Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2021 r.
17:23

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 3 grudnia, w puławskiej hali sportowej ZST odbyła się gala III Powiatowego Dnia Wolontariatu. W tym roku nagrody z rąk starosty otrzymało 25 osób i 4 organizacje społeczne. Oto oni:

Ewelina Pawłowska, Anna Słomka i Agnieszka Gutkowska. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, współpracują z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym, ŚDŚ w Wólce Profeckiej, Schroniskiem Brata Alberta w Puławach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach, Hospicjum oraz Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy".

Monika Oleś. Wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt, ŚDS oraz centrum terapii "Inicjatywa". Pomagała w balu karnawałowo-walentynkowym w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym w Puławach. Przygotowywała paczki dla podopiecznych Brata Alberta.

Siostra Anuarita Ewa Tutka. Siostra ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek jest dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i wiceprezesem Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach. Organizuje akcje charytatywne, jak Anioł Dobroci, czy Niebieski Bieg z Aniołem. Pomaga również rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

Patrycja Oroń, Julia Stefanek. Członkinie Nieformalnej grupy działania "Emerka" powołanej przez Fundację Latający Ludzie w Kazimierzu Dolnym. Brały udział w zbiórce darów na rzecz Franka Fernezy, rodziny Duniów oraz w akcjach pomocowych szkoły w Kazimierzu. Zaangażowane w promocję pomocy psychologicznej dla nastolatków, realizują projekt "Samoświadomi".

Karolina Stępień. Działaczka Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa. Jeździ na interwencje, pomaga chorym zwierzętom. Swoją działalnością promuje przyjazne podejście do zwierząt.

Elżbieta Krawczyk. Członkini fundacji BezMiar. Pomaga seniorom. W okresie pandemii organizowała im spotkania na świeżym powietrzu służące poprawie ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Małgorzata Chrzan. Pielęgniarka SP ZOZ w Baranowie i wolontariuszka. Opiekuje się potrzebującymi. Pomaga w zabezpieczaniu medycznym imprez ogranizowanych w gminie. Działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Alicja Księska. Animatorka młodzieżowej kultury. Organizuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, ściśle współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Współpracuje z fundacją „Latający Ludzie” oraz z referatem kultury kazimierskiego Ratusza.

Paweł Małecki. Współpracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zaangażowany w pomoc ludziom chorym na Covid-19. Działacz na rzecz społeczności lokalnej.

Bożena Krygier. Nauczycielka oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Rodzina. Aktywna działaczka społeczna. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, konkursy i społecznie użyteczne akcje, w tym Wigilię Miejską.

Monika Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Wspiera organizację Orszaku Trzech Króli, a także inne uroczystości i akcje charytatywne, w tym Dni Papieskie.

Bogdan Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Twórca "Chlebka Albertyńskiego". Wspiera organizację Dni Papieskich.
Janina Sęk. Członkini oraz skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

Stanisław Kasperek. Od 1983 roku należy do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”, były wiceprezes tego podmiotu. Działa na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Marcin Rafalski. Wolontariusz Puławskiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych PA-KT. Organizuje spotkania, naprawia sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupach orazy uczy niepełnosprawnych korzystać z komputera.

Sylwia Skwarek. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Końskowola "Róża". Działaczka ośrodka wsparcia środowiskowego "Nadzieja". Animatorka w dziennym domu pomocy w Starej Wsi.

Mirosław Kozioł. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży KANA. Promuje wolontariat wśród młodzieży, angażuje się w akcje charytatywne. Organizował Dzień Dziecka, pomagał przy Rowerowym Wyścigu po Kremówki. Pomagał także w zbiórce po wybuchu na ul. Krótkiej w Puławach. Jest zaangażowany również w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Marlena Wrotna. Sekretarz fundacji "Obok Nas". Wolontariusz Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości. Animator i organizator wydarzeń, zbiórek i warsztatów.

Stanisław Kowalczyk. Sołtys Baranowa. Wspiera działanie lokalnego Klubu Seniora. Angażuje się jako wolontariusz, pomaga potrzebujących, pomaga w organizacji gminnych uroczystości.

Artur Mizura. Sołtys Klikawy. Wspierał powstanie świetlicy wiejskiej. Organizator społecznych akcji, w tym imprez dla dzieci i projektów charytatywnych.

Irena Anna Wawer. Przez ponad dwa lata bezinteresownie opiekowała się i wspierała finansowo ludzi chorych na raka.
Krystyna Wajszczuk. Działa na rzecz osób starszych. Współpracuje przy organizacji puławskiej "Senioriady".

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskowoli. Druhowie oprócz gaszenia pożarów organizują zbiórki krwi promując je wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu. Strażacy z Gołębia również organizują zbiórki krwi. Prowadzili także zbiórkę elektrośmieci działając na rzecz środowiska.

Wolontariusze z I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Młodzież bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie wspierają kwesty na rzecz hospicjum, tworzą świąteczne paczki, organizują kiermasze i zbiórki darów dla bezdomnych oraz podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Parafialny zespół "Caritas" przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Jego członkowie od 20 lat prowadzą działalność wolontariacką, pomagają potrzebującym, pozyskują dla nich produkty spożywcze i paczki świąteczne.

Przed wręczeniem nagród, zaproszeni goście cierpliwie wysłuchali trwającej ponad godzinę konferencji poświęconej współpracy gmin z "trzecim sektorem". Wśród prelegentów znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy domów i ośrodków pomocy, członkowie rad organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, fundacji etc. W trakcie muzycznych przerywników na scenie wystąpiły młode wokalistki: Nikola Ciesielska oraz Iga Pyśkiewicz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nowe piosenki, nowe historie, nowa płyta – Kaśka Sochacka w CSK
Koncert
21 maja 2025, 20:00

Nowe piosenki, nowe historie, nowa płyta – Kaśka Sochacka w CSK

Kaśka Sochacka to drobna blondynka z niskim zachrypniętym głosem, która jest najciekawszym damskim głosem w polskiej muzyce, a jednocześnie jednym z najciekawszych zjawisk ostatnich lat. Artystka wystąpi w 21 i 22 maja w lubelskim CSK.

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK
Koncert
8 maja 2025, 19:00

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK

Jeszcze nie opadł kurz po sobotnim – jubileuszowym – koncercie Piotra Wojtasika, a już 8 maja w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się kolejne muzyczne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Tego dnia wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, w składzie którego występują najlepsi obecni polscy jazzmani młodego pokolenia jak np. Dominik Wania czy Andrzej Święs.

Polsko-francuski Lumpeks zagra 29 maja o godzinie 18
galeria

KODY 2025: Pięć dni z muzycznymi eksperymentami (program)

Pięć dni i 16 koncertów, czyli Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie po raz 17. Kto i kiedy wystąpi?

Robbi Ryan przenosi się do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Robbi Ryan przenosi się do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

To duży transfer, bo Amerykanka była najlepszą koszykarką sezonu zasadniczego Orlen Basket Ligi Kobiet.

„Świąteczny Miś” przyniósł radość i nowy sprzęt do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

„Świąteczny Miś” przyniósł radość i nowy sprzęt do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Wielkie serca, ogromne zaangażowanie i konkretna pomoc – tak w skrócie można opisać działania studentów IFMSA-Poland Oddział Lublin, którzy w piątek przekazali Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu nowy sprzęt medyczny wart ponad 3 500 złotych.

Krzysztof Gralewski zastąpił na stanowisku prezesa LZPN Zbigniewa Bartnika

Lubelski Związek Piłki Nożnej ma nowego prezesa

W poniedziałek Lubelski Związek Piłki Nożnej wybierał nowego prezesa na kolejną, czteroletnią kadencję. W szranki stanęli: obecny szef związku Zbigniew Bartnik oraz Krzysztof Gralewski. Wygrał ten drugi, co oznacza, że w LZPN dojdzie do zmiany na szczycie po... 13 latach.

Centrum Historii Sportu w Lublinie już w nowej siedzibie
ZDJĘCIA
galeria

Centrum Historii Sportu w Lublinie już w nowej siedzibie

Są też nowe eksponaty i takie, których wcześniej nie prezentowano publicznie. Jest też dużo pomysłów na to, co w Centrum Historii Sportu ma się dziać. A przez cały maj Centrum można zwiedzać za darmo.

Skrzynia na ziemniaki to nie jest dobra kryjówka przed policjantami

Skrzynia na ziemniaki to nie jest dobra kryjówka przed policjantami

Policjanci w Kurowie pojechali doi jednej z miejscowości w gminie Żyrzyn, po poszukiwanego przez sąd 26-latka. Ten, widząc radiowóz, postanowił się schować. Ale nie wybrał najlepszego schowka.

Noc Kultury 2025: Kto chce być wolontariuszem?

Noc Kultury 2025: Kto chce być wolontariuszem?

7 i 8 czerwca Lublin przyciągnie tysiące widzów, którzy będą mogli zobaczyć już 19 edycję Nocy Kultury. Wielu z nich przyda się pomoc i podpowiedź, gdzie i co zobaczyć. Tu potrzebni będą wolontariusze.

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie
ZDJĘCIA
galeria

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie

Jest strażakiem już 25 lat, a teraz został komendantem komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

Orlen Oil Motor Lublin stoczył zacięty wyjazdowy pojedynek z Betard Spartą Wrocław zakończony zwycięstwem. Jak niedzielne spotkanie podsumowali reprezentanci trzykrotnych mistrzów Polski?

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Górnik Łęczna w niedzielę bezbramkowo zremisował w Opolu z tamtejszą Odrą i zakończył serię zwycięstw na pięciu spotkaniach. Jak starcie podsumowali trenerzy obu drużyn?

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

W ostatnich tygodniach z Bugu w gminie Janów Podlaski wyłowiono zwłoki pięciu osób. Straż Graniczna podejrzewa, że to migranci. A prokuratura prowadzi pięć postępowań w sprawie „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen
galeria

Trzaskowski i Mentzen tracą. A kto zyskuje w sondażu przed czwartą debatą prezydencką?

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen - pierwsza trójka w sondażach prezydenckich się nie zmienia. Kolejność również. Ale poparcie dla poszczególnych kandydatów już tak. A co zmieni dzisiejsza debata w której mają wziąć udział wszyscy kandydaci?

28 kwietnia w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę pomostową EDA ws. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bez tej umowy nie będzie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

Zmieniliśmy w 16 obszarach wiele kluczowych kwestii, dzięki temu inwestycja staje się pewniejsza – zapewnił Donald Tusk. A kiedy rozpocznie się budowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium