Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

2 kwietnia 2021 r.
9:57

Program TV na Święta Wielkanocne 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
2 kwietnia 2021 20:00
(fot. kadr z filmu Król Lew)

Przed nami długi świąteczny weekend. Sprawdzamy, jakie filmy będzie można zobaczyć w Wielkanoc w naziemnej telewizji cyfrowej. Wśród premier m.in. fabularny "Król Lew" oraz "Tully" z Charlize Theron.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 2 kwietnia:

Czarownica 2, reż. Joachim Rønning, Polsat, godz. 20

Druga część przeboju Disneya, czyli filmowej wersji o losach księżniczki Aurory i złej czarownicy, których losy okazują się bardziej niejednoznaczne niż te znane nam z animowanego pierwowzoru. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.

Król Artur: Legenda miecza, reż. Guy Ritchie, TVN, godz. 20.05

Reżyser nowej wersji Sherlocka Holmesa tym razem wziął na warsztat legendę o Królu Arturze i swoim zwyczajem wyraźnie ją odświeżył. Młody Artur zdobywa miecz Excalibur i wiedzę na temat swojego królewskiego pochodzenia. Przyłącza się do rebelii, aby pokonać tyrana, który zamordował jego rodziców. W rolach głównych Charlie Hunnam, Jude Law i Dijmon Hounsou.

Pasja, reż. Mel Gibson, TV Puls, godz. 20

Legendarna już filmowa opowieść o ostatnich godzinach z życia Jezusa. Film ukazuje biblijne wydarzenia od modlitwy w Chrystusa Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie. Jim Caviezel, Monica Bellucci i Maia Morgenstern w niezwykle brutalnym, przejmującym filmie.

Ukryte piękno, reż. David Frankel, TVN Siedem, godz. 21.30

Osobista tragedia sprawia, że pewien nowojorski specjalista od reklamy popada w głęboką depresję. Jego znajomi opracowują niekonwencjonalny plan, by wyleczyć go z choroby. W roli głównej Will Smith, a na drugim planie wiele innych gwiazd, m.in. Kate Winslet i Edward Norton.

Legenda Zorro, reż. Martin Campbell, TV4, godz. 20

Hollywoodzka opowieść o słynnym Zorro, w którego wcielił się Antonio Banderas. Zamaskowany bohater staje do walki z tajną organizacją Rycerzy Aragonii, których celem jest zapobiegnięcie wejściu Kalifornii w skład Unii.

Sobota, 3 kwietnia:

Był sobie pies, reż. Lasse Hallstrom, TVP 2, godz. 16.10

Familijna komedia dla wielbicieli czworonogów i nie tylko. Wzruszająca opowieść dla całej rodziny z udziałem takich aktorów jak Dennish Quaid i Juliet Rylance.

Bridget Jones 3, reż. Sharon Maguire, TVN, godz. 21.35

Zrealizowana po latach trzecia część przygód Bridget Jones, bohaterki bestsellerowych powieści Helen Fielding. Bohaterka zachodzi wreszcie w upragnioną ciążę. Problem tylko w tym, że nie wie, kto jest ojcem jej dziecka. W obsadzie powracają Renee Zellweger i Colin Firth.

Gladiator, reż. Ridley Scott, TVN Siedem, godz. 20

Nagrodzony pięcioma Oscarami epicki film z Russellem Crowe’em oraz Joaquinem Phoenixem w rolach głównych. Generał Maximus - prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec - w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie. Doskonałe widowisko historyczne. Obecnie trwają prace nad drugą częścią przeboju.

Muzyka ciszy, reż. Michael Radford, TVP 1, godz. 20.20

Film biograficzny na podstawie książki Andrei Bocelliego. To poruszająca historia życia artysty i poświęcenia, jakiego wymagała od niego i jego najbliższych jego muzyczna kariera. W rolę alter-ego włoskiego śpiewaka wcielił się Toby Sebastian.

Milczenie, reż. Martin Scorsese, TVP Kultura, godz. 23.15

XVII wiek. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże. Przedostatni film Martina Scorsese - jednego ze współczesnych mistrzów kina. Doskonałe role Andrew Garfielda, Adama Drivera czy Issei Ogaty.

Wielkanoc, 4 kwietnia:

Za jakie grzechy, dobry Boże?, reż. Philippe de Chauveron, TVP 2, godz. 16.10

Claude oraz Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennym pochodzeniu i religii. Ostatnia nadzieja w najmłodszej latorośli, która oświadcza, że ma narzeczonego-katolika. Lekka francuska komedia bawiąca się stereotypami.

Bruce Wszechmogący, reż. Tom Shadyac, Polsat, godz. 15.30

Brawurowa komedia, której bohater, dziennikarz Bruce, zostaje obdarzony bożą mocą. Bruce, dotychczas urągający Bogu, będzie miał okazję sprawdzić, czy zadysponuje tą mocą lepiej. Przezabawna produkcja z błyskotliwymi rolami Jima Carreya i Morgana Freemana, która doczekała się kontynuacji pt. „Evan Wszechmogący”.

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gelin, TV Puls, godz. 17.45

Prowadzący beztroskie życie mężczyzna musi niespodziewanie zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Gwiazdą produkcji jest Omar Sy, wielbicielom francuskiego kina znany przede wszystkim występu w cieszącym się olbrzymią popularnością filmie "Nietykalni".

Charlie i fabryka czekolady, reż. Tim Burton, TVN Siedem, godz. 17.35

Familijna produkcja w reżyserii naczelnego magika Hollywood – Tima Burtona. Jest to opowieść o ubogim chłopcu Charliem, który znajduje jeden z pięciu złotych biletów, który umożliwia mu zwiedzenie ogromnej fabryki czekolady. Na miejscu chłopiec poznaje ekscentrycznego właściciela fabryki – Willy’ego Wonkę. To barwna produkcja dla całej rodziny, z udziałem takich gwiazd, jak Johnny Depp, Helena Bonham Carter czy Christopher Lee.

Okruchy dnia, reż. James Ivory, TVP Kultura, godz. 20

Zapracowany kamerdyner zatraca się w obowiązkach, nie znajdując czasu na życie prywatne. Po latach rozpoczyna poszukiwania kobiety, z którą niegdyś pracował. Adaptacja prozy Kazuo Ishiguro z Anthonym Hopkinsem i Emmą Thompson w rolach głównych.

Poniedziałek, II Dzień Świąt, 5 kwietnia:

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3, reż. Kordian Piwowarski, TVP 1, godz. 21.15

Trzecia część słynnego komediowego hitu z lat 80. Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin. Film cieszył się w kinach wielką popularnością.

Niemożliwe, reż. J.A. Bayona, TVP 2, godz. 21.05

Katastroficzne kino, dla którego tłem są tragiczne wydarzenia z Tajlandii, którą w 2004 roku nawiedziło Tsunami. Film ukazuje losy rodziny, która w tym czasie walczyła o przetrwanie. Główne role w filmie zagrali Naomie Watts i Ewan McGregor.

Król Lew, reż. Jon Favreu, Polsat, godz. 20

Fabularny remake jednej z najsłynniejszych bajek Disneya. Opowieść o lwie Simbie, który w wyniku spisku, traci ojca i zostaje wygnany, została odświeżona z dużą wiernością wobec oryginału. Reżyseruje Jon Favreu, który wcześniej odświeżał w ten sposób m.in. "Księgę Dżungli".

Tully, reż. Jason Reitman, TVP Kultura, godz. 20

Matka trójki dzieci, za namową brata, decyduje się zatrudnić nianię. Opiekunka całkowicie odmienia życie rodziny. Film zachwyca przede wszystkim błyskotliwym scenariuszem oraz ciekawą kreacją Charlize Theron.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Ostra sobota
foto
galeria

Ostra sobota

Ostra Sobota w Klubokawiarni OSTRO! Za didżejką stanął jeden z najlepszych didżejów w Polsce - 69beats oraz Szop-n! Jak zawsze było dużo fajnej muzyki. Jeśli jesteście ciekawi jak było, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych były przyczyną dwóch zdarzeń, do których doszło wczoraj i dziś rano w Chotyłowie i Białej Podlaskiej. Policja apeluje o ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Górnik Łęczna zremisował ósmy mecz w rundzie jesiennej

Górnik Łęczna dwa razy prowadził z GKS Tychy, ale kompletu punktów nie wywalczył

Po 16. kolejkach Górnik Łęczna miał na koncie siedem remisów na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Tym razem do Łęcznej przyjechał GKS Tychy, a więc drużyna, która w tym sezonie punktami dzieliła się do tej pory aż 10-krotnie. W meczu padły aż cztery gole, ale obie drużyny solidarnie podzieliły się punktami po raz kolejny.

Raz, dwa, trzy "i,,...
galeria

Raz, dwa, trzy "i,,...

W dniach 23-25 listopada w Lublinie odbywa się 3. FIT – Festiwal Improwizacji Teatralnych, który zaprasza publiczność do świata spontanicznych spektakli, pełnych kreatywności i interakcji. Wydarzenie odbywające się w Domu Kultury LSM to wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii, improwizacji i zabawy.

Stella Johnson wróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją

Polski Cukier AZS UMCS do przerwy prowadził we Wrocławiu, a przegrał ze Ślęzą ponad 20 punktami

Polski Cukier AZS UMCS Lublin został rozgromiony we Wrocławiu. Zespołowi, który aspiruje do medali mistrzostw Polski takie porażki nie przystoją.

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy świetnie rozpoczęły mecz w Kwidzynie i ostatecznie pokonały Energę Borys MMTS 35:32

(Po lewej Radosław Dobrowolski, rektor UMCS w Lublinie. Po prawej Jakub Banaszek, prezydent Chełma.)

Oddział UMCS w Chełmie? Jest porozumienie między prezydentem a rektorem

Włodarz Chełma zadeklarował nawiązanie trwałej współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektem tego porozumienia jest utworzenie Centrum Kompetencji Europejskich w mieście - miejsce, które ma stać się ważnym ośrodkiem edukacji i miejscem pracy w regionie.

Tak obecnie prezentuje się ulica Granatowa w Lublinie

Ulica Granatowa w Lublinie dziurawa jak ser szwajcarski. Niedługo może się to zmienić

Prace projektowe nad ulicą Granatową miały nabrać tempa, jednak mieszkańcy Węglina Południowego jeszcze poczekają na realizację obietnic. Radna Anna Glijer interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tej ulicy i dopytuje o miejsca parkingowe. Miasto zapewniało, że prace ruszą, jednak pojawił się duży problem.

Lewart zakończył 2024 rok porażką

KS Wiązownica pokonał Lewart Lubartów w meczu o sześć punktów

Na koniec 2024 roku i na początek rundy wiosennej Lewart zagrał bardzo ważne spotkanie w Wiązownicy. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w tabeli dzieliło pięć punktów. Beniaminek z Lubartowa miał szansę, żeby znacznie ten dystans zmniejszyć. Niestety, goście przegrali 0:2. A to oznacza, że przerwę w rozgrywkach przezimują na przedostatnim miejscu.

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?
wybory prezydenckie

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?

Radosław Sikorski w starciu z Rafałem Trzaskowskim, tym żyła polska scena polityczna od kilku dni. Dzisiaj to, kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP jest już jasne. Co o wyborze prezydenta Warszawy na kandydata myślą politycy z naszego regionu?

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Po blisko dwóch tygodniach przerwy Wisła Puławy wróciła do walki o punkty. Jednak w ostatnim w 2024 roku na swoim stadionie podopieczni trenera Macieja Tokarczyka nie dali swoim kibicom powodów do radości. Marcin Stromecki i spółka przegrali aż 0:4

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Chełmiance bardzo zależało, żeby pozytywnym akcentem zakończyć 2024 rok. Gospodarze przede wszystkim chcieli się zrewanżować Starowi Starachowice za porażkę na inaugurację aż 1:5. Dodatkowo w sobotę biało-zieloni żegnali się ze swoim stadionem, który będzie teraz remontowany. Pożegnanie nie do końca się jednak udało. Mecz zakończył się remisem 1:1, a kibice mieli sporo pretensji do działaczy, że nie wszyscy weszli na trybuny.

Nagrodzeni uczniowie III edycji programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie".

Nauka przez działanie. Startuje IV edycja programu „Aktywni Błękitni”

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Na uczestników czekają warsztaty, wycieczki - a dla najlepszych - konkursy z nagrodami.

Podlasie w końcówce jednak pokonało Świdniczankę
ZDJĘCIA
galeria

Szalona końcówka. Świdniczanka tylko przez 23 sekundy cieszyła się z remisu w derbach z Podlasiem

Po raz enty mają czego żałować piłkarze Świdniczanki. Po kwadransie meczu z Podlasiem mogli prowadzić 2:0, ale zmarnowali nawet rzut karny. Efekt? Po dramatycznej końcówce przegrali 1:2, a to była dla nich już szósta z rzędu porażka. Rywale z Białej Podlaskiej przełamali się za to na wyjazdach, bo wygrali drugie takie spotkanie w tym sezonie. Poprzednie 21 sierpnia w Chełmie.

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Już w najbliższy poniedziałek (25.11) UMCS wręczy tytuły doktora honoris causa Anne Applebaum, Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk. Wcześniej odbędzie się jednak pikieta środowisk, którym ta decyzja nie przypadła do gustu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium