Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2023 r.
16:32

Rozbudowali WOMP przy ul. Nałęczowskiej

0 A A

Otwarto nowe budynki Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie. Ma to przyspieszyć diagnostykę, zwiększyć jakość świadczeń i odciążyć szpitale.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ukończona inwestycja to dobudowanie budynku C i E do już istniejących przy ul. Nałęczowskiej 27. W pięciokondygnacyjnym obiekcie będzie mieścić się m.in. pracownia spirometrii, chirurgiczna, ortopedyczna, fizjoterapii, a także neurologiczna, kardiologiczna czy ginekologiczno-położnicza. Rozbudowa ma również ograniczyć negatywne skutki pandemii COVID-19.

- Jakościowo to wreszcie duża zmiana nie tylko dla personelu medycznego, bo wiadomo, w jakich warunkach pracowaliśmy, ale przede wszystkim dla pacjentów. Ten komfort pozwoli na to, że nie będziemy się tutaj wszyscy kłębić w wąskich korytarzach. Nareszcie sprostamy wymogom epidemiologicznym, jeśli chodzi o zabezpieczenie pacjentów i pracowników. WOMP obsługuje około 800 pacjentów dziennie – mówi Anna Rutczyńska-Rumińska - dyrektor WOMP CP-L w Lublinie.

Jeszcze w tym roku, część z osób, którzy musieli zrobić badania do pracy w placówce skarżyło się m.in. na zbyt długie kolejki i czas oczekiwania. Dyrekcja wspomniała, że sytuacja tych pacjentów może się poprawić dzięki nowej inwestycji.

- Może poprawić się tam sytuacja, dlatego że uwolnimy gabinety stamtąd, ale medycyna pracy zostaje w starym budynku. Tam też będziemy robić remont, ale to stopniowo, gabinet po gabinecie. Chcę podkreślić, że mieliśmy zawsze utrzymaną ciągłość przyjęć pacjentów zarówno w stanie epidemii jak i w trakcie przyjęć uczniów do szkoły i nauczycieli, którzy są badani zawsze w sierpniu, żeby 1 września być gotowi do zajęcia stanowiska – dodaje dyrektor Rutczyńska - Rumińska.

Budowa kosztowała w sumie ponad 36,7 mln złotych, z czego prawie 25,9 mln złotych było dofinansowaniem z Funduszy Europejskich. Resztę pieniędzy dołożył Urząd Marszałkowski.

- To inwestycja, która ma służyć przede wszystkim mieszkańcom województwa lubelskiego. Mamy świetnie wyposażone ambulatory na opiekę specjalistyczną, mamy świetne gabinety POZ i specjalistyczne EKG oraz urządzenie do spirometrii. To wszystko, co ma służyć w leczeniu pacjentów, którzy zostali dotknięci tą straszną pandemią COVID-19 - wspomniał Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Dodał przy tym, że przyjęty na przyszły rok budżet na służbę zdrowia, ma posłużyć m.in. na otwarcie Oddziału Neurochirurgicznego w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, na dalszą rozbudowę lubelskiego WOMP oraz inwestycje w szpitalu w Zamościu i Białej Podlaskiej.

Ośrodek ma pozwolić na prowadzenie profesjonalnej diagnostyki, leczenie na poziomie ambulatorium, co z kolei ma również przenieść ciężar opieki zdrowotnej ze szpitali do opieki ambulatoryjnej. Powierzchnia nowego budynku wynosi łącznie niemal 3 200 m2, w którym znajduje się ponad 40 gabinetów. Korzysta z odnawialnych źródeł energii, ponieważ na dachu i południowej ścianie zostały zamontowane panele fotowoltaiczne oraz pięć pomp ciepła, a we wszystkich gabinetach znajdują się klimakonwektory.

Na ten moment w WOMP trwają jeszcze prace nad ukończeniem nowej rejestracji. Otwarcie jest zaplanowane na koniec stycznia lub początek lutego.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Samochody parkują na poboczach jezdni

Bałagan z parkowaniem przy targowisku. Policyjne patrole pomogą?

Targowisko w Radzyniu Podlaskim gromadzi tłumy klientów, ale mieszkańcy narzekają na bałagan z parkowaniem. Radna Iwona Niebrzegowska-Kuchnia o pomoc zwróciła się do policjantów.

Konfederacja: „Na granicy polskiej powinniśmy używać broni”

Konfederacja: „Na granicy polskiej powinniśmy używać broni”

W obliczu ostatnich wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej i śmierci polskiego żołnierza Konfederacja domaga się dymisji ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Politycy tej partii chcą również wydania polskim żołnierzom broni oraz ostrej amunicji.

Adam Skiba
Pogoda na weekend
film

To już weekend! Jaka będzie pogoda?

To będzie weekend w pogodową kratkę. Tradycyjnie przedstawiamy prognozę pogody przygotowaną przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku. Prezentuje Adam Skiba.

Myślał że inwestuje w kryptowaluty, a stracił pół miliona złotych

Myślał że inwestuje w kryptowaluty, a stracił pół miliona złotych

72-letni mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów, którzy oferowali zysk na kryptowalutach. Łupem oszustów padło 500 tys. zł.

W niedzielę odbędą się dwie imprezy. Podczas jednej z nich ruch zostanie całkowicie wstrzymany i komunikacja miejska będzie jeździć objazdami.

Komunikacja miejska znów pojedzie inaczej. Powodem weekendowe imprezy

Szykuje sie kolejny weekend z objazdami komunikacji miejskiej. Powodem są zawody biegowe oraz festyn.

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie
NASZ PATRONAT

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie

Trwający do końca czerwca Wschodni Festiwal Fotografii to miesiąc wrażeń dla pasjonatów, którzy swoimi aparatami lubią zatrzymywać czas w miejscu. To nie tylko wystawy fotografów z regionu, ale także seria spotkań z artystami, czy warsztaty fotograficzne, z których można wyciągnąć ogrom wiedzy.

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”
21 czerwca 2024, 18:00

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”

Eseje, debaty, teatr, koncerty, historia, smak, spacery w rytmie słów – to wszystko czeka na nas podczas Festiwalu „Drzewo Życia”, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gardzienicach.

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom
ZDJĘCIA
galeria

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom

Dziecko ma prawo do wychowywania się w rodzinie pełnej ciepła, miłości, wsparcia, wartości i możliwości rozwoju psychicznego i społecznego. Mówi się, że rodziców się nie wybiera. Czasem jednak los sprawia, że dzieci wychowują się poza biologiczną rodziną. Rodzinna piecza zastępcza to szansa na stabilność, bezpieczne środowisko i miłość. Szansa na „drugi dom”.

Sławomir Ćwik w wyniku październikowych wyborów parlamentarnych wszedł do Sejmu RP. Teraz z pierwszego miejsca na liście Trzeciej Drogi w Lubelskiem walczy o mandat europosła

Poseł Polski 2050 w Zamościu: Idźmy na wybory

Dwa główne obozy polityczne przerzucały się oskarżeniami. Tylko Trzecia Droga pokazywała program pozytywny i merytoryczny – tak mniej więcej poseł Sławomir Ćwik, „jedynka” Polski 2050 podsumował kończącą się kampanię przed wyborami do Europarlamentu.

Śmierć podczas prac polowych

Śmierć podczas prac polowych

Tragiczny wypadek podczas prac polowych w powiecie janowskim. Mężczyzna zginął przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą.

Tajemne triki na współdzielenie konta Netflix: jak obejść ograniczenia – nowe zasady

Tajemne triki na współdzielenie konta Netflix: jak obejść ograniczenia – nowe zasady

Netflix to niezwykle popularna platforma streamingowa, dostępna na całym świecie. Chociaż w swojej bibliotece udostępnia wiele ciekawych produkcji, ceny abonamentów pozostawiają wiele do życzenia. Nie dziwi więc fakt, że dużo osób interesuje się współdzieleniem konta. Jakie triki warto znać, jeśli chcemy korzystać z Netflixa „na spółkę” w 2024 roku? Podpowiadamy!

Najczęstsze mity o ubezpieczeniu OC – co warto wiedzieć?

Najczęstsze mity o ubezpieczeniu OC – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC, czyli obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, to temat doskonale znany każdemu kierowcy. Niestety, wokół tego koniecznego ubezpieczenia narosło wiele mitów. Czas je obalić!

Oprawy LED – czy to na pewno inwestycja na lata?

Oprawy LED – czy to na pewno inwestycja na lata?

Szukasz oświetlenia, które łączy funkcjonalność, estetykę i oszczędność? Postaw na oprawy LED! To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w Twoim domu, jak i w firmie. Mają szereg zalet i wyróżnia je ogromna różnorodność. Różnią się od siebie designem, mocą, sposobem montażu i zastosowaniem. Jak więc wybrać odpowiednią oprawę dla siebie? Czym się kierować przy wyborze i co trzeba o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej
9 czerwca 2024, 11:30

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej

W najbliższą niedzielę lubelski skansen zaprasza na tradycyjne sianokosy. Będą pokazy koszenia, grabienia i przewracania siana.

Ciasto ratuje życie " Razem dla Ewy"
ZDJĘCIA
galeria

Ciasto ratuje życie " Razem dla Ewy"

Licytacja charytatywna " Razem dla Ewy" odbyła się w czwartek w XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Uczniowie zbierali pieniądze na pomoc swojej nauczycielce Pani Ewie, która uczy historii. Jest jedyną nauczycielką w Lublinie jeżdżącą na wózku. I właśnie dla niej uczniowie już po raz drugi zorganizowali specjalną akcję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Nieruchomości -> Sprzedam -> Inne

sprzedam siedlisko

Karczmiska Pierwsze

0,00 zł

Praca -> Zatrudnię

praca w Holandii

Wałcz

16,00 zł

Nauka -> Inne

poszukuję korepetytora

lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

zlacz

Zamość

55,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

redukc

Zamość

55,00 zł

Komunikaty