Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

26 czerwca 2023 r.
8:21

Przepis na sukces lubelskiej akademii? "Słuchamy studentów i rozmawiamy z pracodawcami"

(fot. DW)

Rozmowa z Teresą Bogacką, kanclerz Akademii WSEI w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • O Lubelskiej Akademia WSEI mówi się jako o największej niepublicznej uczelni wyższej w Lublinie. To słuszna opinia?

– Słuszna, ale nie tylko w Lublinie, a w całej Polsce południowo-wschodniej. Od momentu powstania w 2000 roku dostosowujemy ofertę edukacyjną do rosnących wymagań studentów oraz do potrzeb rynku pracy. Lubelska Akademia WSEI wykształciła już ponad 40 tys. studentów. Nasz sukces wynika stąd, że kształcimy studentów, którzy nie mają problemów z osiągnięciem wymarzonych celów zawodowych. Dzieje się tak, bo dyplom uczelni jest dokumentem wiarygodnym dla pracodawców. Dzieje się tak, bo nasi absolwenci są profesjonalnie przygotowani do pracy co potwierdzają wysokie miejsca w rankin-gach. Zajmujemy je od wielu lat. Otrzymujemy też liczne nagrody i wyróżnienia oraz certyfikaty.

  • W maju tego roku Lubelska Akademia WSEI została laureatem nagrody „Ambasador Innowacyjności” przyznawanej przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

– Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nie spoczywamy jednak na laurach. Konsekwentne dążymy do zwiększenie jakości studiów i bazy dydaktycznej. Te wysiłki sprawiły, że 1 października ubiegłego roku Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie otrzymała status uczelni akademickiej. Stało się to dzięki ewaluacji jedno- stek naukowych. Jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce Akademia WSEI otrzymała w wynikach parametryzacji w dyscyplinie „Informatyka” kategorię „A”. Wyniki ewaluacji działalności naukowej w latach 2016-2021 pozwoliły też na utworzenie szkoły doktorskiej i nadawanie stopni doktora i doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja oraz ekonomia i finanse.

  • Szkoła Doktorska już działa?

– Tak, od stycznia tego roku. Realizuje program doktoratów wdrożeniowych wzmacniając w ten sposób współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Przedmiotem programu jest kształcenie doktorantów przy udziale zatrudniających ich pracodawców oraz wsparcie w przygotowaniu rozprawy doktorskiej, której wyniki będą miały zastosowanie w działalności danego przedsiębiorcy. Jesteśmy też dumni z tego, że w ubiegłym roku uczelnia przeszła z powodzeniem ewaluację EUA. Jesteśmy jedyną uczelnią niepubliczną, wśród sześciu uczelni w Polsce, które otrzymały pozytywną ocenę w akredytacji Europejskich Stowarzyszeń Uniwersytetów EUA.

  • Ale Akademia WSEI stawia też na ekspansję.

– Można tak powiedzieć. 1 września 2022 roku działalność rozpoczęła Filia Lubelskiej Akademii WSEI w Warszawie z kierunkiem pielęgniarstwo w języku polskim i angielskim. Zresztą pielęgniarstwo jest kierunkiem dla nas wyjątkowym. Akademia WSEI od 2007 roku wykształciła już prawie 5 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy. A wracając do Warszawy… Od roku akademickiego 2023/24 w Filii w Warszawie, będą realizowane również studia pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie i informatyka.

  • Co jeszcze można znaleźć w ofercie uczelni?

– Prowadzimy studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie na 25 kierunkach, w tym na 5 kierunkach w języku angielskim. To pielęgniarstwo, zarządzanie, informatyka, ekonomia i fizjoterapia. W tej chwili studiuje u nas ponad 1400 obcokrajowców z 24 krajów świata, a w sumie ok. 9 tysięcy studentów. 30 procent z nich to studenci uczący się w trybie stacjonarnym. Na szczególną uwagę zasługuje również kilka najnowocześniejszych rozwiązań. Do oferty wprowadzono studia podyplomowe MBA w trzech obszarach: „Innowacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem”, „Zarządzanie w sektorze Publicznym i Samorządowym” oraz „Zarządzanie Służbą Zdrowia”. Ponadto studia podyplomowe zostały uruchomione w systemie online z dostępem w całym kraju. Dodatkowo uczelnia skomercjalizowała Laboratorium Cyberbezpieczeństwa i rozbudowała Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Stworzyła prywatną chmurę obliczeniową wraz z wirtualnymi laboratoriami. W 2022 rozpoczęły działalność Akademickie Centrum Bezpieczeństwa Publicznego i Akademickie Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii. To tylko kilka zmian i wydarzeń, które wdrożyliśmy w 2022 roku, a jest to dopiero początek działań Uczelni, jako Lubelskiej Akademii WSEI. Dlatego warto nas wybierać.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi Polak, który poleci w kosmos i pierwszy, który trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Co tam będzie robił? A na przykład testował specjalny hełm do sterowania komputerem za pomocą myśli. Hełm, który powstał w Lublinie. – Dziś nasz sprzęt znajduje się na stałym wyposażeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a my jesteśmy w trakcie realizacji naszego pierwszego, w pełni samodzielnego eksperymentu w ramach polskiej misji IGNIS – mówi dr Dariusz Zapała z firmy Cortivision, która stworzyła innowacyjny hełm dla polskiego astronauty

Remis byłby najuczciwszy - ocenia mecz z Cracovią trener Motoru

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Nie wygrywa się spotkania za to, że ma się piłkę

Motor w sobotni wieczór musiał uznać wyższość Cracovii. „Pasy” wygrały w Lublinie 1:0. Jak szkoleniowcy obu drużyn oceniają spotkanie?

Kopalnia w Bogdance wydobywa węgiel najtaniej w kraju

Węgiel z Bogdanki na Ukrainę, czyli co dalej z lubelską kopalnią

– Po zakończeniu wydobycia węgla chcemy nadal być silnym przedsiębiorstwem przemysłowo-energetycznym – mówił na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wiceprezes ds. rozwoju Lubelskiego Węgla „Bogdanka” Sławomir Krenczyk. Sporą szansą na zbyt węgla z Bogdanki może być rynek ukraiński.

Jarosław Milcz po raz kolejny poprowadził Lubliniankę do zwycięstwa
ZDJĘCIA

Na Wieniawie lubią horrory. Lublinianka pokonała Start Krasnystaw w ostatniej akcji meczu

Piłkarze Lublinianki po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom solidnej dawki emocji. Jeszcze w 87 minucie meczu ze Startem Krasnystaw przegrywali u siebie 1:2. Mimo to wyszarpali trzy punkty. Jarosław Milcz gola na wagę zwycięstwa zdobył w... ósmej minucie doliczonego czasu gry.

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę

Czwarty raz w rym sezonie, ale pierwszy w 2025 roku Motor nie strzelił gola w meczu u siebie. Beniaminek z Lublina nie zrewanżował się też Cracovii za porażkę z jesieni 2:6. Tym razem „Pasy” wygrały 1:0, a kluczowa dla losów spotkania była czerwona kartka Sergi Sampera, którą Hiszpan obejrzał już w 49 minucie.

Atakujący Bogdanki LUK Lublin Kewin Sasak:

Marcin Komenda, Bogdanka LUK Lublin: Ten sezon jest kapitalny

Powiedzieli po trzecim meczu półfinałowym play-off: JSW Jastrzębski Węgiel - Bogdanka LUK Lublin 2:3

Manolo i jego koledzy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu w Bytomiu

Wisła Puławy bez szans w wyjazdowym starciu z Polonią Bytom

Bez niespodzianki w Bytomiu. Choć Wisła Puławy próbowała postawić się faworyzowanej Polonii to nie udało jej się wywalczyć na trudnym terenie choćby jednego punktu

Fragment rywalizacji w Słupsku

PGE Start Lublin został rozgromiony w Słupsku

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego ulegli Enerdze Icon Sea Czarni różnicą aż 23 pkt. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten wynik to sensacja, ale również olbrzymie rozczarowanie.

Majówka za pasem. Kalendarz wydarzeń zapowiada moc atrakcji
1 maja 2025, 0:00

Majówka za pasem. Kalendarz wydarzeń zapowiada moc atrakcji

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Biorąc zaledwie trzy dni urlopu zyskujemy aż 9 dni odpoczynku. Co przez ten czas można robić w województwie lubelskim? Podpowiadamy co wtedy dzieje się w regionie.

Lewart w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów

Druga wygrana na wiosnę, Lewart lepszy od Wiślan

W trzech ostatnich meczach Lewart wywalczył siedem punktów. W sobotę beniaminek z Lubartowa pokonał u siebie Wiślan Skawina 1:0, a bohaterem gospodarzy okazał się Łukasz Najda, który zdobył jedynego gola.

Dbają nie tylko o drzewa. Przed nami "Piątka z leśnikami"

Dbają nie tylko o drzewa. Przed nami "Piątka z leśnikami"

Już 10 maja w Uroczysku Stary Gaj odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące aktywność fizyczną, kontakt z przyrodą i szczytny cel – „Piątka z leśnikami”. Organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy, ale także wszystkich miłośników lasu i pomagania.

Ulica jak "pole bitwy". Na Ceglanej będzie nie tylko asfalt

Ulica jak "pole bitwy". Na Ceglanej będzie nie tylko asfalt

Wcześniej ulica Twarda, teraz Ceglana. Urzędnicy szukają wykonawcy tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców przebudowy drogi.

Sax night
Foto
galeria

Sax night

Imprezy w najpopularniejszym lubelskim Klubie 30 to destylat zabawy. Kto był ten wie, a kto nie był, niech żałuje. Imprezy odbywają się często na dwóch, a nawet na trzech parkietach, a każdy z inną muzyką. Ten stylistyczny eklektyzm sprawia, że co weekend klub przeżywa prawdziwe oblężenie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy fotogalerię z weekendowych szaleństw w popularnej Trzydziestce, z której dowiecie się, jak się bawi Lublin.

W decydującym meczu półfinału play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 i zagra w finale

Niespodzianka: Bogdanka LUK Lublin co najmniej ze srebrnym medalem, ograła Jastrzębski Węgiel

W trzecim decydującym spotkaniu półfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin po zaciętym boju pokonała mistrza Polski Jastrzębski Węgiel 3:2 i po raz pierwszy w historii zagra o medale mistrzostw Polski, i to od razu o złote

Druga taka niedziela w kwietniu. Można zrobić zakupy na majówkę

Druga taka niedziela w kwietniu. Można zrobić zakupy na majówkę

W niedzielę 27 kwietnia sklepy będą otwarte. To druga i zarazem ostatnia niedziela handlowa w kwietniu, tuż przed długim weekendem majowym.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium