Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rolnicy z różnych stron województwa lubelskiego odwiedzili dzisiaj pole doświadczalne w Pożogu koło Końskowoli, gdzie Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował Dzień Ziemniaka. Były ziemniaczane wykłady, pokazy maszyn, a także degustacja przygotowywanych na miejscu, różnorodnych dań.
W sobotę na drogach województwa lubelskiego doszło do ośmiu wypadków drogowych, w których 7 osób odniosło obrażenia, a jedna zmarła – informuje Lubelska Policja. W niedzielę przed południem doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku.
IVb, IVc, VIIa i VIIb – to klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach, które w poniedziałek nie przyjdą do szkoły. Zgodę na organizację dla nich nauczania zdalnego w niedzielę wydał sanepid. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednej z nauczycielek.
W czwartek, 17 września o godz. 12 w Kinie "Sybilla" w Puławach odbędzie się kinowa premiera filmu "Mroki Czarnego Lasu" w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Produkcja realizowana m.in. była Puławach.
Aktorstwo, dziennikarstwo, taniec, plastyka, gra na instrumentach - to tylko część zajęć, jakie dla mieszkańców przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie. Zapisy potrwają do połowy września, więc zainteresowani powinni się pospieszyć.
Jesienią ubiegłego roku puławianie mieli okazję podglądać przy pracy ekipę filmową, która przy al. Królewskiej wykonywała zdjęcia do fabularyzowanego dokumentu o hitlerowskich zbrodniach z 1941 roku. Film jest już ukończony. Na jego jedyny seans 17 września zaprasza puławskie kino "Sybilla".
Na drodze ekspresowej nr 17 doszło dzisiaj do śmiertelnego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił kobietę, która wysiadła z auta stojącego na poboczu. Droga w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana, a na miejscu pracują służby.
We wsi Pachnowola (pow. puławski) właściciel jednej z działek rolnych znalazł na swojej posesji granat z czasów II wojny światowej. Zajęli się nim saperzy, którzy zdetonowali go w bezpiecznym miejscu.
Przyznane w trakcie kampanii wyborczej środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafiły już na konto miasta. Na razie nie wiadomo na co zostanie wydanych 11 milionów złotych.
Ostatnie wakacje po raz kolejny przyniosły wysyp zdarzeń drogowych na terenie powiatu puławskiego. W lipcu i sierpniu doszło do 13 wypadków, w których zginęły 4 osoby. Nie brakowało także pijanych kierowców i osób, które znacznie przekraczały dozwoloną prędkość.
Radny Mariusz Cytryński z własnych środków sfinansował postawienie masztu z flagą narodową, który 14 sierpnia stanął przy pomniku na cmentarzu wojennym przy ul. Piaskowej. O dwa kolejne maszty podczas ostatniej sesji wniósł radny Tomasz Kraszewski.
Nałęczowski Ośrodek Kultury zaprasza na premierę sceniczną spektaklu muzycznego "Pieśń nad pieśniami" w wykonaniu Teatru EXIT. Wydarzenie zostanie zorganizowane w czwartek, 17 września o godz. 19.
W Puławach na ulicy Piaskowej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia młodego mężczyzny.
W weekend na ekrany lubelskich kin trafi nowa superprodukcja Disneya "Mulan". Na dobre wracają również spektakle m.in. w Teatrze Osterwy, Teatrze Starym i Teatrze Andersena. Ponadto w mieście realizowane są ciekawe festiwale, m.in. Millenium Docs Against Gravity i Lubliner. Sprawdź repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie na weekend.
Na tylnej ścianie urzędu miasta powstanie mural przedstawiający Świątynię Sybilli oraz Zakłady Azotowe. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 6 puławianie wskazali na projekt z zamyślonym uczniem i balonami. Malowanie ścian ma ruszyć w przyszłym miesiącu.
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na Dzień Ziemniaka. Pokazy zaplanowano w najbliższą niedzielę na polu doświadczalnym. W programie m.in. pokaz zbioru maszynowego, wykłady ekspertów i degustacja.
Około 300 kuropatw i bażantów, wyhodowanych w ośrodkach hodowli zwierząt Polskiego Związku Łowieckiego wypuścili w czwartek myśliwi w okolicach Lubartowa i Markuszowa.
Nie ma już większych szans na tegoroczne otwarcie nowej hali widowiskowo - sportowej. Zamiast w sierpniu, jak planowano jeszcze kilka miesięcy temu, roboty mają zakończyć się w listopadzie. A formalności związane z uzyskaniem zgód na użytkowanie obiektu mogą potrwać kilka miesięcy.
Niższe przychody, spadek popytu i niższy zysk - pierwsze półrocze w grupie kapitałowej Zakładów Azotowych „Puławy” nie wyglądało najlepiej. Grupa zarobiła w tym czasie niecałe 140 mln zł, czyli o ponad 28 proc. mniej, niż w tym samym okresie zeszłego roku.
Zakończył się remont Urzędu Gminy mieszczącego się przy ul. Lubelskiej w Wąwolnicy. Przez ostatni rok pracownicy magistratu pracowali w tymczasowym biurze w pobliskim Nałęczowie.
Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
Galeria MIT w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 1) zaprasza na wernisaż wystawy prac malarskich Jerzego Zyśki "Martwa natura". Otwarcie ekspozycji nastąpi 12 września o godz. 12.
Miasto Puławy zamierzało przeznaczyć 5 tys. zł na zajęcia w ramach integracji europejskiej. Jednak wpłynęła tylko jedna oferta, która i tak nie spełniała wymogów formalnych.
W ramach akcji "Aktywne Puławy" 12 września o godz. 9.15 wyruszy z Bochotnicy Pieszy Rajd Krajoznawczy, którego trasa przebiegnie przez Parchatkę do Puław.
Nagrody za najlepsze wykorzystanie funduszu sołeckiego. Siódme miejsce w skali całej Polski zdobyło sołectwo Klikawa z gminy Puławy. Zostało docenione za zagospodarowanie terenu przy świetlicy.