Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W maju w Puławskim Ośrodku Kultury odbędą się przesłuchania, które wyłonią uczestników niecodziennego widowiska, amatorskiej adaptacji słynnego musicalu „Metro”. Puławska premiera tego spektaklu zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.
Grupa Azoty „Puławy” uzyskała tytuł „Solidny Pracodawca Roku” w ogólnopolskim konkursie za 2016 rok. Kapituła doceniła nie tylko warunki pracy, ale też działalność społeczną Spółki, stworzone ścieżki kariery, dynamikę zatrudnienia, terminowość wypłat, a także opinie o firmie – m.in. Państwowej Inspekcji Pracy, urzędów pracy, władz lokalnych, organizacji biznesowych, środowiska lokalnego i samych pracowników.
Do wypadku doszło przed godz. 18 na ul. Długiej w Puławach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.
„Biało-czerwoni – barwy narodowe w naszym życiu” – to hasło trwającego od dwóch tygodni konkursu, który organizujemy we współpracy z Zakładami Azotowymi „Puławy” dla uczniów szkół podstawowych na Lubelszczyźnie.
Zgodnie z wieloletnią tradycją, również dzisiaj straż pożarna oblewała mieszkańców i turystów w Kazimierzu. Z kazimierskiego Rynku nikt nie wrócił suchy – i dobrze, bo według zapewnień strażaków, ich woda gwarantuje szczęście i dobrobyt na cały rok.
W Końskowoli, Nowym Pożogu i być może również w Opoce jeszcze w tym roku wymienione mają zostać wiaty przystankowe. Część z nich obecnie znajduje się w fatalnym stanie. Gmina ze złożeniem zamówienia czeka jeszcze na potwierdzenie unijnego dofinansowania.
Błędy w ewidencjonowaniu zabytków, nieregulaminowe przelewy, ukrywanie części przychodów, niegospodarność przy zakupach – to część uwag, jakie po audycie w Muzeum Czartoryskich w Puławach zgłosili inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Chodzi o okres, w którym Muzeum Czartoryskich było częścią Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Stacja pogotowia ratunkowego z Woli Osińskiej (gmina Żyrzyn) we wrześniu przeprowadzi się do Baranowa. Zmiana lokalizacji, zdaniem Urzędu Wojewódzkiego, ma poprawić czas dojazdu do najdalej położonych miejscowości na mapie powiatu puławskiego.
Ojciec święty pojawiał się w uzdrowisku trzykrotnie. Za każdym razem był tu krótko, ale warto przypomnieć te dotychczas mało znane epizody z historii Nałęczowa.
Do końca kwietnia potrwa akcja wypłaszania gawronów ze Skweru Niepodległości w Puławach. Szkolone sokoły i jastrzębie, latając nad drzewami, skutecznie odstraszają niechciane gatunki. Nowych gniazd krukowatych przy Al. Królewskiej na razie nie zaobserwowano.
Decyzją rady nadzorczej Katarzyna Chabros w maju obejmie stanowisko wiceprezesa Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zastępując odchodzącego na emeryturę Zenona Golmento. Jej kontrkandydatką była poprzednia prezes „Nieruchomości Puławskich” Anna Pacocha.
Związkowcy z Zakładów Azotowych zrezygnowali ze zwoływania nadzwyczajnego, kwietniowego zebrania delegatów. Decyzje dotyczące członków NSZZ podejrzanych o współpracę ze służbami PRL, zapadną pod koniec maja.
W piątek na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Piłsudskiego w Puławach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Sprawcą był kierowca skody, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.
MZK Puławy informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych będą zmiany i ograniczenia w kursowaniu autobusów.
Potłuczone butelki, puszki, reklamówki i wiele innych odpadów regularnie trafia do lasów. Sprawców trudno złapać na gorącym uczynku, a za sprzątanie płacą podatnicy
Choć na wielkanocnym stole rządzi żurek, to w okolicach Kazimierza Dolnego – zalewajka. Podstawą zalewajki jest święcone. Czyli wędliny i chrzan z koszyczka. W Wielką Sobotę, po jego poświęceniu gotuje się zalewajka.
Z czterech firm, które złożyły swoje oferty w przetargu na budowę łącznika pomiędzy ul. Norwida i szkolną bursą, najtańsze było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Lubartów”. Niewiele więcej zaproponowała puławska firma „Budimer”. Obie zeszły poniżej 190 tys. zł.
Stopa bezprobocia w powiecie puławskim wynosi obecnie poniżej 8 procent i jest to jeden z najlepszych wyników zanotowanych w ostatnim ćwierćwieczu o tej porze roku.
Remont przejdzie blisko 400-metrowy odcinek drogi rozpoczynającej się na skrzyżowaniu ul. Łąkowej i Cynkowskiej w Bochotnicy koło Nałęczowa. Jego fragment biegnie przez lessowy wąwóz.
Pomysł wybrukowania i oświetlenia wąwozu korzeniowego w Kazimierzu Dolnym spotkał się z oburzeniem społecznym. Na temat kontrowersyjnej inwestycji wypowiadają się setki internautów, powstała też petycja w obronie tego unikatowego miejsca.
Komplet boisk o sztucznej nawierzchni, nowe bramy wjazdowe, drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, oświetlenie, zieleń – to wszystko już w tym roku powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki przy ul. Kaniowczyków.
W drugi dzień Świąt, 17 kwietnia, w Kazimierzu Dolnym odbędzie się tradycyjny Lany Poniedziałek. Jak co roku wozy strażackie urządzą na tamtejszym Rynku prawdziwy śmigus-dyngus z użyciem hektolitrów wody.
Najsłynniejszy wąwóz w Kazimierzu Dolnym może wkrótce zmienić swoje oblicze. Znany ze swej naturalności i unikalnego lessowego podłoża Korzeniowy Dół ma zostać... wybrukowany i oświetlony.
Plumki Kazimierskie czyli wędzone śliwki w krówkowej masie według autorskiego przepisu wygrały konkurs na pamiątki regionalne z Kazimierza Dolnego. Do 16 lipca jest czynna wystawa „Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego”, na której można zobaczyć wszystkie konkursowe prace.
Śmiertelny wypadek w Sadurkach: kierowca celowo wjechał w drzewo? W jego samochodzie znaleziono list pożegnalny