Są już pierwsze propozycje dotyczące pojemności i wyposażenia nowej hali sportowej w Puławach. Na podstawie zebranych opinii, architekci przygotują wstępną koncepcję obiektu, który w przyszłości powstanie przy ul. Lubelskiej.
Opinie można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to hala widowiskowo-sportowa z maksymalnym wykorzystaniem zaplecza, gdzie oprócz boiska i trybun znalazłyby się np. sale do gry w squasha, bilarda, ćwiczeń fitness, aerobiku, teakwondo, a także sklepy sportowe, siłownia i nowa pływalnia. Wszystko po to, by jak największa ilość powierzchni mogła zarabiać na utrzymanie hali. Za taką koncepcją opowiada się m.in. dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Antoni Rękas, czy wiceprezydent Tadeusz Kocoń. Koszt takiego centrum sportu nie jest znany, ale szacuje się, że byłoby to nawet 70 mln złotych.
Przeciwnikiem takiego podejścia jest prezes klubu Azoty Puławy, Jerzy Witaszek, który przekonuje, że Puławom potrzebna jest przede wszystkim hala sportowa, niekoniecznie obłożona tak bogatym zapleczem.
– Przez 10 lat oglądam różne koncepcje budowy tej hali. Zawsze zaczyna się od funkcji sportowej, a kończy na wielkim targowisku za kilkadziesiąt milionów złotych, które okazuje się za drogie. Puławy stać na halę do 40 mln złotych, gdzie najważniejszy byłby sport, a nie koncerty. Nie potrzebujemy hali-pomnika, tylko obiektu dla kibiców, klubów sportowych i młodzieży, ze składanymi trybunami i dużą przestrzenią dla różnych dyscyplin – mówi prezes KS Azoty.
Część puławskich radnych w ostatnią sobotę wizytowała obiekty sportowe w Płocku i Legionowie. Szczególnie interesujący okazał się ten drugi, którego kopia po częściowej modyfikacji, powiększeniu do 2,5 tys. miejsc, mogłaby stanąć przy ul. Lubelskiej. W najbliższym miesiącu prezydent Janusz Grobel prawdopodobnie obejrzy halę w Gdyni. Jeździć po całym kraju mają także pozostali członkowie zespołu do spraw budowy hali. Podglądając już istniejące obiekty, będą mogli wyrobić sobie opinię i zdecydować, na które ze sprawdzonych rozwiązań postawić w Puławach. Efektem toczących się dyskusji i analiz będzie wstępna koncepcja architektoniczna, która ma zostać zaprezentowana pod koniec maja. Zadanie to powierzono puławskiej pracowni Marka.