Grupa Azoty Puławy po raz kolejny wsparła miejscowy szpital w walce z COVID-19.
– Rozumiemy trudną sytuację związaną z pandemią. Z wielkim podziwem patrzymy na lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i wszystkich tych, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii walki z wirusem. Mamy świadomość roli naszej spółki w regionie oraz jej społecznej odpowiedzialności, dlatego ta darowizna to nasza kolejna odpowiedź wobec potrzeb zgłaszanych przez służbę zdrowia. Pomagamy i zawsze będziemy pomagać – powiedział Tomasz Hryniewicz, prezes Grupy Azoty Puławy.
Przekazane środki przeznaczone zostaną na zakup aparatu ultrasonograficznego oraz dwóch respiratorów dla puławskiego szpitala, który – jako wysokospecjalistyczna placówka medyczna dedykowana do leczenia chorych na COVID-19 – zobligowany został do zapewnienia aż 17 miejsc respiratorowych.
– Dziękujemy, że po raz kolejny możemy liczyć na pomoc największej firmy w naszym regionie. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej zabezpieczyć naszych pacjentów i zapewnić im opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Czas pandemii jest dla nas okresem intensywnej pracy, która wymaga dużego nakładu sił i środków. Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni Grupie Azoty Puławy za okazane wsparcie – powiedział Piotr Rybak, dyrektor SPZOZ w Puławach.
Przekazana darowizna jest kolejnym wsparciem udzielonym przez Grupę Azoty Puławy placówkom medycznym zmagającym się z koronawirusem. Już w pierwszych tygodniach pandemii spółka zakupiła nowocześnie wyposażony ambulans dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego w Puławach. Wsparła też zakup specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i akcesoriów dla puławskiego Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, sprzętu medycznego i laboratoryjnego dla lubelskiego Sanepidu, profesjonalnych środków ochrony indywidualnej dla SPSK nr 4 w Lublinie i Centrum Zdrowia w Mikołowie (woj. śląskie). W trudnym czasie pomaga Puławskiemu Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, zakupiła też wyposażenie dla zespołów ratownictwa medycznego SP ZOZ w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie i Baranowie. Na bieżąco reaguje na zgłaszane potrzeby materiałowe takie jak chociażby kontenery dla puławskiego szpitala czy udostępnienie samochodów do przewożenia próbek, opieki nad chorymi czy dowozu ozdrowieńców, chcących oddać osocze.
Jak do tej pory Grupa Azoty Puławy na walkę z pandemią przeznaczyła blisko 1,2 mln zł.