Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2023 r.
11:00

Ścianka, squash i większe imprezy w arenie. Rozmowa z nowym dyrektorem

Autor: Zdjęcie autora rs
0 A A
Dariusz Fijoł przyznaje, że chciałbym rozszerzyć działalność puławskiego ośrodka sportu o nowe dyscypliny, aktywizować mieszkańców oraz zakontraktować nowe, ponadlokalne wydarzenia zarówno w nowej hali, jak i na stadionie
Dariusz Fijoł przyznaje, że chciałbym rozszerzyć działalność puławskiego ośrodka sportu o nowe dyscypliny, aktywizować mieszkańców oraz zakontraktować nowe, ponadlokalne wydarzenia zarówno w nowej hali, jak i na stadionie (fot. rs)

Stery Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach pod koniec października objął Dariusz Fjioł. To dotychczasowy, wieloletni szef wydziału zarządzania kryzysowego w puławskim Ratuszu. Z nowym dyrektorem rozmawiamy m.in. o czekających ośrodek wyzwaniach i zmianach, jakie chciały wprowadzić w trakcie rozpoczynającej się kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

RS: Minęły trzy tygodnie, od kiedy objął pan funkcję dyrektora ośrodka sportu. Pierwszy, szybki wniosek po zaznajomieniu się z tą instytucją od środka?

Dariusz Fijoł: Przede wszystkim zasoby ośrodka sportu ciągle poznaję, bo to jest naprawdę duża jednostka organizacyjna. Mamy wiele obiektów i nie brakuje również problemów z ich utrzymaniem. Niestety wiąże się to z kosztami, co przy obciążonym budżecie miasta oznacza, że pozyskiwanie środków na funkcjonowanie MOSiR-u we wszystkich dziedzinach jego działalności, na pewno nie będzie łatwe.

Wiemy o tym, że w najgorszym stanie technicznym jest hala przy al. Partyzantów, ale zapytam o to, jakich zmian pańskim zdaniem potrzebują pozostałe obiekty. Zdążył pan je wszystkie obejrzeć?

Jestem już po takiej gospodarskiej wizycie, wizji terenowej. Faktycznie w najgorszym stanie jest stara hala. Tutaj czekamy na zakończenie głębokiej ekspertyzy, która pozwoli nam zaplanować kierunek rekonstrukcji. Warto zastanowić się nad rozszerzeniem jej funkcjonalności np. o ściankę wspinaczkową, kort do squasha, czy boisko do koszykówki 3x3. W marinie oczywiście czekamy na naprawę parkingu i wiem, że pewne działania będą w tym kierunku podejmowane przez miasto. Pilnego remontu wymagają też portowe pomosty. Sądzę, że należy zamontować też zadaszenie nad grillem oraz pomyśleć o dalszym wykorzystaniu wolnej przestrzeni nad Wisłą. Rozszerzenia na pewno wymaga też działalność naszej wypożyczalni sprzętu wodnego. Powinniśmy wynajmować motorówki osobom z uprawnieniami oraz wznowić rejsy "Marzanką" do Kazimierza Dolnego.

Przy okazji zapytam o możliwość otwarcia parkingu w porcie. Dzisiaj mogą korzystać z niego tylko te osoby, które dane miejsce postojowe wynajęły od ośrodka sportu. Szlabany zostaną z nami na zawsze?

Myślę, że rezygnacja ze szlabanów wymaga rozwagi. Musimy się temu przyjrzeć. Faktem jest, że z powodu wiadomych ograniczeń, tych miejsc postojowych dzisiaj udostępniamy bardzo mało. Być może po remoncie obiektu zastanowimy się nad nowymi zasadami korzystania z parkingu.

A jak chciałby pan zmienić cały ośrodek? W którym kierunku powinien się rozwinąć w czasie pańskiej kadencji?

Kluczowe jest to, aby aktywizować, zachęcać do uprawiania sportu jak najwięcej mieszkańców Puław. To jest trochę tak, jak w rodzinie - gdy rodzice udzielają się sportowo, istnieje większa szansa na to, że ich ślady pójdą również dzieci. Nam zależy na tym, żeby utrzymać tę aktywność w kolejnych pokoleniach, a jednocześnie zachęcać do ruchu naszych seniorów, np. dzięki nowym zawodom nordic walking. Powinniśmy ich mobilizować i przełamywać psychologiczne bariery. Ale także zdejmować techniczne i formalne ograniczenia, które utrudniają korzystanie z naszych obiektów osobom niepełnosprawnym.

Zapytam jeszcze o nową halę. Czy jej potencjał jest dzisiaj w pełni wykorzystany?

Arena z pewnością powinna być trochę bardziej wypromowana. Żeby służyć społeczeństwu musimy rozszerzyć jej wynajem na bardziej zróżnicowane wydarzenia, zarówno sportowe, jak i kulturalne. Chciałbym, żeby tętniła życiem, tak, jak robi to stara hala, gdzie ciągle mamy pełne obłożenie. Na pewno przy ul. Lubelskiej możliwa jest organizacja ponadlokalnych wydarzeń, w tym imprez szczebla wojewódzkiego. To piękny obiekt, w którym mogą odbywać się nawet mistrzostwa Polski. Żeby było to możliwe, konieczne jest wzmocnienie współpracy ze związkami sportowymi.

Ostatnie pytanie. Jako nowy dyrektor może pan niemal dowolnie kształtować organizację MOSiR-u. Czy planuje pan w związku z tym jakieś korekty, zmiany kadrowe?

Zastanawiam się nad zmianami struktury organizacyjnej ośrodka. Myślę o pewnych rozwiązaniach, ale nie chciałbym mówić o nich w tej chwili. Co do zmian, przypomnę, że muszę brać pod uwagę istniejące uwarunkowania i przepisy, w tym podpisane układy zbiorowe, uzgodnienia ze związkami zawodowymi. Rekrutacja na pewno będzie potrzebna do stanowiska przy kortach tenisowych, bo na emeryturę odchodzi jeden z pracowników. Zwolnień nie planuję. W mojej ocenie wszystkie osoby zatrudnione w ośrodku są solidne i pracują dobrze. Nie mam do nich żadnych poważnych uwag.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

O tym, że czujki przeciwpożarowe ratują życie przekonali się mieszkańcy jednego z domów jednorodzinnych w powiecie lubelskim.

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska jest dziś jednym z ciekawszych wyborów pokryć dachowych. Jej charakterystyka i trwałość sprawiają, że jest chętnie wybierana do domów o zróżnicowanej architekturze. Dziś dowiesz się o tym, jak powstaje dachówka ceramiczna, jakie cechy są jej wyróżnikiem oraz jak wygląda jej montaż i konserwacja.

W Bydgoszczy rozegrano mistrzostwa Polski w pływaniu, grad medali zawodników AZS UMCS Lublin

W Bydgoszczy rozegrano mistrzostwa Polski w pływaniu, grad medali zawodników AZS UMCS Lublin

Pływacy z województwa lubelskiego przywieźli z mistrzostw Polski na krótkim basenie, które w ostatnich dniach rozgrywane były w Bydgoszczy 11 medali. Dziewięć było dziełem zawodników AZS UMCS Lublin. Dwa krążki wywalczył także Filip Suchański z UKS 51 Lublin.

Już nie będzie p.o. Zenon Orechwo nowym dyrektorem OSiR

Już nie będzie p.o. Zenon Orechwo nowym dyrektorem OSiR

Był przez lata kierownikiem obiektów. Po zmianach organizacyjnych wprowadzonych jesienią został pełniącym obowiązki dyrektora, łącząc jednocześnie tę funkcję z poprzednią. Teraz Zenon Orechwo zostanie już na stałe szefem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

To może być wielki mistrz
WIDEO
film

To może być wielki mistrz

Lublinianin Natan Rybczyński robi furorę w sporcie kartingowym

Święta tuż-tuż. Pamiętasz te kultowe świąteczne produkcje?
QUIZ

Święta tuż-tuż. Pamiętasz te kultowe świąteczne produkcje?

Między smażeniem karpia, a lepieniem pierogów warto zadbać o rozrywkę. A jak święta, to tylko świąteczne filmy. Sprawdźcie się w naszym quizie.

Wigilia w Polsce i na świecie. Co obcokrajowcy myślą o naszych tradycjach?
film

Wigilia w Polsce i na świecie. Co obcokrajowcy myślą o naszych tradycjach?

Czy Wigilia wszędzie wygląda tak samo? W dzisiejszym odcinku programu Dzień Wschodzi rozmawiamy z Lorenzo Izzo z Włoch i Luisem Alberto Villablanca Alvarezem z Chile o tym, jak wygląda Wigilia w Polsce, Włoszech i Chile, coo ląduje na świątecznym stole w ich krajach, jakie tradycje najbardziej zaskakują obcokrajowców? Poznaj różnice kulturowe, fascynujące historie i to, co łączy nas podczas świąt, mimo dzielących nas kilometrów!

Padwa Zamość zakończyła rok porażką, AZS AWF Biała Podlaska opuścił ostatnie miejsce

Padwa Zamość zakończyła rok porażką, AZS AWF Biała Podlaska opuścił ostatnie miejsce

W meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej Padwa Zamość przegrała na wyjeździe z E.LINK Gwardią Koszalin 23:29.

Kolejny rodzinny oprawca w rękach policji

Kolejny rodzinny oprawca w rękach policji

Nawet 5 lat więzienia grozi domowemu bokserowi z powiatu kraśnickiego. Najbliższe 3 miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

Kilkukrotnie odkładane, teraz mają powstać. Obiekty sportowe dla szkoły przy Berylowej na horyzoncie

Kilkukrotnie odkładane, teraz mają powstać. Obiekty sportowe dla szkoły przy Berylowej na horyzoncie

Mowa o tej inwestycji była już w 2021 roku. W 2022 roku dzieci miały już korzystać z nowych obiektów, jednak termin realizacji zmieniono na 2023 rok. Latem tego roku próbowano znaleźć wykonawcę, ale oferty okazały się za drogie. Miasto Lublin znów spróbuje wybudować boiska dla szkoły przy ulicy Berylowej.

Utwory Wojciecha Młynarskiego w Klubie Muzycznym CSK
koncert
16 stycznia 2025, 18:00

Utwory Wojciecha Młynarskiego w Klubie Muzycznym CSK

„Młynarski. Bynajmiej.” to sensacja mijającego 2024 r. Jest to premierowy projekt muzyczny z aranżacjami Krzysztofa Herdzina i Sabiny Meck do tekstów Wojciecha Młynarskiego.

Czternasty mecz i czternasta wygrana ChKS Chełm

Czternasty mecz i czternasta wygrana ChKS Chełm

Na zakończenie pierwszej rundy ChKS Chełm pokonał na wyjeździe MCKiS Jaworzno w trzech setach. Po czternastu kolejkach lider tabeli ma na koncie aż 40 punktów i komplet zwycięstw. W tym roku zagra jeszcze raz.

Pieniądze, nagrody i 6 000 pasażerów dziennie

Pieniądze, nagrody i 6 000 pasażerów dziennie

12 stycznia minie rok od otwarcia Dworca Lublin. To jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji komunikacyjnych w historii miasta.

Nieprzejezdne drogi, odcięte od świata miejscowości. Tak było w 1978 roku
foto
galeria

Nieprzejezdne drogi, odcięte od świata miejscowości. Tak było w 1978 roku

Wydarzenia, które się rozegrały z 29 na 30 grudnia 1978 r. miały dramatyczny przebieg. Nic nie zapowiadało zbliżającej się katastrofy. Prognozy pogody były optymistyczne, przewidywały lekką zimę. Jeszcze kilka dni wcześniej, na termometrach można było zobaczyć plus 5ºC. Jednak 29 grudnia (piątek) nastąpiło gwałtowne ochłodzenie. Zaczął wiać porywisty wiatr, a w weekend dołączyły obfite opady śniegu. Dziś przypominamy, jak wyglądały zimy.

Świąteczny obiad według naszych czytelników

Świąteczny obiad według naszych czytelników

Podpowiadamy, co warto przygotować na świąteczny obiad. Mamy dla Was propozycje od czytelników.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium