Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

9 stycznia 2023 r.
20:32

Co robił ogórek w kieszeni senatora w studiu TVP? Kulisy awantury z udziałem Jacka Burego

0 A A
Jacek Bury
Jacek Bury (fot. Archiwum)

– Przygotowałem się na atak personalny ze strony funkcjonariusza telewizji publicznej – tak przyjście do programu TVP Info z ogórkiem w kieszeni tłumaczy senator Jacek Bury. Szef lubelskich struktur Polski 2050 podczas burzliwej dyskusji cisnął warzywem w prowadzącego i wyszedł ze studia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed laty lubelska polityka miała swojego Janusza Palikota, który wymachując na konferencji prasowej silikonowym penisem i pistoletem domagał się ukarania podejrzanych o gwałt i molestowanie policjantów, lub przyniósł do telewizyjnego studia łeb świni dla krytykowanych przez niego ówczesnych działaczy PZPN. Teraz w tę rolę – chcąc, nie chcąc – wcielił się Jacek Bury.

Senator z Lublina w niedzielę gościł w programie „Woronicza 17” w TVP Info. W trakcie dyskusji o cenach paliw na stacjach Orlenu poróżnił się z prowadzącym Miłoszem Kłeczkiem, nazwał go „swego rodzaju mendą” i ostentacyjnie rzucił na stół przed nim… ogórka, po czym wyszedł ze studia. Chwilę wcześniej pracownik TVP broniąc polityki cenowej państwowego giganta paliwowego pytał polityka, czy chciałby, żeby litr benzyny kosztował 10 zł. – Może pana na to stać, bo pan handluje rosyjskimi ogórkami. Ale Polaków na to nie stać – powiedział Kłeczek. Później, już po wyjściu Burego, sugerował, że ten planował wykorzystać przyniesiony gadżet do inscenizacji przed kamerami.

Skąd w kieszeni senatora znalazło się warzywo? Polityk przyznaje, że kupił je celowo w drodze do studia. – Propaganda telewizji publicznej jest wyjątkowo przewidywalna. Spodziewałem się, że w trakcie dyskusji pozbawiony argumentów pan Kłeczek zaatakuje mnie, nawiązując do tych nieszczęsnych ogórków. Przygotowałem się na to – tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Jacek Bury.

Tu należy przypomnieć, że szef Polski 2050 w Lubelskiem jest właścicielem firmy zajmującej się importem warzyw i owoców. W październiku lider AGROunii Michał Kołodziejczak zarzucił mu „jawne wspieranie reżimu Putina” poprzez handel ogórkami sprowadzanymi z Rosji. Bury wyjaśniał wtedy, że od lat współpracuje z firmą z Białorusi. - Najwidoczniej zabrakło im białoruskich ogórków, więc wysłali kilka palet rosyjskich, ale to były śladowe ilości – mówił. Zapewnił też, że uczulił białoruskiego kontrahenta, aby więcej nie wysyłał na polski rynek produktów pochodzących z Rosji.

- W tamtej sytuacji, moim zdaniem, zachowałem się jak należy. Teraz mieliśmy rozmawiać o polityce cenowej Orlenu. Widziałem kombinacje państwowej spółki przy cenach paliw przez ostatnie pół roku i wiedziałem, że tego nie da się obronić, a każdy merytoryczny argument z mojej strony zostanie odparty w inny sposób – mówi Bury.

I dodaje, że nie obawia się ewentualnych konsekwencji swojego zachowania. – Jeżeli pan Kłeczek poczuł się urażony, to niech wytoczy mi proces. Nazwałem go mendą, bo żeruje na podatnikach. Dostaje kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie między innymi z moich podatków za to, żeby obrażał innych na antenie publicznej telewizji.

Niedzielna sytuacja wywołała lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Na Twitterze odniósł się do niej m.in. Miłosz Kłeczek, domagając się reakcji lidera Polski 2050 Szymonia Hołowni.

Jak usłyszeliśmy w partii, jedyną reakcją na „aferę ogórkową” była poniedziałkowa konferencja prasowa w Sejmie. W jej trakcie Jacek Bury przedstawił dane dotyczące cen paliw, które próbował zaprezentować przed opuszczeniem niedzielnego programu w TVP Info.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wymieni ponad połowę zespołu

Bogdanka LUK Lublin wymieni ponad połowę zespołu

Aż ośmiu zawodników odejdzie z kadry Bogdanki LUK Lublin. W gronie nowych graczy piątej drużyny minionych rozgrywek PlusLigi na pierwsze miejsce wysuwa się osoba Wilfredo Leona.

Politechnika Lubelska liderem w patentowaniu

Politechnika Lubelska liderem w patentowaniu

Butelka do szybkiego napełniania, tablica do czytania przez osoby niewidome czy urządzenie do oczyszczania powietrza. Lubelska uczelnia z największą liczbą patentów w Polsce.

Łukasz Maciec wrócił na ring. Znowu chce wejść na szczyt

Łukasz Maciec wrócił na ring. Znowu chce wejść na szczyt

Łukasz Maciec jednogłośnie pokonał na punkty Pablo Sosę podczas gali Olavoga Boxing Night w Pionkach

Wiślanie Jaśkowice wzięli wszystkie punkty. Piąty mecz z rzędu Podlasia bez wygranej u siebie

Wiślanie Jaśkowice wzięli wszystkie punkty. Piąty mecz z rzędu Podlasia bez wygranej u siebie

W środę Podlasie przełamało kiepską passę w Krośnie. Kibice biało-zielonych liczyli, że ich pupile wreszcie wygrają także w Białej Podlaskiej. Niestety, w niedzielę gospodarze musieli uznać wyższość Wiślan Jaśkowice (0:2)

Kastety i stare silniki, czyli kontrabanda na granicy

Kastety i stare silniki, czyli kontrabanda na granicy

Narkotyki w sortowni, biała broń na granicy. Te i inne towary zabezpieczyli w ubiegłym miesiącu funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Zainwestują w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zainwestują w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oficjalnie zainaugurował dwa projekty. Na Lubelszczyźnie powstaną Regionalne Centra Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, a nauczyciele, psycholodzy i kadra szpitala przejdą odpowiednie szkolenia.

„Imieniny Fotografa". Wystawa fotografii Feliksa Kaczanowskiego
ZDJĘCIA
galeria

„Imieniny Fotografa". Wystawa fotografii Feliksa Kaczanowskiego

18 maja – w imieniny Feliksa otwarto wystawę fotografii Feliksa Kaczanowskiego. Wernisaż poprzedzony był spotkaniem imieninowym, na którym kuratorzy wystawy Joanna Zętar, Patryk Pawłowski i Agnieszka Dybek - współwłaścicielka zbiorów przedstawili historię lubelskiego fotografa oraz zaprezentowali na slajdach i szerzej omówili wybrane zdjęcia jego autorstwa.

Cementowscy i Betonowscy czekają na pisklęta. Podpatruj pierwsze dni

Cementowscy i Betonowscy czekają na pisklęta. Podpatruj pierwsze dni

Lada dzień, a być może właśnie w tej chwili, pęknie skorupka jaj w gniazdach dwóch sokolich rodzin – Betonowskich i Cementowskich. Ten cud można obserwować w mediach społecznościowych, gdzie jest prowadzona transmisja live z gniazd w chełmskiej cementowni. Jest to duża gratka dla ornitologów-amatorów.

Ciężarówka związana z handlem ludźmi przyjedzie na Lubelszczyznę

Ciężarówka związana z handlem ludźmi przyjedzie na Lubelszczyznę

ESCAPETRUCK, czyli holenderski projekt mający na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego zaparkuje w województwie lubelskim.

"Wynik nie do końca oddaje tego, co działo się na boisku". Opinie po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów

"Wynik nie do końca oddaje tego, co działo się na boisku". Opinie po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów

Górnik Łęczna nie zagrał wcale złego meczu na swoim stadionie przeciwko Stali Rzeszów, ale w kluczowym elemencie gry - czyli finalizacji akcji - podopieczni trenera Pavola Stano byli gorsi od rywali. Dlatego zielono-czarni zeszli z boiska przegrani. Jak sobotni mecz podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Policyjny pościg zakończony dachowaniem
ZDJĘCIA/WIDEO
galeria

Policyjny pościg zakończony dachowaniem

Kierowca auta nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciekać. Skończyło się to dachowaniem i potrzebą użycia specjalistycznego sprzętu by wydostać z auta kierowcę i pasażera.

Jak dbać o wzrok by móc oglądać świat?
MAGAZYN
galeria
film

Jak dbać o wzrok by móc oglądać świat?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu poznajemy blisko 85 proc. otaczającego nas świata. Jak dbać o wzrok i kto może nam w tym pomóc? Rozmawiamy z Katarzyną Piątkowską, optometrystką oraz Bożeną Klizą-Puszką, optyczką

Hetman Zamość wraca do Hummel IV Ligi!

Hetman Zamość wraca do Hummel IV Ligi!

Wszystko już jasne. Po dwóch sezonach gry w zamojskiej klasie okręgowej Hetman Zamość na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie awans. Stało się to po efektownym zwycięstwie nad Olimpiakosem Tarnogród. Hattrickiem w tym starciu popisał się Oleksandr Kushch-Vasylyshyn, a gościom niejako na osłodę pozostał przepiękny honorowy gol po kapitalnym strzale Grzegorza Ciosa

Czas na party!
foto
galeria

Czas na party!

To była muzyczna podróż przez najpiękniejsze polskie piosenki. Wydarzenie, które przeniosło zgromadzonych tej nocy imprezowiczów w świat polskiej muzyki. Zapraszamy Was do obejrzenia naszej fotogalerii i zobaczcie, jak się bawił Lublin w klubie Rzut Beretem.

KULturalia dzień drugi - uczestnicy bawili się przy piosenkach Myslovitz i Krzysztofa Cugowskiego
ZDJĘCIA
galeria

KULturalia dzień drugi - uczestnicy bawili się przy piosenkach Myslovitz i Krzysztofa Cugowskiego

Za nami drugi dzień KULturaliów. Studenci oraz lublinianie na terenach Poczekajki bawili się wręcz koncertowo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium