Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O I wojnie światowej i jednym z jej bohaterów opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Rozmowa z dr. Henrykiem Cioczkiem, internistą-onkologiem i pisarzem.
Cebularz lubelski jest 37 produktem, którego wyrób jest chroniony prawem unijnym. Czy dorówna sławą góralskim oscypkom? – Może być remis. A wasz cebularz z naszym oscypkiem może wykończyć hamburgery – śmieje się Wojtek Komperda. Baca, który od kilku lat promuje oscypki na międzynarodowych targach żywności Salone Del Gusto w Turynie.
Buraki cukrowe, owies, chmiel, miód pitny, pasieki, porzeczki, maliny i agrest – to my. Jesteśmy chyba najsmakowitszym zakątkiem Polski. Tak przynajmniej wynika z mapy, jaką narysowali na zamówienie rządu jedni z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci. Każdy pierwszak ją dostanie. Każdy ją dostanie!
Ledwo poinformowaliśmy, że działacze Prawa i Sprawiedliwości rozważają kandydaturę Zyty Gilowskiej na prezydenta Lublina, a już media obiegła wieść, że była wicepremier i minister finansów jest szykowana na prezydenta… Polski.
Kilkuletni chłopiec najadł się psianki, bo rosła w ogródku i miała ładne jagódki. Nad Zalewem Zemborzyckim barszczem Sosnowskiego poparzyło się dwóch chłopców. Jakie rośliny są trujące? Jak chronić dzieci?
Rozmowa z Piotrem Tomalą, himalaistą z Lublina, zdobywcą Broad Peak
O Puławach swojej młodości opowiada Mikołaj Spóz, regionalista.
O niszczącej potędze rzeki opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.
Rozmowa z Jerzym Oleszczyńskim, członkiem prezydium zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, właścicielem Szkoły Tańca Lider Lublin.
Codziennie do księgarń trafia kilkadziesiąt nowych książek. Tych nowości nie znajdziecie w księgarni. Są absolutnie unikalne, niebywale osobiste. I w jednym egzemplarzu. Ich autorami są dojrzali mieszkańcy Kalinowszczyzny. A wszystko przez artystkę z Mołdawii
Górnik Łęczna wrócił do ekstraklasy po siedmiu latach przerwy. Działacze klubu robią wszystko, żeby nie skończyło się na rocznej przygodzie. Zielono-czarni chcą na dłużej zadomowić się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Rozmowa z prof. Sławomirem Jackiem Żurkiem.
Łabędzie zrobione z opon zaparkowały koło małej kolekcji jednośladów z PRL. Tuż obok tabliczka \"Strefa trzeźwości”. Unikalny wiejski sklep to wstęp do tajemnic Dąbrówki
Wieńce dożynkowe, palmy czy potrawy regionalne – wszystko to jest zasługą kół gospodyń wiejskich. Członkinie tych kół dobrze się znają, regularnie spotykają i chcą, by w ich lokalnych społecznościach coś się działo
O okupacyjnych losach jednej rodziny opowiada Robert Och, historyk.
22 lipca. To był dzień z czerwoną kartką w kalendarzu, a to znaczyło, że jest wolny od pracy. I o dziwo wcale nie był aż tak fetowany, jak 1 Maja.
Tłumy kibiców napędzane emocjami i napojami w złocistej barwie, kibicują śmiałkom w gruchotach. Wiele z nich nie dożywa końca imprezy na torze motocrossowym. A wszystko twardą ręką trzyma Monika Zieleźnicka
W konkursie nie miał rywali. Wygrał jednogłośnie. Jego wizja nowoczesnej instytucji o światowym wymiarze, w której dyrektor ma inspirować najlepszych z najlepszych, przekonała komisję. Ważne było także to, że poszczególnymi działami kierować będą twórcy z Lublina. – To jest instytucja dla mieszkańców regionu i gości, którzy do nas zawitają. Ma być też \"tubą” naszych aspiracji i głosem w Europie. Nasza rola jest rolą służebną. Oni są najważniejsi – mówi Piotr Franaszek.
To jest opowieść o tym, jak 70 lat temu w Lublinie pewien Anglosas się rozpłakał. I co z tego wynikło…
W tle mężczyzna spoglądający na kartę do głosowania. Obok niego żona i dziecko z lodem. Na pierwszym planie, lekko nieostrym, inna rodzina. Mężczyzna wrzuca kartę do urny, kobieta szeroko się uśmiecha. Oboje uroczyście ubrani. Obok nich małe dzieci. Jest 4 czerwca 1989 roku, a Polacy głosują w pierwszych częściowo wolnych wyborach
Pan Piotr, 34-letni mieszkaniec Lublina, oskarża byłego wykładowcę KUL o molestowanie seksualne w dzieciństwie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zdaniem biegłej seksuolog, która badała sprawę, jego wypowiedzi spełniają kryteria wiarygodności. Są dobitne, nie ma w nich rozbieżności. Publikujemy rozmowę z oskarżonym przez pana Piotra księdzem
O tym, jak puławianie czcili pamięć ks. Jerzego Popiełuszki opowiada historyk Robert Och.
O dziejach sztandaru Grupy Włostowickiej opowiada Robert Och, historyk.
- Szachowa pasja Wojtka to zasługa taty i dziadka, którzy grają hobbystycznie. Zaczęło się od nauki starszego syna Karola. Widać było, że Wojtka to bardzo ciekawiło, aż w końcu sam spróbował. Miał wtedy cztery lata. I tak jest do dzisiaj, ma do tego sportu ogromne zacięcie – opowiada Ewa Borowik, mama Wojtka.