Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

21 sierpnia 2023 r.
11:14

Osiem goli w meczu Tanew Majdan Stary – Pogoń 96 Łaszczówka, skuteczny Hetman i pozostałe wyniki zamojskiej okręgówki

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
Pogoń 96 Łaszczówka to obecnie najmocniejsza drużyna zamojskiej klasy okręgowej
Pogoń 96 Łaszczówka to obecnie najmocniejsza drużyna zamojskiej klasy okręgowej (fot. Facebook Pogoni 96 Łaszczówka)

Pogoń 96 Łaszczówka zaczęła sezon w rewelacyjnym stylu. Podopieczni Jerzego Bojko w sobotę nie dali szans Tanwi Majdan Stary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że Pogoń będzie liczącym się zespołem w zamojskiej klasie okręgowej było wiadomo od dawna. Piłkarze z Łaszczówki pod wodzą Jerzego Bojko notują stały progres i poprzedni sezon zakończyli na czwartym miejscu. W tym na razie są na pierwszej pozycji, a swoją dobrą formę potwierdzili w Majdanie Starym, gdzie wygrali 6:2.

Tanew do sobotniej rywalizacji przystępowała w dobrych nastrojach. Wpływ na to miał fakt, że piłkarze Bogdana Antoniaka mogli szczycić się statusem niepokonanych. Na inaugurację sezonu pokonali bowiem Unię Hrubieszów, a później wywalczyli punkt na trudnym terenie w Łaszczowie.

Euforię wśród miejscowych kibiców zwiększył jeszcze początek spotkania, bo po trafieniu Tomasza Blicharza Tanew objęła prowadzenie. Pogoń miała jednak swój plan na to spotkanie i w pierwszej połowie konsekwentnie go realizowała. Do remisu doprowadził Artur Lis, który w 24 min pięknie przymierzył z dystansu. Na prowadzenie Pogoń wyprowadził natomiast w 37 min Kamil Lasota.

31-letni zawodnik świetnie wykonał rzut wolny – piłka przeszła obok muru i wpadła obok bezradnego Jakuba Grabiasa. – Jak Fran Tudor w meczu Rakowa Częstochowa z Arisem Limassol – śmiał się Jerzy Bojko. Uśmiech na twarzy opiekuna Pogoni był jeszcze większy w 45 min, kiedy swojego gola zdobył Dominik Dziura. 19-latek do Łaszczówki trafił dopiero w lecie, wcześniej grał w Igrosie Krasnobród.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, zwłaszcza, że szybko do siatki posłał futbolówkę Marcin Żurawski. Gospodarze nie mieli tego dnia zbyt dużo argumentów, aby zagrozić rozpędzonej Pogoni. Trochę nerwów w szeregi podopiecznych Bojko wprowadziła stracona w 60 min bramka, której autorem był Jakub Olszewski. W szeregach Pogoni jest jednak doświadczony Jacek Paszkiewicz. 45-letni napastnik to jedna z najciekawszych postaci w zamojskiej klasie okręgowej.

Piłkę zaczynał kopać jeszcze w ubiegłym wieku, a później wędrował po wielu klubach regionu. Paszkiewicz był przez kilka lat w Tomasovii Tomaszów Lubelski, Huczwie Tyszowce czy Spartakusie Szarowola. Z tą ostatnią ekipą grał nawet w III lidze. Teraz gra w Łaszczówce i dla Pogoni zdobył w tym sezonie już 3 bramki. Dwie z nich padły w końcówce meczu z Tanwią. – W każdym jego ruchu widać olbrzymie doświadczenie. To siła spokoju – chwali swojego podopiecznego Jerzy Bojko.

Tanew Majdan Stary – Pogoń 96 Łaszczówka 2:6 (1:3)

Bramki: T. Blicharz (10), Olszewski (60) – Lis (24), Lasota (37), Dziura (45), Żurawski (50), Paszkiewicz (82, 88).

Tanew: Grabias – T. Blicharz, Dudek (80 Staroń), Działa, Janda, Kiełbasa, Kusiak, Legieć, Margol, Olszewski (70 S. Blicharz), Raduj.

Pogoń: Berbecki – Lasota, Żurawski, Stępniak, Jędrzejewski, Towbin (80 Bukowski), Łaba (87 Z. Jeruzal), Dziura (70 Lamber), J. Jeruzal (60 Kuks), Droździel (60 Ozkavak), Lis (65 Paszkiewicz).

Żółte kartki: T. Blicharz – J. Jeruzal, Z. Jeruzal. Sędziował: Tucki. Widzów: 100.

Jedenaście goli Hetmana

Zamojska klasa okręgowa Druga dwucyfrówka Hetmana Zamość. Tym razem o sile faworyta przekonał się Potok Sitno, który musiał przyjąć na własnym stadionie aż 11 bramek

Wyniki 3 kolejki: Potok Sitno – Hetman Zamość 0:11 (Materna 17, Miedźwiedź 23, 40, 57, Nowak 43, Kush-Vashylyshyn 53, Woźniak 64, Vistovskyi 68, Serdiuk 84, Wałach 87) * Tanew Majdan Stary – Pogoń 96 Łaszczówka 2:6 (Blicharz 10, Olszewski 60 – Lis 24, Lasota 37, Dziura 45, Żurawski 50, Paszkiewicz 82, 88) * Olimpiakos Tarnogród – Korona Łaszczów 1:1 (Bodek 5 – Wawrzusiszyn 48 z karnego) * Huczwa Tyszowce – Olimpia Miączyn 4:1 (Stec 7, Horun 54, 83, Melnychuk 90+3 – Gałka 55) * Graf Chodywańce – Błękitni Obsza 4:1 (Ciećko 45+1, 47, Bobyliak 86, Gudov 90+5 – Gałka 34) * Metalowiec Goraj – Grom Różaniec 1:2 * Victoria Łukowa – Unia Hrubieszów 0:0 * Omega Stary Zamość – Sparta Łabunie 2:1 (Nizioł 26, 89 – Przyczyna 30).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA
15. KOLEJKA

Wyniki:

Victoria Łukowa - Olimpia Miączyn 2-1
Pogoń 96 Łaszczówka - Grom Różaniec 2-5
Graf Chodywańce - Andoria Mircze 3-1
Kryształ Werbkowice - Olender Sól 0-1
Tanew Majdan Stary - BKS Bodaczów 2-1
Błękitni Obsza - Huczwa Tyszowce 0-1
Olimpiakos Tarnogród - Potok Sitno 6-2
Korona Łaszczów - Omega Stary Zamość 3-1

Tabela:

1. Grom 15 40 61-14
2. Tanew 15 30 34-21
3. Olimpiakos 15 29 33-23
4. Andoria 15 26 31-22
5. Korona 15 26 26-21
6. Victoria 15 24 26-12
7. Pogoń 15 24 33-21
8. Graf 15 22 20-15
9. Błękitni 15 21 21-20
10. Huczwa 15 20 28-21
11. Potok 15 19 29-31
12. Omega 15 18 29-37
13. Bodaczów 15 16 22-30
14. Olimpia 15 16 25-48
15. Olender 15 7 11-41
16. Kryształ 15 1 3-55

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!