Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
16:06

S17. Wkrótce otworzą kolejne odcinki trasy Lublin-Warszawa. Zmiany w Kołbieli

Autor: Zdjęcie autora łm
243 22 A A

Niedługo kierowcy pojadą kolejnymi fragmentami budowanej trasy między Lublinem a Warszawą. Dojazd do stolicy samochodem będzie mniej uciążliwy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od września kierowcy jeżdżą 140 km odcinkiem drogi od Piask do Garwolina. Lada dzień zniknąć ma ograniczenie prędkości na obwodnicy Ryk, gdzie do tej pory obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. A przed świętami dostępny będzie kolejny fragment ekspresówki.

Chodzi o ok. 13-kilometrowy odcinek między Garwolinem a obwodnicą Kołbieli. Tutaj już od końca września kierowcy korzystają z jednej jezdni ekspresówki. Wkrótce udostępniona ma być druga. Drogowcy czekają już tylko na decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, pozwalającą na dopuszczenie tu ruchu. – Prowadzimy ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe, w tym wyrównywanie terenu i nasadzenia – mówi Ryszard Rek, kierownik budowy na tym odcinku.

Tutaj powstały też m. in. dwa duże przejścia dla zwierząt. Jeden z wiaduktów, między Puznówką a miejscowością Gocław ma ponad 9 metrów wysokości, 172 metry długości i 50 metrów szerokości (drugi jest niewiele mniejszy).

Kołbiel i nowe rondo

Jadąc dalej w stronę Warszawy, kierowcy wjadą na obwodnicę Kołbieli. Budowany jest tu węzeł obok skrzyżowania przyszłej S17 z drogą krajową nr 50, która poprowadzona będzie wiaduktem nad S17.

Niebawem mocno zmieni się tu organizacja ruchu. Droga ma być częściowo udostępniona na zasadzie przejezdności, co oznacza, że prace będą nadal prowadzone na drugiej jezdni oraz poza korpusem drogi. – Staramy się, by kierowcy mogli jeszcze przed świętami skorzystać z jednej jezdni S17. Nie gwarantuję jednak, że to się uda. Zaawansowanie budowy, jeśli chodzi o nawierzchnię prawej jezdni, to 86 proc. Może być tak, że udostępnimy ją na początku roku – mówi Kazimierz Wilk, dyrektor kontraktu.

Po udostępnieniu fragmentu nowej trasy kierowcy dojadą do nowego, tymczasowego ronda w Kołbieli, z którego będą korzystać najprawdopodobniej do marca 2020. Wtedy planowane jest oddanie do użytku wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 50 nad S17. W maju przejezdne mają być łącznice, co jeszcze bardziej odciąży ruch w tym miejscu.

Ważna informacja dla kierowców jest taka, że przez kilka miesięcy niedostępny będzie fragment starej „17” i dotychczasowe rondo w Kołbieli. – Będą trwały tu prace w związku z budową Miejsca Obsługi Podróżnych. Zakończą się w maju przyszłego roku. Wtedy rondo zostanie z powrotem udostępnione kierowcom – dodaje Kazimierz Wilk. Jak mówi, dwujezdniową obwodnicą Kołbieli kierowcy powinni pojechać we wrześniu 2020 r.

Z obwodnicy Kołbieli wjedziemy na 15-kilometrowy odcinek prowadzący w kierunku węzła Lubelska pod Warszawą. W tej chwili kluczy się tu starą DK17, która aż siedem razy przeplata się z budową S17. Drogowcy zapowiadają, że przed świętami udostępnią jedną jezdnię powstającej ekspresówki. – Pozostały mam prace wykończeniowe. 18 grudnia planujemy rozpocząć proces przekładania ruchu publicznego, tak by kierowcy mogli skorzystać przed świętami z jednej jezdni – mówi Witold Bella, dyrektor kontraktu na tym odcinku. Proces ten będzie się składał z trzech lub czterech etapów, a zacznie się od strony Kołbieli w kierunku obwodnicy Wiązowny.

Węzły Lubelska i Zakręt

Dalej kierowcy dojadą do węzła Lubelska. Budowa już trwa. Drogowcy chcą, by samochody mogły tędy przejechać w październiku 2020 r. Niedaleko dalej zlokalizowany będzie węzeł Zakręt. Prace mają się tu zacząć w przyszłym roku, a inwestycja powinna być gotowa w połowie 2021 r.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Marcin Miller, lider grupy Boys
Dożynki

Jesteś szalona, czyli Boys na powiatowym święcie plonów

Zgodnie z decyzją władz samorządowych, w tym roku dożynki powiatu puławskiego odbędą się w Wąwolnicy. Ich gwiazdą będzie wykonujący muzykę taneczną Marcin Miller z zespołem Boys.

Noc Kultury 2023
WYDARZENIE

Noc Kultury 2024: To będzie noc pełna niespodzianek

Najbardziej ekscytujący i magiczny festiwal w Polsce. Noc Kultury już w nocy z soboty na niedzielę (1-2 czerwca). Będą spektakle, spacery, film, warsztaty, instalacje artystyczne oraz koncerty. Podpowiadamy, na co warto się wybrać.

Padwa Zamość nie zagra w Orlen Superlidze w przyszłym sezonie

Padwa Zamość przegrała z Zagłębiem Lubin w drugim barażu o Orlen Superligę

W rewanżowym barażu o Orlen Superligę KPR Padwa Zamość przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:38. Taki wynik przesądził o tym, że to gospodarze utrzymali się w lidze zawodowej.

Dzień Samorządu Terytorialnego: wojewoda wręczył odznaczenia od ministra
Zdjęcia
galeria

Dzień Samorządu Terytorialnego: wojewoda wręczył odznaczenia od ministra

Są samorządowcami z wieloletnim stażem. We wtorek za pracę na rzecz swoich „Małych Ojczyzn” z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego otrzymali od wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego odznaczenia i dyplomy nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Prowadziła mimo zakazu. I 2,5 promila alkoholu

Prowadziła mimo zakazu. I 2,5 promila alkoholu

Kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz surowe konsekwencje finansowe. To finał kolizji zgłoszonej przez osobę, która widziała jak kierująca Peugeotem kobieta wjechała do rowu w Karmanowicach.

Kozłówka. Pałac Zamoyskich.
patronat
27 czerwca 2024, 10:00

Wystawa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. „1944. Meandry historii”

Wystawa czasowa „1944. Meandry historii”, której wernisaż jest planowany na 26 lipca br., będzie stanowić główne wydarzenie obchodów jubileuszu 80-lecia utworzenia Muzeum w Kozłówce. Tytułowy rok „1944” ma akcentować datę powstania placówki w dawnej rezydencji arystokratycznej.

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków
MOTORYZACJA

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków

Już niedługo mieszkańcy Świdnika będą mogli skorzystać z 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie trwają prace ziemne pod budowę ogólnodostępnej infrastruktury.

zdjęcie ilustracyjne
PROBLEMY

Tablet psuje wzrok radnemu. Kto jeszcze chce papierową wersję uchwał?

Bateria za słaba, rozmiar za mały, wzrok się psuje. Troje radnych powiatu bialskiego ma problem z tabletami. Wolą papierową wersję uchwał. Ale takiej możliwości nie będzie.

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu
Jakubowice Konińskie

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu

Jakubowice Konińskie: niewielka wieś położona kilka kilometrów na północ od Lublina. Spokojne i atrakcyjne miejsce położone na Obszarze Chronionego Krajobrazu doliny Ciemięgi. Teraz w samym centrum wsi pojawić ma się nowa Biedronka. Mieszkańcom ten pomysł się nie podoba.

Zespół Cyganeria z Góry Puławskiej w sobotę wystapi na Placu Chopina w Puławach
PUŁAWY

Piana party, akrobaci i tancerze na Dzień Dziecka

W sobotę, 1 czerwca, na Placu Chopina w Puławach najmłodsi nie powinni się nudzić. W programie zabawy w strażackiej pianie, występy akrobatyczne, mydlane bańki, mega-klocki i helowe balony.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych
ZDJĘCIA
galeria

Pasję i talent mają we krwi. I już szykują się do trzeciej edycji

Dwa dni warsztatów i występów oraz spacer po Lublinie – tak w skrócie można opisać Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych, który po raz drugi odbył się w naszym mieście.

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości
POLITYKA

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości

Marta Wcisło na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej odniosła się do wydawania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości przez działaczy Zjednoczonej Prawicy. Jej zdaniem doszło do znacznych naruszeń prawa.

Każda z drużyn miała grupę swoich kibiców
BEZ BARIER

Olimpiada bez barier. Te przedszkolaki mają moc

V Paraolimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie. Hasło przewodnie: Czy Ty, czy Ja - każdy w sporcie szansę ma.

Cleo
DECYZJA

Cleo nie zaśpiewa na jarmarku. Ośrodek kultury musi oszczędzać

Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego nie usłyszą Cleo ani zespołu Afromental podczas jarmarku Kozirynek. Miasto zaoszczędzi 200 000 złotych. To kwota, której Radzyński Ośrodek Kultury potrzebuje na wypłatę pensji dla pracowników za ostatni kwartał.

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym
NA ROWERZE
galeria

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym

Kosztowało to ok. 400 tys. zł, ale połowę pieniędzy samorząd dostał z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemia Zamojska. Przy szlaku rowerowym w gminie Łabunie powstało siedem drewnianych altan.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty