Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

25 lipca 2022 r.
9:07

Nie ma jasności ani lamp. Deskorolkarze chcą korzystać ze skateparku, poparł ich radny

Autor: Zdjęcie autora agdy
9 1 A A
Tak wyglądało korzystanie ze skateparku
Tak wyglądało korzystanie ze skateparku (fot. Archiwum prywatne Igor Pyć)

Ponad 300 osób poparło jednozdaniową petycję w sprawie korzystania ze skateparku w Poniatowej. Zdaniem zwolenników tego miejsca, jest ono zamknięte już ponad rok. Urzędnicy tłumaczą, że w obiekt inwestują i jest dostępny popołudniami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Petycja internetowa i interpelacja miejskiego radnego to próby zmiany sytuacji osób, które chcą korzystać ze skateparku przy ul. Szkolnej.

– Został on zamknięty po tym, jak młodzi ludzie użytkujący to miejsce poprosili o jego naprawę i zamontowanie świateł. Było to już kilka lat temu. Sprawdziłem, jak wygląda obecnie to miejsce: kłódka przy wejściu, popękana nawierzchnia, brak oświetlenia i ramp. W związku z tym postanowiłem poprzeć petycję młodzieży i wystąpić z wnioskiem do władz miasta o otwarcie obiektu i jego renowację – napisał radny Grzegorz Zburzyński, który w interpelacji przytacza cztery postulaty młodych ludzi: otwarcie skateparku i udostępnienie go 24h/7 dni w tygodniu, zainstalowanie oświetlenia, naprawa lub położenie nowej nawierzchni oraz zainstalowanie niewielkich ramp ćwiczeniowych.

Chodzi o obiekt, który, jak wynika z dokumentów przetargowych, powstał na przełomie 2010 i 2011 roku w centrum Poniatowej, ale w oddaleniu od mieszkalnych budynków.

– Nowa nawierzchnia ze śliskiego betonu, oświetlenie i choć jedna przeszkoda. Tyle by wystarczyło, żeby saktepark nadawał się do użytkowania. Teraz wieczorami umawiamy się na jazdy po mieście, korzystając z asfaltowej nawierzchni, bo po kostce chodnikowej nie da się jeździć. Albo korzystamy ze skateparku w Opolu Lubelskim, Puławach czy Lublinie. Przy dzisiejszych cenach benzyny takie wycieczki nie są na studencką kieszeń – mówi Alek Wyroślak, jeden z dawnych użytkowników skateparku przy ul. Szkolnej, który zorganizował internetową zbiórkę podpisów.

Jego petycja była jedną z bardziej lakonicznych: "Cześć, zbieramy podpisy na renowacje skateparku w Poniatowej". Ale to wystarczyło, by do piątku, 22 lipca, poparło ją 307 osób, w tym 157 z Poniatowej.

– Nie myślałem, że aż tyle osób zareaguje. Bardzo nam pomogło środowisko deskorolkarzy z Lublina i innych miejscowości. Nasz skatepark nie jest duży, jednocześnie może na nim jeździć jakieś piętnaście osób. Dobrze jest mieć we własnym mieście nawet takie miejsce. Zwłaszcza, że pamiętam okres podstawówki, gimnazjum, kiedy przyjeżdżałem tam rowerem, żeby spotkać znajomych i spędzić z nimi czas – dodaje autor petycji, który szacuje grupę rówieśników jeżdżących codziennie na deskorolkach na 6 osób. Ale do tego dochodzą użytkownicy okazjonalni oraz młodsi na hulajnogach. I przyjezdni, bo zwyczajem tego środowiska jest korzystanie z różnych skateparków, nie tylko własnych.

– Podpisuję, ponieważ jestem z Poniatowej i pamiętam, jak wiele znaczył skatepark dla lokalnej młodzieży – skomentowała Brygida, jedna ze zwolenniczek idei.

– Z uwagi na zły stan urządzeń, zagrażający bezpieczeństwu, gmina zdemontowała je, a w 2021 roku zamontowała trzy nowe. Odbyło się to kosztem 57 tys. złotych. Użytkownikiem skateparku, podobnie jak pobliskich boisk, jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej. Są plany, by przekazać te obiekty OSiR-owi w zarząd, więc wszelkie ewentualne inwestycje będą leżały w gestii ośrodka – wyjaśnia Lidia Kuna, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami i Gospodarki Przestrzennej UM Poniatowa.

Urzędnicy przygotowali już odpowiedź na interpelację radnego, który ich zdaniem zna sytuację ze skateparkiem, bo radni na sesji musieli się zgodzić na wydanie pieniędzy zainwestowanych w obiekt.

Z ich informacji wynika, że skatepark jest czynny popołudniami i można z niego korzystać.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił pozew o sporą sumę. Zakłady Azotowe w Puławach za opóźnienie w rozbudowie swojej elektrociepłowni oczekują od wykonawcy prac 249,2 mln zł. To suma kar umownych nałożonych na konsorcjum odpowiedzialne za nowy węglowy blok o mocy 100 MW.

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Niskie temperatury i opady marznącego deszczu i śniegu dały się we znaki. Od północy w poniedziałek na lubelskich drogach doszło do 44 zdarzeń drogowych.

Do wylicytowania będą chociażby: rękawica Julii Szeremety oraz koszulka Wilfredo Leona

VII Charytatywny Turniej w Siatkonogę już w sobotę. Pamiątki od Wilfredo Leona i Julii Szeremety na aukcjach

Charytatywny Turniej w Siatkonogę, to już tradycja w Kraśniku. W najbliższą sobotę o godz. 9 wystartuje siódma edycja imprezy, w której chodzi przede wszystkim o pomaganie. Tym razem pieniądze będą zbierane na rzecz 13-letniego Alana, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo uczestnicy zagrają dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 1 i nr 2. Jak zwykle w zebraniu środków mają pomóc aukcje pamiątek, głównie sportowych, ale w tym roku nie tylko.

Lodowisko w Krasnymstawie

Lodowisko w Krasnymstawie już otwarte. Znamy cennik i godziny otwarcia

Czekali na to duzi i mali mieszkańcy miasta, bo dotąd takiej atrakcji nie mieli. Doczekali się. W sobotę otwarte zostało w centrum Krasnegostawu miejskie lodowisko. Będzie funkcjonowało do końca lutego. Znamy jego cennik i godziny otwarcia.

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe to kluczowy element strategii finansowej każdej firmy. W obliczu rosnącej liczby przepisów oraz ich częstych zmian, zrozumienie, jak te regulacje wpływają na działalność przedsiębiorstwa, staje się niezwykle istotne.

Grzegorz Król był całe życie związany ze Szczebrzeszynem

Nie żyje Grzegorz Król. Żył i tworzył w Szczebrzeszynie

W wieku 67 lat zmarł w niedzielę 22 grudnia Grzegorz Król, artysta malarz ze Szczebrzeszyna.

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości oraz pogody ducha życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Prezydent Białej Podlaskiej z rodziną śp. Riada Haidara

Burza po ostrych słowach syna Riada Haidara. Są reakcje biskupa i prezydenta

Boli nas zakłamywanie historii- pisze w oświadczeniu biskup siedlecki Kazimierz Gurda. To reakcja na słowa Kamila Haidara, który podczas otwarcia mostu w Białej Podlaskiej stwierdził, że święty Jozafat Kuncewicz wsławił się mordowaniem prawosławnych. Prezydent Michał Litwiniuk przyznaje, że taka wypowiedź nie powinna w ogóle paść podczas miejskiej uroczystości.

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Koniec roku to dobry czas do podsumowań. Górnik Łęczna na półmetku sezonu plasuje się na szóstym miejscu w Betlic I Lidze i wiosną maluje się przed nim perspektywa włączenia do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak miniona runda wyglądała dla zielono-czarnych w liczbach? Zapraszamy na nasz subiektywny ranking

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Lubelscy „łowcy głów” złapali w Lublinie dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Tuż przed zatrzymaniem, pod nogi policjantów wypadły paczki z narkotykami.

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Marcin Romanowski, były wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości podejrzany w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości, na portalu X zadeklarował, że może wrócić do Polski w ciągu 6 godzin. Pod warunkiem, że zostaną spełnione jego warunki.

Zwycięska drużyna Północy

LNBA. Za nami Mecz Gwiazd

W hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie odbył się Mecz Gwiazd LNBA. MVP imprezy został Jakub Wróblewski

Kupiłeś te produkty w Action? Natychmiast oddaj je do sklepu

Kupiłeś te produkty w Action? Natychmiast oddaj je do sklepu

Sieć sklepów Action zwraca się do klientów z informacją o natychmiastowy zwrot wybranych produktów. Mogą one stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

O tym, że czujki przeciwpożarowe ratują życie przekonali się mieszkańcy jednego z domów jednorodzinnych w powiecie lubelskim.

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska jest dziś jednym z ciekawszych wyborów pokryć dachowych. Jej charakterystyka i trwałość sprawiają, że jest chętnie wybierana do domów o zróżnicowanej architekturze. Dziś dowiesz się o tym, jak powstaje dachówka ceramiczna, jakie cechy są jej wyróżnikiem oraz jak wygląda jej montaż i konserwacja.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium