Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najbliższe spotkanie Akademii Odkryć Fotograficznych odbędzie się w Kazimierzu Dolnym. W sobotę, 16 lipca gościem Akademii będzie wybitny fotograf Wojciech Prażmowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12).
Właściciel schroniska dla zwierząt w Bronicach koło Nałęczowa odpowie za znęcanie się nad czworonogami. Z oskarżeniem przeciwko Sławomirowi L. wystąpili obrońcy praw zwierząt. Wcześniej puławska prokuratura dwa razy umorzyła postępowanie w tej sprawie.
Ośrodek kultury otrzyma pieniądze na organizację kolejnych zajęć ekologicznych. Spotkania będą się odbywać w dwóch turach od 25 lipca. Zapisy już od dziś!
Ocena działalności miejskich spółek nie wypadła pomyślnie. Na wniosek rad nadzorczych, ze swoimi stanowiskami pożegnali się Andrzej Poleszak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Anna Pacocha, prezes Nieruchomości Puławskich.
Zakończył się już pierwszy etap zmian w sali obrad Rady Miasta Puławy. Na stołach zamontowano 25 nowych mikrofonów, panel sterowania oraz wzmacniacze. Wymienione ma zostać także oświetlenie, a obsługę rady wspomoże nowy system informatyczny oparty na urządzeniach mobilnych.
15 tys. odbiorców nie miało prądu w całym w woj. lubelskim z powodu burzy. We wtorek rano bez prądu było ok. 800 odbiorców
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch biznesmenów, którzy chwilę wcześniej wręczyli łapówkę jednemu z kierowników Zakładów Azotowych „Puławy”. Sprawa dotyczy kontaktu wartego 8 mln zł. Zatrzymani – prezes i członek zarządu spółki współpracującej z puławskimi Azotami – usłyszeli już zarzuty.
Dziesiątki wystawców kwiatów jak co roku przyciągnęło do Końskowoli rzeszę miłośników ogrodów z całego regionu. W niedzielę gmina zorganizowała kolejne Święto Róż.
Liczby są zatrważające. W czasie ostatniej wojny w woj. lubelskim zginęło 350 tys. osób. Wiele z nich to mieszkańcy powiatu puławskiego. W ubiegłym tygodniu miejsca hitlerowskiego terroru zwiedzała młodzież niemiecka z zaprzyjaźnionego z Puławami Stendalu.
W niedzielę o godz. 13.33 uczestnicy festiwalu Kazimiernikejszyn i turyści zebrani na Rynku bili rekord w liczbie osób, które jednocześnie zanoszą się głośnym śmiechem.
Mieszkanka Puław od trzech lat walczy z rakiem trzustki. Tradycyjne sposoby leczenia zawiodły. Jednym wyjściem dla pani Jadwigi jest nierefundowany, nowatorski zabieg o nazwie NanoKnife. Do 15 lipca trwa zbiórka pieniędzy na ten cel, potrzeba jeszcze ok. 50 tys. złotych.
Po pracy w Zakładach Azotowych „Puławy” zamieniają się w wolontariuszy. Pracownicy największej puławskiej firmy angażują się na rzecz lokalnej społeczności. Pomagają szkołom, przedszkolom, strażakom z wiejskich remiz, a w tym roku także ekosystemowi rzeki Chodelka.
Molo na Wiśle, wesołe miasteczko, zagospodarowanie błoni, remont skateparku, usunięcie ptaków ze skweru, place zabaw dla młodzieży – to część propozycji zgłoszonych przez puławian do nowego budżetu obywatelskiego.
Pogłoski dotyczące planów zatrudnienia nowego wicedyrektora Domu Chemika okazały się nieprawdziwe. Oficjalnie zdementował je prezydent Puław. Ośrodek zatrudni natomiast instruktora tańca.
Utrudnienia dla kierowców na drodze ekspresowej S17. Zapalił się silnik samochodu osobowego - ostrzega Punkt Informacji Drogowej GDDKiA w Lublinie.
Puławscy radni chcieli, żeby pomnik poświęcony „Bohaterom wspólnych walk o wyzwolenie Puław” został usunięty z centrum miasta przez starostę. Tak się jednak nie stanie.
Kamienny różaniec, który przed laty zdobił Krzyż Jubileuszowy na Skwerze Niepodległości wrócił na swoje miejsce. Zgodę na jego powrót wyraził konserwator zabytków, prezydent miasta, radni oraz proboszcz parafii „Na górce".
Miejscy radni podwyższyli stawki za odbiór śmieci w Puławach. To odpowiedź na wysokie straty finansowe notowane przez Zakład Usług Komunalnych.
W Borysowie (gm. Żyrzyn) mieszkańcy od kilkunastu lat sąsiadują z chlewnią. Wydobywający się z niej odór jest odczuwalny w całej wiosce, a za kilka lat będzie jeszcze większy, bo lokalny hodowca świń planuje budowę kolejnej. On sam twierdzi, że uciążliwości się zmniejszą.
Były oficer Straży Granicznej, który ostatnio kierował Strażą Miejską w Międzyrzecu Podlaskim, zostanie nowym komendantem takiej formacji w Puławach. Obejmie stanowisko zwolnione jesienią przez Sławomira Leszczyńskiego.
Od 30 lipca do 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu 10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
Roman Frel z Młynek (gm. Końskowola) od lat prosił władze o przesunięcie nowego odcinka drogi krajowej nr 12, ale nikt go nie słuchał. I teraz obwodnica Puław przejdzie zaledwie dwanaście metrów od ściany jego domu. Frel liczy na wykupienie jego działki przez drogowców
Połączenia ZS im. Z. Chmielewskiego i LO im. S. Żeromskiego w Nałęczowie na razie nie będzie. Na drodze lokalnym i powiatowym władzom stanął wojewoda. Według niego gmina nie przeprowadziła m.in. konsultacji z rodzicami dzieci.
Przerost administracji, dublujące się struktury, kompetencje i zakres badań - to główne grzechy polskich instytutów naukowych, na które zwrócili uwagę posłowie ruchu Kukiz’15. Ich zdaniem należy zlikwidować dziewięć z nich, a w ich miejsce powołać nowy, z siedzibą w Puławach.
Energetyczne koncerty, warsztaty, spektakle, sport i dużo relaksu. Dziś w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się Festiwal Kazimiernikejszyn.