Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2021 r.
17:23

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
43 1 A A

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 3 grudnia, w puławskiej hali sportowej ZST odbyła się gala III Powiatowego Dnia Wolontariatu. W tym roku nagrody z rąk starosty otrzymało 25 osób i 4 organizacje społeczne. Oto oni:

Ewelina Pawłowska, Anna Słomka i Agnieszka Gutkowska. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, współpracują z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym, ŚDŚ w Wólce Profeckiej, Schroniskiem Brata Alberta w Puławach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach, Hospicjum oraz Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy".

Monika Oleś. Wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt, ŚDS oraz centrum terapii "Inicjatywa". Pomagała w balu karnawałowo-walentynkowym w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym w Puławach. Przygotowywała paczki dla podopiecznych Brata Alberta.

Siostra Anuarita Ewa Tutka. Siostra ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek jest dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i wiceprezesem Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach. Organizuje akcje charytatywne, jak Anioł Dobroci, czy Niebieski Bieg z Aniołem. Pomaga również rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

Patrycja Oroń, Julia Stefanek. Członkinie Nieformalnej grupy działania "Emerka" powołanej przez Fundację Latający Ludzie w Kazimierzu Dolnym. Brały udział w zbiórce darów na rzecz Franka Fernezy, rodziny Duniów oraz w akcjach pomocowych szkoły w Kazimierzu. Zaangażowane w promocję pomocy psychologicznej dla nastolatków, realizują projekt "Samoświadomi".

Karolina Stępień. Działaczka Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa. Jeździ na interwencje, pomaga chorym zwierzętom. Swoją działalnością promuje przyjazne podejście do zwierząt.

Elżbieta Krawczyk. Członkini fundacji BezMiar. Pomaga seniorom. W okresie pandemii organizowała im spotkania na świeżym powietrzu służące poprawie ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Małgorzata Chrzan. Pielęgniarka SP ZOZ w Baranowie i wolontariuszka. Opiekuje się potrzebującymi. Pomaga w zabezpieczaniu medycznym imprez ogranizowanych w gminie. Działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Alicja Księska. Animatorka młodzieżowej kultury. Organizuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, ściśle współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Współpracuje z fundacją „Latający Ludzie” oraz z referatem kultury kazimierskiego Ratusza.

Paweł Małecki. Współpracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zaangażowany w pomoc ludziom chorym na Covid-19. Działacz na rzecz społeczności lokalnej.

Bożena Krygier. Nauczycielka oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Rodzina. Aktywna działaczka społeczna. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, konkursy i społecznie użyteczne akcje, w tym Wigilię Miejską.

Monika Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Wspiera organizację Orszaku Trzech Króli, a także inne uroczystości i akcje charytatywne, w tym Dni Papieskie.

Bogdan Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Twórca "Chlebka Albertyńskiego". Wspiera organizację Dni Papieskich.
Janina Sęk. Członkini oraz skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

Stanisław Kasperek. Od 1983 roku należy do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”, były wiceprezes tego podmiotu. Działa na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Marcin Rafalski. Wolontariusz Puławskiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych PA-KT. Organizuje spotkania, naprawia sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupach orazy uczy niepełnosprawnych korzystać z komputera.

Sylwia Skwarek. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Końskowola "Róża". Działaczka ośrodka wsparcia środowiskowego "Nadzieja". Animatorka w dziennym domu pomocy w Starej Wsi.

Mirosław Kozioł. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży KANA. Promuje wolontariat wśród młodzieży, angażuje się w akcje charytatywne. Organizował Dzień Dziecka, pomagał przy Rowerowym Wyścigu po Kremówki. Pomagał także w zbiórce po wybuchu na ul. Krótkiej w Puławach. Jest zaangażowany również w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Marlena Wrotna. Sekretarz fundacji "Obok Nas". Wolontariusz Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości. Animator i organizator wydarzeń, zbiórek i warsztatów.

Stanisław Kowalczyk. Sołtys Baranowa. Wspiera działanie lokalnego Klubu Seniora. Angażuje się jako wolontariusz, pomaga potrzebujących, pomaga w organizacji gminnych uroczystości.

Artur Mizura. Sołtys Klikawy. Wspierał powstanie świetlicy wiejskiej. Organizator społecznych akcji, w tym imprez dla dzieci i projektów charytatywnych.

Irena Anna Wawer. Przez ponad dwa lata bezinteresownie opiekowała się i wspierała finansowo ludzi chorych na raka.
Krystyna Wajszczuk. Działa na rzecz osób starszych. Współpracuje przy organizacji puławskiej "Senioriady".

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskowoli. Druhowie oprócz gaszenia pożarów organizują zbiórki krwi promując je wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu. Strażacy z Gołębia również organizują zbiórki krwi. Prowadzili także zbiórkę elektrośmieci działając na rzecz środowiska.

Wolontariusze z I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Młodzież bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie wspierają kwesty na rzecz hospicjum, tworzą świąteczne paczki, organizują kiermasze i zbiórki darów dla bezdomnych oraz podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Parafialny zespół "Caritas" przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Jego członkowie od 20 lat prowadzą działalność wolontariacką, pomagają potrzebującym, pozyskują dla nich produkty spożywcze i paczki świąteczne.

Przed wręczeniem nagród, zaproszeni goście cierpliwie wysłuchali trwającej ponad godzinę konferencji poświęconej współpracy gmin z "trzecim sektorem". Wśród prelegentów znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy domów i ośrodków pomocy, członkowie rad organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, fundacji etc. W trakcie muzycznych przerywników na scenie wystąpiły młode wokalistki: Nikola Ciesielska oraz Iga Pyśkiewicz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wojsko otrzyma nowe wozy i haubice. Umowa warta 17 miliardów podpisana
Kraj

Wojsko otrzyma nowe wozy i haubice. Umowa warta 17 miliardów podpisana

Dzisiaj w Stalowej Woli zawarta została umowa na zakup 250 wozów towarzyszących do samobieżnych haubic K9 oraz 96 haubic Krab wraz z wozami towarzyszącymi. Do tego dochodzi pakiet szkoleniowy i logistyczny. - To historyczny moment, inwestycja w bezpieczeństwo - ocenił wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zmiany na rondzie przy zamku potrzebne? Lubelski radny ma propozycję

Zmiany na rondzie przy zamku potrzebne? Lubelski radny ma propozycję

Radny miejski Konrad Wcisło zwrócił się do prezydenta Lublina z prośbą o zmianę organizacji ruchu na ul. Podzamcze. W odpowiedzi zastępca prezydenta Tomasz Fulara poinformował, że miasto nie planuje wprowadzenia proponowanych modyfikacji.

Desperat groził, że wysadzi komisariat i zabije rodzinę policjanta

Desperat groził, że wysadzi komisariat i zabije rodzinę policjanta

Podejrzany za kratkami spędzi całą zimę. Mieszkaniec Kraśnika został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak znieważył policjantkę, straszył wysadzeniem komisariatu i groził śmiercią innemu z funkcjonariuszy. Wcześniej używał przemocy wobec bliskiej osoby.

Zbliża się koszmar dla kierowców: najpierw ślisko i mokro, a potem mgła

Zbliża się koszmar dla kierowców: najpierw ślisko i mokro, a potem mgła

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego.

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił pozew o sporą sumę. Zakłady Azotowe w Puławach za opóźnienie w rozbudowie swojej elektrociepłowni oczekują od wykonawcy prac 249,2 mln zł. To suma kar umownych nałożonych na konsorcjum odpowiedzialne za nowy węglowy blok o mocy 100 MW.

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Niskie temperatury i opady marznącego deszczu i śniegu dały się we znaki. Od północy w poniedziałek na lubelskich drogach doszło do 44 zdarzeń drogowych.

Do wylicytowania będą chociażby: rękawica Julii Szeremety oraz koszulka Wilfredo Leona

VII Charytatywny Turniej w Siatkonogę już w sobotę. Pamiątki od Wilfredo Leona i Julii Szeremety na aukcjach

Charytatywny Turniej w Siatkonogę, to już tradycja w Kraśniku. W najbliższą sobotę o godz. 9 wystartuje siódma edycja imprezy, w której chodzi przede wszystkim o pomaganie. Tym razem pieniądze będą zbierane na rzecz 13-letniego Alana, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo uczestnicy zagrają dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 1 i nr 2. Jak zwykle w zebraniu środków mają pomóc aukcje pamiątek, głównie sportowych, ale w tym roku nie tylko.

Lodowisko w Krasnymstawie

Lodowisko w Krasnymstawie już otwarte. Znamy cennik i godziny otwarcia

Czekali na to duzi i mali mieszkańcy miasta, bo dotąd takiej atrakcji nie mieli. Doczekali się. W sobotę otwarte zostało w centrum Krasnegostawu miejskie lodowisko. Będzie funkcjonowało do końca lutego. Znamy jego cennik i godziny otwarcia.

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe to kluczowy element strategii finansowej każdej firmy. W obliczu rosnącej liczby przepisów oraz ich częstych zmian, zrozumienie, jak te regulacje wpływają na działalność przedsiębiorstwa, staje się niezwykle istotne.

Grzegorz Król był całe życie związany ze Szczebrzeszynem

Nie żyje Grzegorz Król. Żył i tworzył w Szczebrzeszynie

W wieku 67 lat zmarł w niedzielę 22 grudnia Grzegorz Król, artysta malarz ze Szczebrzeszyna.

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości oraz pogody ducha życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Prezydent Białej Podlaskiej z rodziną śp. Riada Haidara

Burza po ostrych słowach syna Riada Haidara. Są reakcje biskupa i prezydenta

Boli nas zakłamywanie historii- pisze w oświadczeniu biskup siedlecki Kazimierz Gurda. To reakcja na słowa Kamila Haidara, który podczas otwarcia mostu w Białej Podlaskiej stwierdził, że święty Jozafat Kuncewicz wsławił się mordowaniem prawosławnych. Prezydent Michał Litwiniuk przyznaje, że taka wypowiedź nie powinna w ogóle paść podczas miejskiej uroczystości.

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Koniec roku to dobry czas do podsumowań. Górnik Łęczna na półmetku sezonu plasuje się na szóstym miejscu w Betlic I Lidze i wiosną maluje się przed nim perspektywa włączenia do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak miniona runda wyglądała dla zielono-czarnych w liczbach? Zapraszamy na nasz subiektywny ranking

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Lubelscy „łowcy głów” złapali w Lublinie dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Tuż przed zatrzymaniem, pod nogi policjantów wypadły paczki z narkotykami.

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Marcin Romanowski, były wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości podejrzany w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości, na portalu X zadeklarował, że może wrócić do Polski w ciągu 6 godzin. Pod warunkiem, że zostaną spełnione jego warunki.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium