Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2017 r.
17:00

Nowy serial "W rytmie serca" kręcono w Kazimierzu Dolnym. Wystąpili m.in. Lubos, Hamkało, Zamachowski

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 9 A A

Po tym jak jego błyskotliwa kariera chirurga legła w gruzach, załamany dr Adam Żmuda postanawia wrócić do Kazimierza Dolnego. Pobyt przystojnego i zdolnego młodego lekarza w rodzinnym mieście będzie pełen niespodziewanych zwrotów akcji i sporej dawki adrenaliny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odważny, ciekawy świata i ludzi, Adam zrobi wszystko, by pomóc pacjentom, którzy mu zaufali. Na jego drodze staną dwie kobiety, które mogą odmienić jego życie: dawna miłość Adama, pielęgniarka Maria oraz odważna i niezależna szefowa posterunku policji: Weronika.

Na drodze doktora Żmudy stanie także dwóch kolegów po fachu: szanowany i dowcipny dr Michał Zych oraz partner Marii, ordynator Robert Nowakowski. Jeden zaproponuje mu pracę, a drugi wyczuje w nim konkurenta nie tylko na polu zawodowym...

W serialu przeplatać się będą wątki medyczne i kryminalne, w które uwikłani będą pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze.

Gwiazdy i czarny charakter

Na ekranie plejada polskich gwiazd. Adama Żmudę gra Mateusz Damięcki, a u jego boku wystąpią Barbara Kurdej-Szatan i Maria Dębska. W serialu zobaczymy również między innymi Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Edytę Olszówkę, Zbigniewa Zamachowskiego, Eryka Lubosa czy Aleksandrę Hamkało.

W rolę czarnego charakteru serialu wcieli się Małgorzata Foremniak. Aktorka zagra bezwzględną Olgę Krajno, która przed laty doprowadziła do rozpadu rodziny Adama Żmudy. Teraz będzie chciała odkupić od głównego bohatera mieszkanie, które odziedziczył po ojcu - i nie przyjmuje odmowy.

Miejsce z klimatem

Twórcom „W rytmie serca” udało się zebrać imponującą obsadę. Do udziału w produkcji zaangażowano niemal 240 aktorów i 600 statystów, którzy spędzili na planie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ponad 70 dni zdjęciowych.

- Szukaliśmy małego miasteczka, w którym splotą się losy naszych głównych bohaterów. Chcieliśmy miejsca z klimatem i przepięknymi krajobrazami, które stanowić będą naturalną scenografię naszego serialu. Kazimierz Dolny to niezwykle fotogeniczne miasteczko z przepięknymi lokacjami, z których filmowcy w ostatnim czasie korzystają dość rzadko. Stąd pomysł, żeby pokazać jego uroki szerokiej widowni - wyjaśnia reżyser i współscenarzysta produkcji, Piotr Wereśniak.

Atrakcyjna mieszanka

Reżyser dodaje, że chciałby w swoim serialu opowiedzieć o pięknej polskiej prowincji, w której z jednej strony spotkamy mieszkańców dużych miast, posiadających tutaj swoje domy, z drugiej: miejscowych żyjących tu od pokoleń.

- Kazimierz Dolny łączy zupełnie różne światy: wielkomiejski, małomiasteczkowy a nawet wiejski. Mamy nadzieję, że ta mieszanka okaże się bardzo atrakcyjna dla widzów - przekonuje Piotr Wereśniak.
W serialu Kazimierz Dolny zostanie przedstawiony na tle zmieniających się malowniczych czterech pór roku.

Kazimierz jak Sandomierz

Pierwsze odcinki miał już okazję obejrzeć burmistrz Kazimierza, Andrzej Pisula, który nie kryje swojego zachwytu nad produkcją. - Byłem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem, nie tylko ze względu na Kazimierz, ale przede wszystkim z uwagi na dobrą fabułę i wciągające wątki. Losy bohaterów są tak angażujące dzięki całej plejadzie znakomitych aktorów - przekonuje i zapewnia, że Kazimierz Dolny jest bardzo ważnym bohaterem serialu, w którym przepięknie uchwycono malownicze krajobrazy miasta i okolic.

Włodarze Kazimierza mają nadzieję, że miasto wzbudzi zainteresowanie odbiorców serialu, podobnie jak to było w przypadku Sandomierza, w którym kręcono popularnego „Ojca Mateusza”. Burmistrz Pisula zauważa, że choć „perła renesansu” jest miastem znanym w kraju, to jednak nie wszyscy wiedzą, gdzie znajduje się Kazimierz Dolny. - Mamy nadzieję, że ewentualny sukces serialu „W rytmie serca” to zmieni i pomoże Polakom odkryć uroki naszego miasta.

O tym, czy sukces produkcji przełoży się na ilość turystów, będziemy mogli przekonać się jeszcze jesienią na podstawie wyników z miejsc, w których regularnie liczeni są zwiedzający, takich jak Góra Trzech Krzyży czy Zamek.

- Z pewnością popularność miasta wśród turystów nie wzrośnie natychmiast, ale już w ciągu kilku miesięcy będziemy potrafili określić, czy i w jakim stopniu serial wpływa na jego promocję - dodaje burmistrz Pisula.

Premiera

Twórcami serialu „W rytmie serca” są Tadeusz Lampka, Piotr Wereśniak i Jarosław Żamojda. Producent wykonawczy Tadeusz Lampka ma na swoim koncie uwielbiane przez miliony telewidzów seriale: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”.

Reżyserem i głównym scenarzystą serialu jest Piotr Wereśniak, twórca scenariusza do filmu „Kiler”. W duecie z Tadeuszem Lampką stworzył filmy: „Zakochani”, „Wkręceni”, czy „Och, Karol 2”. Autorem zdjęć jest Jarosław Żamojda, którego praca już nie raz zyskała uznanie publiczności: był operatorem w takich produkcjach jak „Magda M” czy „Teraz albo nigdy!”.

Zapowiadany jako mieszanka romansu i kryminału serial „W rytmie serca” będzie liczył trzynaście epizodów. Premiera (2-odcinkowa) produkcji na antenie Telewizji Polsat będzie miała miejsce już 10 września o godzinie 20.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium