Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2023 r.
11:00

Ścianka, squash i większe imprezy w arenie. Rozmowa z nowym dyrektorem

Autor: Zdjęcie autora rs
Dariusz Fijoł przyznaje, że chciałbym rozszerzyć działalność puławskiego ośrodka sportu o nowe dyscypliny, aktywizować mieszkańców oraz zakontraktować nowe, ponadlokalne wydarzenia zarówno w nowej hali, jak i na stadionie
Dariusz Fijoł przyznaje, że chciałbym rozszerzyć działalność puławskiego ośrodka sportu o nowe dyscypliny, aktywizować mieszkańców oraz zakontraktować nowe, ponadlokalne wydarzenia zarówno w nowej hali, jak i na stadionie (fot. rs)

Stery Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach pod koniec października objął Dariusz Fjioł. To dotychczasowy, wieloletni szef wydziału zarządzania kryzysowego w puławskim Ratuszu. Z nowym dyrektorem rozmawiamy m.in. o czekających ośrodek wyzwaniach i zmianach, jakie chciały wprowadzić w trakcie rozpoczynającej się kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

RS: Minęły trzy tygodnie, od kiedy objął pan funkcję dyrektora ośrodka sportu. Pierwszy, szybki wniosek po zaznajomieniu się z tą instytucją od środka?

Dariusz Fijoł: Przede wszystkim zasoby ośrodka sportu ciągle poznaję, bo to jest naprawdę duża jednostka organizacyjna. Mamy wiele obiektów i nie brakuje również problemów z ich utrzymaniem. Niestety wiąże się to z kosztami, co przy obciążonym budżecie miasta oznacza, że pozyskiwanie środków na funkcjonowanie MOSiR-u we wszystkich dziedzinach jego działalności, na pewno nie będzie łatwe.

Wiemy o tym, że w najgorszym stanie technicznym jest hala przy al. Partyzantów, ale zapytam o to, jakich zmian pańskim zdaniem potrzebują pozostałe obiekty. Zdążył pan je wszystkie obejrzeć?

Jestem już po takiej gospodarskiej wizycie, wizji terenowej. Faktycznie w najgorszym stanie jest stara hala. Tutaj czekamy na zakończenie głębokiej ekspertyzy, która pozwoli nam zaplanować kierunek rekonstrukcji. Warto zastanowić się nad rozszerzeniem jej funkcjonalności np. o ściankę wspinaczkową, kort do squasha, czy boisko do koszykówki 3x3. W marinie oczywiście czekamy na naprawę parkingu i wiem, że pewne działania będą w tym kierunku podejmowane przez miasto. Pilnego remontu wymagają też portowe pomosty. Sądzę, że należy zamontować też zadaszenie nad grillem oraz pomyśleć o dalszym wykorzystaniu wolnej przestrzeni nad Wisłą. Rozszerzenia na pewno wymaga też działalność naszej wypożyczalni sprzętu wodnego. Powinniśmy wynajmować motorówki osobom z uprawnieniami oraz wznowić rejsy "Marzanką" do Kazimierza Dolnego.

Przy okazji zapytam o możliwość otwarcia parkingu w porcie. Dzisiaj mogą korzystać z niego tylko te osoby, które dane miejsce postojowe wynajęły od ośrodka sportu. Szlabany zostaną z nami na zawsze?

Myślę, że rezygnacja ze szlabanów wymaga rozwagi. Musimy się temu przyjrzeć. Faktem jest, że z powodu wiadomych ograniczeń, tych miejsc postojowych dzisiaj udostępniamy bardzo mało. Być może po remoncie obiektu zastanowimy się nad nowymi zasadami korzystania z parkingu.

A jak chciałby pan zmienić cały ośrodek? W którym kierunku powinien się rozwinąć w czasie pańskiej kadencji?

Kluczowe jest to, aby aktywizować, zachęcać do uprawiania sportu jak najwięcej mieszkańców Puław. To jest trochę tak, jak w rodzinie - gdy rodzice udzielają się sportowo, istnieje większa szansa na to, że ich ślady pójdą również dzieci. Nam zależy na tym, żeby utrzymać tę aktywność w kolejnych pokoleniach, a jednocześnie zachęcać do ruchu naszych seniorów, np. dzięki nowym zawodom nordic walking. Powinniśmy ich mobilizować i przełamywać psychologiczne bariery. Ale także zdejmować techniczne i formalne ograniczenia, które utrudniają korzystanie z naszych obiektów osobom niepełnosprawnym.

Zapytam jeszcze o nową halę. Czy jej potencjał jest dzisiaj w pełni wykorzystany?

Arena z pewnością powinna być trochę bardziej wypromowana. Żeby służyć społeczeństwu musimy rozszerzyć jej wynajem na bardziej zróżnicowane wydarzenia, zarówno sportowe, jak i kulturalne. Chciałbym, żeby tętniła życiem, tak, jak robi to stara hala, gdzie ciągle mamy pełne obłożenie. Na pewno przy ul. Lubelskiej możliwa jest organizacja ponadlokalnych wydarzeń, w tym imprez szczebla wojewódzkiego. To piękny obiekt, w którym mogą odbywać się nawet mistrzostwa Polski. Żeby było to możliwe, konieczne jest wzmocnienie współpracy ze związkami sportowymi.

Ostatnie pytanie. Jako nowy dyrektor może pan niemal dowolnie kształtować organizację MOSiR-u. Czy planuje pan w związku z tym jakieś korekty, zmiany kadrowe?

Zastanawiam się nad zmianami struktury organizacyjnej ośrodka. Myślę o pewnych rozwiązaniach, ale nie chciałbym mówić o nich w tej chwili. Co do zmian, przypomnę, że muszę brać pod uwagę istniejące uwarunkowania i przepisy, w tym podpisane układy zbiorowe, uzgodnienia ze związkami zawodowymi. Rekrutacja na pewno będzie potrzebna do stanowiska przy kortach tenisowych, bo na emeryturę odchodzi jeden z pracowników. Zwolnień nie planuję. W mojej ocenie wszystkie osoby zatrudnione w ośrodku są solidne i pracują dobrze. Nie mam do nich żadnych poważnych uwag.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie i w rewanżu wygrała w lidze 3:1
ZDJĘCIA
galeria

Bogdanka LUK Lublin lepsza od Steam Hemarpol Norwida Częstochowa

W spotkaniu 26. kolejki Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie zwyciężając 3:1. MVP meczu wybrany został przyjmujący gospodarzy Mikołaj Sawicki

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?
rozmowa

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?

Uczestnik wielu konwojów na Ukrainę, który trzy lata temu sam przyjął kilkudziesięciu uchodźców, także do własnego domu. O tym jak wyglądały pierwsze miesiące po rosyjskiej agresji, bezinteresownej fali pomocy i tym, jak zmieniła się Ukraina - rozmawiamy z Henrykiem Kozakiem, społecznikiem i prezesem kazimierskiego stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy.

Tegoroczny Sacrofilm w CKF Stylowy w Zamościu planowany jest na pierwszą połowę marca
9 marca 2025, 18:00

Prawie trzy dekady z filmem religijnym. Kolejny przegląd wkrótce

Już po raz 29. w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego. Tegoroczny Sacrofilm potrwa od 9 do 13 marca. W tym czasie wiele projekcji, prelekcji i spotkań, a także wydarzenia towarzyszące. Hasło tej edycji brzmi: „Pielgrzymi nadziei w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca”.

Jakub Lempach był trzeci w biegu na 60 metrów

Sześć medali naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski

W weekend Toruń tradycyjnie w ostatnich latach był areną zmagań w ramach Halowych Mistrzostw Polski. To była udana impreza dla naszych zawodników, którzy w sumie wywalczyli sześć medali. Największe powody do radości mieli: Piotr Tarkowski, który okazał się najlepszy w konkursie skoku w dal oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów AZS UMCS Lublin.

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy
foto
galeria

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy

W szczytowym okresie (lata 60. XX w.) w Lublinie funkcjonowało 16 kin. Do kultowych, które pamiętają całe pokolenia należą nie istniejące już: „Kosmos”, „Robotnik”, „Wyzwolenie” czy „Staromiejskie”. Zobaczmy, jak wyglądały te legendarne miejsca.

Adrian Zanberg w Chełmie

Zandberg w Chełmie: Polska nie może już dłużej stać w przedpokoju

Wzmocnienie obronności Polski, zmiana kursu polityki wobec Stanów Zjednoczonych czy też wyniki wyborów do Bundestagu – to tylko część tematów poruszonych przez Adriana Zandberga, kandydata partii Razem na prezydenta podczas konferencji prasowej w Chełmie.

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

W ambulansach, ale też np. domach kultury, parafiach i urzędach będą w najbliższym czasie organizowane zbiórki krwi. Pracownicy RCKiK w Lublinie pojadą do wielu miejscowości, by przyjąć krwiodawców. Ale tych, którzy mają grupę AB RhD+ wcale specjalnie nie oczekują.

Abdullatef Khmmaj to nowy lekarz w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Zatrudnili lekarza z Libii. Kolejki do ważnej poradni mają być krótsze

Dr n. med. Abdullatef Khmmaj, emerytowany profesor nadzwyczajny z Libii jest nowym pracownikiem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Dołączył do grona medyków poradni hematologicznej. Szefostwo placówki zapewnia, że dzięki temu czas oczekiwania na wizytę znacznie się skróci.

UM Zamość pracuje bez sekretarza już kilka lat

Wakat w Ratuszu do wzięcia. Znów szukają sekretarza

To stanowisko w urzędzie być powinno, ale od kilku lat w Zamościu jest nieobsadzone. Ratusz właśnie ogłosił kolejny nabór. Poszukiwany jest sekretarz do magistratu.

Rafał Król w czwartek spotkał się z kibicami w Perła Sport Pubie, a w poniedziałek oficjalnie pożegna się z Motorem

Motor w poniedziałek oficjalnie pożegna Rafała Króla

Rafał Król w barwach Motoru Lublin rozegrał aż 290 meczów. Pierwszy z nich w 2008 roku. Ostatni pod koniec 2024 roku. W zimie doświadczony pomocnik i kapitan żółto-biało-niebieskich zdecydował się jednak wrócić do czwartoligowej obecnie Stali Kraśnik. W poniedziałek przy okazji meczu z GKS Katowice beniaminek pożegna swoją legendę.

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym
ZDJĘCIA
galeria

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym

Najczęściej czas źrebień zaczyna się wiosną. Ale są odstępstwa od reguły. W hodowli rezerwatowej koników polskich Roztoczańskiego Parku Narodowego pierwsze w tym roku młode przyszły na świat już kilka dni temu. I to w wyjątkowo mroźną noc.

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka
ZDJĘCIA
galeria

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca. Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, by mogły spędzić ten czas w ciekawy sposób.

Pałac Zamoyskich to potężna budowla o powierzchni 6,5 tys. m.kw. Składa się z głównego budynku, a także dochodzących do niego oficyn. Na tyłach nadal są mieszkania komunalne
galeria

Nowy pomysł na pałac. Już nie hotel ze SPA, ale centrum nauki

Po pierwszym liście przyszedł czas na kolejny. Prezydent Zamościa znów napisał do wiceminister kultury z prośbą o wsparcie przy ratowaniu Pałacu Zamoyskich. Przedstawił też pomysł na wykorzystanie zabytku.

Beret na żywo
foto
galeria

Beret na żywo

Ostatnia walentynkowa galeria. Tym razem z Rzut Beretem. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak się bawiliście, to zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii. Zobaczcie jak się bawi Lublin.

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Przedsiębiorcy z ul. Szambelańskiej w Lublinie zawiesili nad swoimi stoiskami girlandy świetlne. Radni zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o zwolnienie ich z opłat za zajęcie pasa drogowego. Miasto odpowiedziało, że nie ma podstaw prawnych do takiej decyzji.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium