Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

25 października 2020 r.
13:35

Policjant z Lublina mówi o wygranej w Milionerach. „Żona zasłużyła na fajny prezent”

104 2 A A

Łukasz Grymuza z Lublina wygrał 500 tys. złotych w teleturnieju Milionerzy. Z gry zrezygnował dopiero po usłyszeniu ostatniego pytania za milion.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dlaczego zdecydował się pan wziąć udział w Milionerach?

– Z żoną często oglądaliśmy ten program. W wersji na kanapie, przed telewizorem nieźle mi szło i zdopingowała mnie, żebym spróbował. Próbowałem dostać się dwukrotnie, to było moje trzecie podejście i się udało. Chyba z całkiem niezłym wynikiem. Niewiele zabrakło do głównej wygranej. Bo chociaż miliona nie wygrałem, to tak naprawdę odpowiedziałem poprawnie na wszystkie pytania.

• Najtrudniejsze było ostatnie, o dojrzewające po zerwaniu owoce, czy jakieś inne?

– Przy ostatnim pytaniu byłem pewny odpowiedzi na 90 procent, ale uznałem, że nie mam aż takiej żyłki hazardzisty żeby zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Może gdyby to było pytanie za niższą kwotę, to zaryzykowałbym. Jednak pół miliona a czterdzieści tysięcy, w przypadku błędnej odpowiedzi, to jest duża różnica. Stwierdziłem, że jeśli nie jestem pewny w 100 procentach, nie zaufałem do końca swojemu rozumowaniu, to nie będę ryzykował.

Najtrudniejsze było jednak pytanie za pół miliona o herb Pogoni (jakiego kraju to herb w XX wieku – red.). Najdłużej się nad nim zastanawiałem. Ale udało mi się odpowiedzieć prawidłowo i z tego jestem najbardziej zadowolony.

• Może się pan pochwalić dużą wiedzą z różnych dziedzin. To wynika z szerokich zainteresowań, czy może miał pan szczęście do pytań?

– I jedno i drugie. Pytania rzeczywiście mi podpasowały. Ale nie ukrywam, że staram się dużo czytać, poszerzać swoją wiedzę. Lubię różnego rodzaju ciekawostki historyczne czy przyrodnicze. To przydaje się w życiu prywatnym ale też w pracy.

• A skoro mowa o pracy, to czym się pan zajmuje?

– Teraz jestem w zespole dochodzeniowo-śledczym jednego z lubelskich komisariatów. Zajmuję się prowadzeniem bardzo różnych spraw: od bardzo drobnych po typowo kryminalne czy oszustwa. Przez sześć sezonów pracowałem też w posterunku wodnym. Mam patent sternika motorowodnego i przeszkolenie z ratownictwa. Udało mi się tam połączyć hobby z pracą. To był bardzo dobry wybór, ale uznałem, że trzeba się rozwijać i spróbować czegoś innego.

• Jak na informację o wygranej zareagowali koledzy z pracy, szefowie?

– Cały czas odbieram gratulacje. Wszyscy są zadowoleni z tego, że dobrze mi poszło i fajnie zaprezentowałem siebie oraz samą Policję.

• Od momentu nagrania do teraz nie mógł pan mówić o wygranej. Ale pewnie korciło?

– Dopiero dzień przed emisją, jak już zorientowałem się, że będę w kolejnym odcinku, to przekazałem znajomym, żeby oglądali. Nie mówiłem dlaczego, mieli chyba miłą niespodziankę.

• Czy w związku z wysoką wygraną ma pan jakieś plany o których może powiedzieć?

– Póki co, chyba nie. Może dopiero jak będę miał pieniądze fizycznie to będę się zastanawiał. Ale na pewno żona zasłużyła na fajny prezent, bo to ona mnie zmotywowała do wzięcia udziału w programie. Na pewno będę o niej pamiętał.

Sierżant sztabowy Łukasz Grymuza jest policjantem na jednym z lubelskich komisariatów (fot. Policja)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Studniówki 2025: Poloneza zatańczyli uczniowie ZSTK im. T. Kościuszki w Lublinie
zdjęcia, wideo
galeria
film

Studniówki 2025: Poloneza zatańczyli uczniowie ZSTK im. T. Kościuszki w Lublinie

Dzisiaj polonezem swoją studniówkę rozpoczęli tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie. Młodzież bawi się w hotelu Luxor Atelia.

Poloneza czas zacząć. Studniówka prywatnego liceum im. Mieszka I w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Poloneza czas zacząć. Studniówka prywatnego liceum im. Mieszka I w Lublinie

Uczniowie z prywatnego liceum im. Mieszka I w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce w Dworku Jabłonna.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS zrobił swoje. W półfinale Pekao SA Pucharu Polski lublinianki pokonały MB Zagłębie Sosnowiec 86:83. W nagrodę, już w sobotę zagrają o główne trofeum. Ich rywalem będzie PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski. Finał zaplanowano na godz. 15.

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Dwie osoby w szpitalu
wypadek
galeria

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Dwie osoby w szpitalu

Dzisiaj tuż po godz. 18 na drodze krajowej nr 12 w okolicach Kajetanowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Fiat ducato czołowo zderzył się z hondą. Poszkodowani trafili do szpitali.

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"
zdjęcia
galeria

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"

Za nami XIV edycja Konkursu Piosenki Śpiewanej "Na strunach poezji", który organizuje ZS nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie we współpracy m.in. z Teatrem Starym. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 30 uczestników. W tym tygodniu poznaliśmy zwycięzców.

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

150 mln euro Unia Europejska przeznaczy na pomoc regionom przygranicznym. Pieniądze mają pomóc w naprawie skutków wojny za wschodnią granicą.

Jacques Ndiaye otworzył wynik piątkowego sparingu

Próba generalna na plus. Motor Lublin pokonał w ostatnim sparingu Dinamo Batumi

Piłkarze Motoru zdali ostatni test przed powrotem na ligowe boiska. Ekipa z Lublina w piątek rozegrała trzeci sparing podczas obozu w Turcji. I zanotowała zwycięstwo z gruzińskim Dinamo Batumi 2:1.

Szkoła Podstawowa w Opatkowicach w gminie Puławy - jedna z trzech, którym grozi reorganizacja

Trzy szkoły zagrożone. Rodzice i nauczyciele przeciw reorganizacji

Trzy petycje podpisane przez setki mieszkańców gminy wiejskiej Puławy w sprawie odstąpienia od reformy lokalnej oświaty trafiło na biurko wójta Kamila Lewandowskiego. To sprzeciw wobec pomysłu przeniesienia klas 4-8 z małych szkół do innych, większych placówek. Twierdzą, że to pierwszy krok do ich likwidacji.

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Przez 10 miesięcy wpłacał pieniądze myśląc, że inwestuje w kryptowaluty. 55-letni mężczyzna stracił swoje oszczędności.

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!
NASZ PATRONAT
1 lutego 2025, 12:00

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!

Na początku lutego Lublin stanie się prawdziwą stolicą kulinarnych doznań. W hali Targów Lublin S.A. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie podczas którego będziemy mogli wybrać się do Azji i spróbować najlepszej czekolady.

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy
Aktualizacja

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy

Koniec protestu głodowego grupy górników kopalni Lubelskiego Węgla "Bogdanka". Członkowie związku zawodowego "Przeróbka" poinformowali o przerwaniu tej formy sprzeciwu wobec działań rządu. Powodem jest wyznaczenie terminu rozmów z przedstawicielami zarządu LW oraz władz centralnych.

 "Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem
zbrodnia
galeria

"Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem

W lubelskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Bogdana S., który niemal 30 lat temu dokonał morderstwa na ulicy Kossaka w Lublinie. Na jego trop trafili po latach śledczy z lubelskiego Archiwum X.

rurociąg wodny

Kształtki żeliwne — rodzaje i zastosowanie

Montaż sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymaga zastosowania elementów wykonanych z materiałów o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich jak bardzo duża wytrzymałość, sprężystość i odporność na wysokie ciśnienie, pęknięcia i deformacje. Są to cechy żeliwa sferoidalnego, czyli stopu żelaza z węglem, w którym grafit, na skutek dodania do stopu magnezu, przybiera kształt kulek.

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Budynki będące w pobliżu zawalonej kamienicy są bezpieczne i mieszkańcy mogą do nich wrócić - poinformował dzisiaj Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Wznowiony został także ruch na ulicy.

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Złoto inwestycyjne jest jednym z bezpieczniejszych produktów umożliwiających równocześnie zabezpieczenie, jak i zwiększenie swojego kapitału. A dziś można kupować je nie tylko w formie fizycznych sztabek czy monet. Co zatem wybrać? Jak inwestować w złoto, by transakcja była bezpieczna i nie wiązała się z dużym ryzykiem straty?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium