest na coraz wyższym poziomie, a co za tym idzie jakość szkolenia również. Trenerzy, działacze, rodzice i dzieci mają coraz większą świadomość. Powiem szczerze, że ten program przybliża nas coraz bardziej do europejskich standardów – dodaje.

A jak szkółki z Lubelszczyzny są postrzegane i jak wypadają na tle całego kraju? – Znam połowę szkółek z województwa lubelskiego, bo miałem przyjemność je wizytować. Rozmawiałem też z innymi trenerami monitorującymi. Jesteśmy zgodni co do kwestii, że zarówno na Lubelszczyźnie jak i Podkarpaciu wykonano ogromny progres. Obecnie na Lubelszczyźnie w programie uczestniczy 15 akademii czy szkółek i jestem przekonany, że ta liczba od trzeciego cyklu, który właśnie się rozpoczyna wzrośnie – kończy Siekliński.

– Myślę, że przeprowadzone wykłady przez trenerów PZPN były bardzo interesujące. Dodatkowo trenerzy z naszego regionu przez godzinę mogli dopytywać przedstawicieli PZPN odnośnie najbardziej nurtujących ich kwestii. Chciałoby się by Programem Certyfikacji zainteresowało się jak najwięcej szkółek, a te które już do niego należą stale podnosiły swój poziom. Dzięki temu kluby z naszego regionu będą stawać się coraz mocniejsze –ocenia prezes Bartnik. (bs)

Sześć powołanych

Polski Związek Piłki Nożnej rozesłał powołania na Zimową Akademię Młodych Orłów w kategorii dziewcząt z roczników 2008-2009. Wśród nich znalazły się przedstawicielki trzech klubów z Lubelszczyzny. Powołania otrzymały: Natalia Cielebąk, Emilia Walczak, Otylia Lewicka (wszystkie GKS Górnik Łęczna), a także Oliwia Szymanek (DKS Gaudium Zamość), Wiktoria Skrzypczak (Motor Lublin) i Anastazja Piłat (Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Zgrupowanie odbędzie się od szóstego do 12 lutego w Siedlcach.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!