Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA

25 maja 2020 r.
14:21

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

0 0 A A
(fot. KS Azoty Puławy)

Rozmowa z Piotrem Jarosiewiczem, lewoskrzydłowym Azotów Puławy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Brakuje panu normalnych treningów w grupie?

– Już ponad dwa miesiące nie możemy normalnie pracować. Staram się dbać o swoją formę, jeżdżę rowerem, wykonuję siłownię, pracuję nad dynamiką i szybkością. Obecnie przebywamy na urlopach i zadań od trenera jest mniej. Naszą pracę dokumentujemy i odsyłamy szkoleniowcowi.

  • Zdaniem internautów został pan najlepszym lewoskrzydłowym Azotów Puławy w sezonie 2019/2020...

– Przyznam, że jestem mile zaskoczony. Rywalizacja wcale nie była łatwa. Moimi konkurentami byli: Wojtek Gumiński i Kacper Mchawrab. Oczywiście, cieszę się, że to właśnie mnie wybrali kibice i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy.

  • W trakcie sezonu to jednak pan spędzał na parkiecie więcej czasu niż rywale...

– Nigdy nie można być pewnym rozstrzygnięć. To ile czasu każdy z zawodników spędza na boisku zależy od trenera. Nie każdy, kto wychodzi w pierwszej siódemce może być pewnym tego, że tak już będzie do końca. Wojtek rzucając karne miał inne atuty, którymi mógł przekonać do siebie trenera, czy kibiców.

  • W porównaniu do poprzedniego sezonu nie ma już takich roszad w kadrze. Na razie nowym zawodnikiem jest Michał Jurecki. To bardzo wartościowy ruch transferowy?

– Michał przede wszystkim posiada ogromne doświadczenie. Jego przyjście powinno dać bardzo dużo naszej drużynie. Z pewnością będzie podporą zespołu, nasza gra spoczywać będzie na jego barkach.

  • Na trenerskiej ławce ma zasiąść Lars Walther. Jesteście wymieniani w gronie poważnych konkurentów wicemistrza Polski Orlen Wisły Płock, a najwięksi optymiści mówią nawet, że postawicie się mistrzowi PGE Vive Kielce…

– Bardzo byśmy tego chcieli. Z pewnością trener Lars Walter wprowadzi swój styl do naszej gry. Jego efekty będą widoczne na koniec sezonu. Każdy zespół ma ambitne plany włączenia się do walki z najlepszymi czyli drużynami z Płocka i Kielc.

  • W swoim dorobku ma pan brązowy medal z Azotami w 2018 roku w pierwszym sezonie pobytu w klubie z Puław. Do kolekcji brakuje panu jeszcze srebra i złota…

– Każdy sportowiec pracuje po to aby zdobywać najwyższe laury. Po dwóch latach bez medalu marzy nam się powrót na podium. A może nawet uda się wystąpić w wielkim finale przeciwko Vive, Wiśle lub jakieś innej drużynie?

  • Decyzja EHF anulująca tegoroczne eliminacje zamknęła Polsce drogę do finałów MŚ 2021 w Egipcie. W eliminacjach naszymi przeciwnikami miały być Litwa i Białoruś. Była szansa na zakwalifikowanie się na kolejną wielką imprezę rangi międzynarodowej?

– Zdecydowanie i szkoda tego co się wydarzyło za naszymi plecami. Mieliśmy szansę na to, aby wyjść zwycięsko z rywalizacji z Litwinami w pierwszym etapie eliminacji. Białoruś też była w zasięgu. Nasza reprezentacja ostatnio prezentowała podobny poziom sportowy jak Białoruś. Nie byliśmy bez szans w tej konfrontacji.

  • Związek Piłki Ręcznej w Polsce złożył odwołanie, pojawiła się też możliwość ubiegania o tzw. dziką kartę, tym razem do IHF. Szanse jej otrzymania są raczej bardzo znikome. O dwie karty zabiegają oprócz Polaków takie kraje jak Macedonia, Rosja czy Serbia, stojące wyżej w handballowej hierarchii. Nieoficjalnie mówi się także, że na uprzywilejowanej pozycji są Amerykanie, gospodarze Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku…

– Dopóki nie ma ostatecznej decyzji jest nadzieja. Będziemy cierpliwie czekać na rozstrzygnięcie tej sprawy.

  • W tym roku kończy pan 22 lata. Główny konkurent na lewym skrzydle w reprezentacji Przemysław Krajewski, zresztą były zawodnik Azotów, jest o 11 lat starszy. Można powiedzieć, że otwiera się przed panem wielka szansa zajęcia jego miejsca w drużynie narodowej...

– Przemek ma ogromne doświadczenie. Razem pojechaliśmy do Szwecji na tegoroczne mistrzostwa Europy. Później, kiedy Przemek nabawił się kontuzji, zastąpił go Jan Czuwara. Cały czas chcę podnosić swój poziom sportowy. Ważne jest, aby grać jak najwięcej w klubie, zbierać szlify po to aby potem walczyć o miejsce w reprezentacji.

  • Uda się we wrześniu rozpocząć nowy sezon w PGNIG Superlidze?

– Myślę, że jak najbardziej jest to możliwe. Zapewne do całkowitego wygaszenia pandemii grać będziemy bez kibiców, ale nic na to nie możemy poradzić. Musimy to przetrwać. Miejmy nadzieję, że nadejdzie taki czas, kiedy wszystko wróci do normalności.

  • Zanim jednak zaczniecie zmagania w lidze przyjdzie wam walczyć w przesuniętym na jesień Pucharze Polski. Tam zmierzycie się z rewelacją tych rozgrywek I-ligową Siódemką Miedzią Legnica. Od roku na lewym skrzydle w tej drużynie występuje Adam Skrabania, pański były kolega z Azotów…

– Drużyna z Legnicy zrobiła mega postęp – dotarła do ćwierćfinału. Choć nie będzie to łatwe zadanie to będziemy chcieli ich pokonać i awansować do półfinału PP.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Studenci zaprojektują nam miasto? To możliwe dzięki współpracy na szeroką skalę
film

Studenci zaprojektują nam miasto? To możliwe dzięki współpracy na szeroką skalę

Dzisiaj w naszym programie Dzień Wschodzi rozmawiamy o wyjątkowej współpracy między lubelskimi uczelniami a miastem! Studenci kierunków architektonicznych mają szansę zmieniać przestrzeń miejską, projektując nowatorskie rozwiązania dla Lublina. Jak wygląda ten proces? Co mogą zdziałać studenci w miejskich przestrzeniach. O tym opowie nasz gość, prof. Małgorzata Michalska-Nakonieczna z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.

Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin najlepsza podczas PGE Grand Prix Pucharu Polski

Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin najlepsza podczas PGE Grand Prix Pucharu Polski

Świetny występ Adeli Piskorskiej w Łodzi, przy okazji PGE Grand Prix Pucharu Polski. Pływaczka AZS UMCS Lublin wygrała klasyfikację na najlepszą zawodniczkę imprezy. Trudno się dziwić skoro wygrywała wszystkie pięć konkurencji, w których startowała.

Zderzenie busa i samochodu osobowego. Zablokowany jeden pas ruchu

Zderzenie busa i samochodu osobowego. Zablokowany jeden pas ruchu

Do kolizji doszło na trasie Zamość-Krasnystaw. Występują utrudnienia w ruchu.

Tragiczny pożar domu. Strażacy znaleźli ciała dwóch osób

Tragiczny pożar domu. Strażacy znaleźli ciała dwóch osób

Nocny pożar domu jednorodzinnego w powiecie lubelskim. Łącznie z żywiołem walczyło 11 zastępów straży pożarnej.

Zbigniew Jakubas ma ambitne plany odnośnie Motoru Lublin

Zbigniew Jakubas (Motor Lublin): Miejsca sześć-osiem na koniec sezonu, a za trzy lata europejskie puchary

Wracamy do wywiadu Zbigniewa Jakubasa w Lidze+ Extra. Większościowy udziałowiec i prezes Motoru Lublin w niedzielę wystąpił na antenie Canal Plus Sport. Podczas rozmowy przyznał, jakiego miejsca na koniec sezonu oczekuje od drużyny. Zapewnił także, że Mateusz Stolarski w kolejnych rozgrywkach również będzie prowadził zespół.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Choć do dziś uczciwie przyznaję, że muzykiem jazzowym tylko bywam. Klasyka ukształtowała mnie i jest dla mnie wciąż ważną częścią artystycznego życia – mówi Krzysztof Herdzin
KLASYKA I JAZZ

Krzysztof Herdzin: Muzyka sprawiła, że mam piękne życie

Zrobiłem kurs weterynaryjny i poznawałem prawdziwe życie od podszewki zajmując się we dwójkę z kolegą jamajczykiem blisko setką psów w schronisku – mówi Krzysztof Herdzin, profesor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista

Sławomir Wołoszyn
SMACZNEGO

Zalewajka, żurek i wilkołaski barszcz. Ciepłe zupy na zimne dni

Idzie na zimę, więc rozgrzewające zupy są w kuchni na topie. Wśród nich króluje żurek, Z dobrym wsadem może zastąpić cały obiad. – Najlepszy wsad to wędzone żeberko – mówi Sławomir Wołoszyn z Grill Baru w Lublinie.

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali
INTERWENCJA

Zaczepiał, bił, kazał klękać i przepraszać. Już go zatrzymali

Do policyjnego aresztu trafił 31-latek, który w sobotę w Puławach najpierw zaczepiał przypadkowe osoby, a następnie dwukrotnie uderzył w głowę mijanego 15-latka, któremu kazał klękać i go przepraszać.

House Flipper: Dine Out
GRAMY
film

House Flipper: Dine Out. Najpierw wyremontuj, a potem ugotuj (wideo)

Na początek inwestycja, a po wielkim remoncie decyzja: sprzedajemy czy sami gotujemy? Jutro premiera dodatku Dine Out do gry House Flipper.

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali
Dzień pracownika socjalnego
galeria

Cały czas pomagają innym. Dziś świętowali

Ta praca jest jedną z cięższych, często prowadzącą do wypalenia zawodowego – mówi Grzegorz Sołtys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dziś w Lublinie zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc
27 listopada 2024, 19:00

Zostań gwiazdą rocka. Scena Ad Hoc

Masz zespół i chcesz koncertować? Temu służy scena Ad Hoc, na której występują początkujący artyści. W środę (27 listopada) w Chatce Żaka nastąpi kolejny – drugi – krok do sławy. Oprócz zespołów będzie można zobaczyć utalentowane solowe artystki.

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann
26 listopada 2024, 18:00

Bolesna historia. Spotkanie z Christine Hoffmann

Czy wspólna polsko-niemiecka pamięć jest możliwa? Dlaczego nie pamiętamy? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Christiane Hoffmann, autorka książki „Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca”.

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową
DOCHODY I WYDATKI

Lubartów wyda 163 milionów na ulice, zabytki i salę sportową

W przyszłym roku władze Lubartowa do swojej dyspozycji będą miały więcej pieniędzy niż w obecnym. Rosną dochody, wydatki, ale kwota przeznaczona na inwestycje. Wśród najdroższych są remonty i budowa dróg, kanalizacja, czy dokończenie nowej sali dla sportowców.

Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby
W SĄDZIE

Wójt z żoną ustawili przetarg? Ruszył proces

Nie przyznali się do winy, ale wyjaśniać niczego nie chcieli, odpowiadać na pytania również nie. Leon B., były wójt Sułowa zasiadł na ławie oskarżonych wraz z żoną Grażyną oraz Stanisławem K. Według prokuratury ta trójka dopuściła się nieprawidłowości przy przetargu i realizacji utwardzenia wąwozu w Żrebcach.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
12. KOLEJKA

Wyniki:

Śląsk Wrocław - Orlen Wisła Płock 21:32
Piotrkowianin - Zepter Legionowo 31:27
Wybrzeże Gdańsk - Industria Kielce 27:29
Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:25
MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 32:35
Ostrovia Ostrów Wlkp. - Górnik Zabrze 32:30
Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz

Tabela:

1. ORLEN Wisła Płock 12 36 381-256
2. Kielce 12 33 442-309
3. Chrobry Głogów 11 25 328-305
4. Ostrovia 12 22 385-353
5. Azoty Puławy 12 20 409-422
6. Wybrzeże 12 19 348-371
7. MKS Kalisz 11 18 325-328
8. Gwardia Opole 11 15 312-339
9. MMTS Kwidzyn 12 13 329-357
10. Zagłębie Lubin 12 13 333-366
11. Górnik Zabrze 12 12 348-342
12. Piotrkowianin 12 12 333-398
13. Śląsk 12 5 284-360
14. Legionowo 12 3 331-382

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!