Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2017 r.
17:00

Nowy serial "W rytmie serca" kręcono w Kazimierzu Dolnym. Wystąpili m.in. Lubos, Hamkało, Zamachowski

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik

Po tym jak jego błyskotliwa kariera chirurga legła w gruzach, załamany dr Adam Żmuda postanawia wrócić do Kazimierza Dolnego. Pobyt przystojnego i zdolnego młodego lekarza w rodzinnym mieście będzie pełen niespodziewanych zwrotów akcji i sporej dawki adrenaliny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odważny, ciekawy świata i ludzi, Adam zrobi wszystko, by pomóc pacjentom, którzy mu zaufali. Na jego drodze staną dwie kobiety, które mogą odmienić jego życie: dawna miłość Adama, pielęgniarka Maria oraz odważna i niezależna szefowa posterunku policji: Weronika.

Na drodze doktora Żmudy stanie także dwóch kolegów po fachu: szanowany i dowcipny dr Michał Zych oraz partner Marii, ordynator Robert Nowakowski. Jeden zaproponuje mu pracę, a drugi wyczuje w nim konkurenta nie tylko na polu zawodowym...

W serialu przeplatać się będą wątki medyczne i kryminalne, w które uwikłani będą pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze.

Gwiazdy i czarny charakter

Na ekranie plejada polskich gwiazd. Adama Żmudę gra Mateusz Damięcki, a u jego boku wystąpią Barbara Kurdej-Szatan i Maria Dębska. W serialu zobaczymy również między innymi Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Edytę Olszówkę, Zbigniewa Zamachowskiego, Eryka Lubosa czy Aleksandrę Hamkało.

W rolę czarnego charakteru serialu wcieli się Małgorzata Foremniak. Aktorka zagra bezwzględną Olgę Krajno, która przed laty doprowadziła do rozpadu rodziny Adama Żmudy. Teraz będzie chciała odkupić od głównego bohatera mieszkanie, które odziedziczył po ojcu - i nie przyjmuje odmowy.

Miejsce z klimatem

Twórcom „W rytmie serca” udało się zebrać imponującą obsadę. Do udziału w produkcji zaangażowano niemal 240 aktorów i 600 statystów, którzy spędzili na planie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą ponad 70 dni zdjęciowych.

- Szukaliśmy małego miasteczka, w którym splotą się losy naszych głównych bohaterów. Chcieliśmy miejsca z klimatem i przepięknymi krajobrazami, które stanowić będą naturalną scenografię naszego serialu. Kazimierz Dolny to niezwykle fotogeniczne miasteczko z przepięknymi lokacjami, z których filmowcy w ostatnim czasie korzystają dość rzadko. Stąd pomysł, żeby pokazać jego uroki szerokiej widowni - wyjaśnia reżyser i współscenarzysta produkcji, Piotr Wereśniak.

Atrakcyjna mieszanka

Reżyser dodaje, że chciałby w swoim serialu opowiedzieć o pięknej polskiej prowincji, w której z jednej strony spotkamy mieszkańców dużych miast, posiadających tutaj swoje domy, z drugiej: miejscowych żyjących tu od pokoleń.

- Kazimierz Dolny łączy zupełnie różne światy: wielkomiejski, małomiasteczkowy a nawet wiejski. Mamy nadzieję, że ta mieszanka okaże się bardzo atrakcyjna dla widzów - przekonuje Piotr Wereśniak.
W serialu Kazimierz Dolny zostanie przedstawiony na tle zmieniających się malowniczych czterech pór roku.

Kazimierz jak Sandomierz

Pierwsze odcinki miał już okazję obejrzeć burmistrz Kazimierza, Andrzej Pisula, który nie kryje swojego zachwytu nad produkcją. - Byłem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem, nie tylko ze względu na Kazimierz, ale przede wszystkim z uwagi na dobrą fabułę i wciągające wątki. Losy bohaterów są tak angażujące dzięki całej plejadzie znakomitych aktorów - przekonuje i zapewnia, że Kazimierz Dolny jest bardzo ważnym bohaterem serialu, w którym przepięknie uchwycono malownicze krajobrazy miasta i okolic.

Włodarze Kazimierza mają nadzieję, że miasto wzbudzi zainteresowanie odbiorców serialu, podobnie jak to było w przypadku Sandomierza, w którym kręcono popularnego „Ojca Mateusza”. Burmistrz Pisula zauważa, że choć „perła renesansu” jest miastem znanym w kraju, to jednak nie wszyscy wiedzą, gdzie znajduje się Kazimierz Dolny. - Mamy nadzieję, że ewentualny sukces serialu „W rytmie serca” to zmieni i pomoże Polakom odkryć uroki naszego miasta.

O tym, czy sukces produkcji przełoży się na ilość turystów, będziemy mogli przekonać się jeszcze jesienią na podstawie wyników z miejsc, w których regularnie liczeni są zwiedzający, takich jak Góra Trzech Krzyży czy Zamek.

- Z pewnością popularność miasta wśród turystów nie wzrośnie natychmiast, ale już w ciągu kilku miesięcy będziemy potrafili określić, czy i w jakim stopniu serial wpływa na jego promocję - dodaje burmistrz Pisula.

Premiera

Twórcami serialu „W rytmie serca” są Tadeusz Lampka, Piotr Wereśniak i Jarosław Żamojda. Producent wykonawczy Tadeusz Lampka ma na swoim koncie uwielbiane przez miliony telewidzów seriale: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”.

Reżyserem i głównym scenarzystą serialu jest Piotr Wereśniak, twórca scenariusza do filmu „Kiler”. W duecie z Tadeuszem Lampką stworzył filmy: „Zakochani”, „Wkręceni”, czy „Och, Karol 2”. Autorem zdjęć jest Jarosław Żamojda, którego praca już nie raz zyskała uznanie publiczności: był operatorem w takich produkcjach jak „Magda M” czy „Teraz albo nigdy!”.

Zapowiadany jako mieszanka romansu i kryminału serial „W rytmie serca” będzie liczył trzynaście epizodów. Premiera (2-odcinkowa) produkcji na antenie Telewizji Polsat będzie miała miejsce już 10 września o godzinie 20.

Pozostałe informacje

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Można powiedzieć, że we "własne sidła" wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Uścimów, który podejrzany jest o nielegalny połów ryb. Grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Zakup używanych części samochodowych to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Decydują o tym przede wszystkim względy ekonomiczne, dostępność oryginalnych części oraz troska o środowisko. Szczególnie właściciele starszych modeli samochodów doceniają ten sposób na utrzymanie swoich pojazdów w dobrym stanie technicznym. Jednak używane części to nie tylko oszczędność – to także świetna okazja do tuningu i personalizacji auta.

Jakub Rzeźniczak podpisał w Kraśniku umowę do końca sezonu 24/25, ale z opcją przedłużenia

Były reprezentant Polski zagra w Stali Kraśnik

W ostatnich dniach pojawiały się plotki, że były reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak może wznowić karierę w Kraśniku. Ze względu na datę, czyli 1 kwietnia wielu kibiców uznało jednak te doniesienia za primaaprilisowy żart. Tymczasem w piątek czwartoligowiec rzeczywiście poinformował, że 38-letni obrońca podpisał ze Stalą kontrakt do końca sezonu.

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa
ZDJĘCIA
galeria

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa

Liczba obywateli Rzeczypospolitej Polskiej powiększyła się o 18 osób. Wojewoda lubelski wręczył polskie obywatelstwa, konstytucję oraz flagę RP.

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Już w sobotę startują Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem w zawodach, które będą rozgrywane na Aqua Lublin weźmie udział ponad tysiąc zawodników i zawodniczek, które reprezentują aż 86 uczelni z całego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne

Zderzenie czterech pojazdów - poważne utrudnienia w ruchu

3 osobówki i dostawczak zderzyły się na trasie w kierunku Chełma. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

W piątek Sejm przyjął długo wyczekiwaną nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zmiana ta oznacza obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, a skorzysta na niej – według szacunków Ministerstwa Finansów – około 2,5 miliona małych i średnich firm. Reforma, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2026 roku, będzie kosztować budżet państwa 4,6 miliarda złotych rocznie.

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata
4 kwietnia 2025, 15:00

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata

Lublin znów stanie się stolicą ulicznego jedzenia! Już w drugi weekend kwietnia, na parkingu przed Motor Areną, odbędzie się długo wyczekiwany zlot food trucków – Food Truck Festivals. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale również wyjątkowa okazja do spotkań i wspólnego spędzenia czasu.

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)
imprezy
4 kwietnia 2025, 20:00

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Kolejny raz policjanci udowodnili, że ich motto "Pomagamy i chronimy" nie jest tylko pustym frazesem. Tym razem pomogli maleńkiej wiewiórce.

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

36-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego poszukiwany listem gończym za rozbój został odnaleziony w Szwecji. Teraz w polskim więzieniu odsiedzi zasądzone 4 lata.

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Współczesne gospodarstwa rolne charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Chłodnie, suszarnie, systemy nawadniające oraz maszyny rolnicze generują znaczne koszty eksploatacyjne. W ostatnich latach ceny energii elektrycznej znacząco wzrosły, co stanowi poważne obciążenie finansowe dla rolników. Uzależnienie od konwencjonalnych źródeł energii może prowadzić do niestabilności kosztowej i negatywnie wpływać na rentowność produkcji.

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik ambasadorem nowego serwisu noclegowego

Piłkarze Motoru po wygranej ze Stalą Mielec chcą pójść za ciosem we Wrocławiu

Motor zagra we Wrocławiu mecz przyjaźni. Śląsk musi wygrać

Przed kibicami Motoru wyjątkowe spotkanie. W końcu ich pupile zagrają w sobotę o godz. 17.30 mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach będzie święto, ale na boisku gospodarze zrobią wszystko, żeby wywalczyć kolejne punkty, bo nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Marszałek Stawiarski: Panie Zduńczyk, pan jest kłamcą. Gęsta atmosfera i ostra reakcja marszałka na zarzuty ws. centrów integracji cudzoziemców
wideo
film

Marszałek Stawiarski: Panie Zduńczyk, pan jest kłamcą. Gęsta atmosfera i ostra reakcja marszałka na zarzuty ws. centrów integracji cudzoziemców

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski ostro zareagował na kolejne oskarżenia dotyczące powstawania w regionie centrów dla cudzoziemców. Zapowiedział uchwałę sprzeciwiającą się przyjmowaniu migrantów i rezygnację z dotacji rządowej.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium