Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2021 r.
17:23

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
43 1 A A

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 3 grudnia, w puławskiej hali sportowej ZST odbyła się gala III Powiatowego Dnia Wolontariatu. W tym roku nagrody z rąk starosty otrzymało 25 osób i 4 organizacje społeczne. Oto oni:

Ewelina Pawłowska, Anna Słomka i Agnieszka Gutkowska. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, współpracują z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym, ŚDŚ w Wólce Profeckiej, Schroniskiem Brata Alberta w Puławach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach, Hospicjum oraz Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy".

Monika Oleś. Wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt, ŚDS oraz centrum terapii "Inicjatywa". Pomagała w balu karnawałowo-walentynkowym w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym w Puławach. Przygotowywała paczki dla podopiecznych Brata Alberta.

Siostra Anuarita Ewa Tutka. Siostra ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek jest dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i wiceprezesem Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach. Organizuje akcje charytatywne, jak Anioł Dobroci, czy Niebieski Bieg z Aniołem. Pomaga również rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

Patrycja Oroń, Julia Stefanek. Członkinie Nieformalnej grupy działania "Emerka" powołanej przez Fundację Latający Ludzie w Kazimierzu Dolnym. Brały udział w zbiórce darów na rzecz Franka Fernezy, rodziny Duniów oraz w akcjach pomocowych szkoły w Kazimierzu. Zaangażowane w promocję pomocy psychologicznej dla nastolatków, realizują projekt "Samoświadomi".

Karolina Stępień. Działaczka Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa. Jeździ na interwencje, pomaga chorym zwierzętom. Swoją działalnością promuje przyjazne podejście do zwierząt.

Elżbieta Krawczyk. Członkini fundacji BezMiar. Pomaga seniorom. W okresie pandemii organizowała im spotkania na świeżym powietrzu służące poprawie ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Małgorzata Chrzan. Pielęgniarka SP ZOZ w Baranowie i wolontariuszka. Opiekuje się potrzebującymi. Pomaga w zabezpieczaniu medycznym imprez ogranizowanych w gminie. Działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Alicja Księska. Animatorka młodzieżowej kultury. Organizuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, ściśle współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Współpracuje z fundacją „Latający Ludzie” oraz z referatem kultury kazimierskiego Ratusza.

Paweł Małecki. Współpracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zaangażowany w pomoc ludziom chorym na Covid-19. Działacz na rzecz społeczności lokalnej.

Bożena Krygier. Nauczycielka oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Rodzina. Aktywna działaczka społeczna. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, konkursy i społecznie użyteczne akcje, w tym Wigilię Miejską.

Monika Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Wspiera organizację Orszaku Trzech Króli, a także inne uroczystości i akcje charytatywne, w tym Dni Papieskie.

Bogdan Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Twórca "Chlebka Albertyńskiego". Wspiera organizację Dni Papieskich.
Janina Sęk. Członkini oraz skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

Stanisław Kasperek. Od 1983 roku należy do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”, były wiceprezes tego podmiotu. Działa na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Marcin Rafalski. Wolontariusz Puławskiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych PA-KT. Organizuje spotkania, naprawia sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupach orazy uczy niepełnosprawnych korzystać z komputera.

Sylwia Skwarek. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Końskowola "Róża". Działaczka ośrodka wsparcia środowiskowego "Nadzieja". Animatorka w dziennym domu pomocy w Starej Wsi.

Mirosław Kozioł. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży KANA. Promuje wolontariat wśród młodzieży, angażuje się w akcje charytatywne. Organizował Dzień Dziecka, pomagał przy Rowerowym Wyścigu po Kremówki. Pomagał także w zbiórce po wybuchu na ul. Krótkiej w Puławach. Jest zaangażowany również w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Marlena Wrotna. Sekretarz fundacji "Obok Nas". Wolontariusz Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości. Animator i organizator wydarzeń, zbiórek i warsztatów.

Stanisław Kowalczyk. Sołtys Baranowa. Wspiera działanie lokalnego Klubu Seniora. Angażuje się jako wolontariusz, pomaga potrzebujących, pomaga w organizacji gminnych uroczystości.

Artur Mizura. Sołtys Klikawy. Wspierał powstanie świetlicy wiejskiej. Organizator społecznych akcji, w tym imprez dla dzieci i projektów charytatywnych.

Irena Anna Wawer. Przez ponad dwa lata bezinteresownie opiekowała się i wspierała finansowo ludzi chorych na raka.
Krystyna Wajszczuk. Działa na rzecz osób starszych. Współpracuje przy organizacji puławskiej "Senioriady".

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskowoli. Druhowie oprócz gaszenia pożarów organizują zbiórki krwi promując je wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu. Strażacy z Gołębia również organizują zbiórki krwi. Prowadzili także zbiórkę elektrośmieci działając na rzecz środowiska.

Wolontariusze z I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Młodzież bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie wspierają kwesty na rzecz hospicjum, tworzą świąteczne paczki, organizują kiermasze i zbiórki darów dla bezdomnych oraz podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Parafialny zespół "Caritas" przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Jego członkowie od 20 lat prowadzą działalność wolontariacką, pomagają potrzebującym, pozyskują dla nich produkty spożywcze i paczki świąteczne.

Przed wręczeniem nagród, zaproszeni goście cierpliwie wysłuchali trwającej ponad godzinę konferencji poświęconej współpracy gmin z "trzecim sektorem". Wśród prelegentów znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy domów i ośrodków pomocy, członkowie rad organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, fundacji etc. W trakcie muzycznych przerywników na scenie wystąpiły młode wokalistki: Nikola Ciesielska oraz Iga Pyśkiewicz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium