![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2020/2020-02/d6ff70ae415162581ff95d60d6010da3_std_crd_830.jpg)
Na przejściu dla pieszych przy ulicy Narutowicza trzeba zwiększyć bezpieczeństwo. Tak uważają miejscy radni Koalicji Obywatelskiej.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
– To jedna z najbardziej obciążonych ruchem ulic w naszym mieście – zwraca uwagę wiceprzewodniczący rady Robert Woźniak (KO). Przy ulicy znajdują się szkoły, kościół oraz przychodnia. – Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Reformacką często dochodzi od wielu niebezpiecznych sytuacji – dodaje radny. Konkretnie dochodzi tam do potrąceń pieszych.
Dlatego klub radnych KO chce, aby miasto zwiększyło bezpieczeństwo w tym miejscu. – Wnosimy o wykonanie dodatkowego pionowego i poziomego oznakowania przejścia wraz z elementami odblaskowymi i doświetleniem tego miejsca – precyzuje radny.
– Pan prezydent jest przekonany o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na tym przejściu i obecnie konsultuje, jakie rozwiązania są najbardziej zasadne – zapewnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.
Pod koniec 2017 roku radny Robert Woźniak zwracał uwagę na ten sam problem przy ulicy Terebelskiej. Chodziło o przejścia dla pieszych w pobliżu szpitala. W 2018 roku przejścia zostały dodatkowo zabezpieczone wysepką na środku jezdni oraz doświetlone.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)