Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wisznice, Rossosz, Sosnówka, Jabłoń i Podedwórze. To gminy, które nie rywalizują, tylko współpracują. Ostatnim efektem tego prężnego partnerstwa jest największa na Lubelszczyźnie farma fotowoltaiczna. Ma moc 1,4 MW.
Rozmowa z prof. Andrzejem Podrazą, politologiem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Dziesięć lat temu na sportowej mapie Lublina zagościł nowy klub sportowy – Snajper Lublin. Przez ten okres zawodnicy trenujący na co dzień przy ul. Gospodarczej 27 niejednokrotnie pokazywali się na strzelnicach w całej Polsce z bardzo dobrej strony. Swoje urodziny członkowie Snajpera postanowili spędzić na sportowo, biorąc udział w Pucharze Niepodległości, który odbył się w niedzielę w Lublinie
Rozmowa z Marią Sadowską
O aptekarzu z Kazimierza Dolnego opowiada Robert Och, historyk.
Rozmowa z Józefem Młynarczykiem, medalistą mistrzostw świata w piłce nożnej, trenerem bramkarzy.
O referendum ludowym z 1946 roku opowiada Robert Och, historyk.
Mój syn mówi: Mamo ciesz się, przecież młode się poniewierają, zanim dostaną się na wybieg – śmieje się pani Krystyna, która w niedzielę wystąpi jako jedna z modelek na pokazie mody dla seniorów. – Żeby tylko się nie przewrócić. Chociaż może i to byłoby atrakcją, bo by się największe brawa dostało – mówi pani Zofia. Widzom doradzać będą eksperci od mody, urody, zdrowia i fryzur.
Artur Dziurman, aktor, reżyser, a także założyciel Teatru Aktora Niewidomego opowiada o swojej pasji.
173 kandydatów będzie rywalizować o fotele prezydentów i burmistrzów 43 miast województwa lubelskiego
O żołnierzu podziemia z Baranowa opowiada Robert Och, historyk.
O tym, jak władza walczyła z Kościołem opowiada Robert Och, historyk.
Rozmowa z kapitanem Piotrem Mazurkiem, dowódcą okrętu ORP \"Lublin”.
Rozmowa z Katarzyną Długosz, nowojorską psychoterapeutką.
Rozmowa z dr. nauk wet., magistrem prawa Piotrem Listosem, pracownikiem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, biegłym w Sądzie Okręgowym w Lublinie.
Gdyby dziś na ulicach Lublina przeprowadzić sondę i spytać, jak wygląda herb województwa lubelskiego, lub kiedy województwo zostało utworzone – mało kto by wiedział. A właśnie obchodzimy rocznicę – województwo liczy sobie już 540 lat i co oczywiste zmieniało się – także terytorialnie. A herb?
Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim, wokalistą Budki Suflera.
Słodko-kwaśny, delikatnie nasycony dwutlenkiem węgla, o lekkim, żółtym zabarwieniu. Na naszych oczach rodzi się polski cydr, a raczej jabłecznik
O tym, jak upamiętniano imię Józefa Piłsudskiego opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.
Rozmowa z Hanna Luburgh, koszykarką AZS UMCS
Pierwszy raz w historii mieszkańcy Lublina mają okazję sami zdecydować o tym, na co miasto wyda część swojego budżetu. Mogą wybierać np. między światłami na niebezpiecznym skrzyżowaniu, a lokum dla jerzyków mylonych często z jaskółkami. W grze są 233 pomysły
O unikalnych fotografiach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
O uprawach doświadczalnych w Instytucie w Puławach opowiada Mikołaj Spóz, regionalista.
To zwierzęta do poprawiania humoru. Natura stworzyła je z uśmiechami przyklejonymi do pysków. Człowiek widząc włochatego stwora po raz pierwszy także nie ma szans, żeby się nie uśmiechnąć.
Ile to czasu minęło? Miesiąc, dwa, a Elena nie przestaje o tym myśleć. Czasami odpływa gdzieś w tę niedaleką przeszłość i ma przed oczami wszystko to, co tam zostawiła. Tam, w Ługańsku, umykając po kryjomu przed separatystami. Wzięła ze sobą córkę, trochę rzeczy do torby i wyjechała. Starszy syn pojechał do dziadków do Rostowa, mąż jeszcze jakiś czas został.