Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

BIEGI

9 lutego 2020 r.
8:28

Trzecia Dycha do Maratonu. Ponad 950 zawodników ukończyło nocny bieg [ZDJĘCIA, WYNIKI]

957 zawodników ukończyło w sobotę w nocy Trzecią Dychę do Maratonu. Pierwszy do mety dobiegł Bartosz Ceberak z Lubartowa (33:45), drugi był Michał Orzeł z Lublina (34:48) a trzeci Paweł Grochmal (34:54).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że Cztery Dychy do Maratonu to cykl biegów mający na celu pomóc w przygotowaniu się zawodników do Maratonu Lubelskiego, który w tym roku zaplanowany jest na 10 maja. W trwającym sezonie odbyły się już dwa biegi na 10 km – pierwszy miał miejsce 6 października nad Zalewem Zemborzyckim, a kolejny 17 listopada – jego trasa wiodła przez główne arterie Lublina, między innymi Al. Racławickie, al. Piłsudskiego i ul. Lipową. W minioną sobotę odbyła się trzecia w tym sezonie popularna „Dyszka”, na nowej równie ciekawej trasie.

Przed rokiem start i meta ulokowane były na terenie Parku Technologicznego na Felinie, a uczestnicy pokonywali ul. Dobrzańskiego, Franczaka „Lalka”, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową, Dywizjonu 303, Kunickiego, ul. Wolską, Łęczyńską, drogę serwisową wzdłuż al. Witosa i ul. Dekutowskiego. Natomiast w tym roku organizatorzy zdecydowali się na zmianę trasy. Start i meta biegu zlokalizowana była przed Stadionem Arena Lublin od strony Mostu 700-lecia. Uczestnicy biegu przemierzyli atestowaną 10 km trasę następującymi ulicami: Stadionową okrążając Arenę Lublin, następnie Cukrowniczą, Krochmalną, Jana Pawła II – tam czekał na nich niewielki, aczkolwiek dość długi podbieg. Następnie biegacze skręcili w ul. Filaretów, gdzie musieli zmierzyć się z tam spotkają najwyższym przewyższeniem w kierunku ronda nieopodal hali Globus. Potem było już jednak dosłownie z górki bo dalsza część trasy wiodła ul. Tomasza Zana, Nadbystrzycką, Narutowicza, Ochotniczą, Szczerbowskiego, Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca 1980, aż do mety obok stadionu.

Na starcie Trzeciej Dychy do Maratonu Stanęło 957 zawodników i zawodniczek. Najstarszy uczestnik biegu urodzony był w 1949, a najmłodszy w 2003 roku. To dobitnie pokazuje, że bieganie jest naprawdę dla wszystkich, niezależnie od wieku!

Pierwsze miejsce zajął Bartosz Cebrak z Lubartowa z czasem 33:45. Trzy sekundy po nim linię mety minął Michał Orzeł z Lublina, a podium uzupełnił Paweł Grochmal (34:54). Natomiast wśród pań najszybsza okazała się Mariola Stasiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego uzyskując czas 37:08. Druga była Dominika Łukasiewicz z Lublina (39:14), a trzecie miejsce zajęła Justyna Jagiełło z Chełma (39:22). Dla większości zawodników i zawodniczek nie wynik był jednak najważniejszy tylko propagowanie zdrowego stylu życia poprzez swoją pasję do biegania.

ZOBACZCIE WYNIKI

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Informacja Wójta Gminy Wólka

Informacja Wójta Gminy Wólka

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Sezon dopiero ruszył, a na Wiśle w Puławach już doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-latek i jego 44-letnia żona wypadli z łodzi motorowej. Mężczyzna był pijany.

ciężarówki

W Jaki Sposób Pozyskiwać Pojazdy Do Swojej Floty?

Czym jest flota samochodowa i kim jest fleet car manager? W jaki sposób finansować pojazdy do swojej floty i która opcja jest najbardziej opłacalna? Sprawdź!

płyta drogowa i dziewczyna

Rodzaje i Zastosowanie Płyt Drogowych

Płyty drogowe betonowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle drogowym. Wykorzystywane są jako rozwiązanie przejściowe, dla drogi dojazdowej na placu budowy i podczas tworzenia podjazdów do budynków. Idealnie sprawdzają się jako szybka alternatywa naprawy asfaltu czy ustabilizowania błotnistego terenu.

Pokaz iluzji - doskonała iluzja dla młodszych i starszych

Pokaz iluzji - doskonała iluzja dla młodszych i starszych

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odbyciu podróży w nieznane, gdzie granice rzeczywistości zlewają się z fantazją? Jeśli tak, to pokaz iluzji jest dla Ciebie doskonałym miejscem do zaspokojenia tych pragnień. To magiczne show, które przeniesie Cię w świat niepojętych sztuczek i misternie skonstruowanych iluzji. Pokaz iluzjonisty to nie tylko spektakularne widowisko, ale również fascynujące doświadczenie zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Pikieta pod Stokrotką. Związkowcy mają dość
Zdjęcia
galeria

Pikieta pod Stokrotką. Związkowcy mają dość

Związkowcy ze Stokrotki rozpoczęli pikietę w Lublinie. Walczą o "godność pracy".

Czynności notarialne

Testament notarialny - najbezpieczniejsza forma testamentu?

Sporządzanie testamentu to jedna z czynności wykonywana w celu rozdysponowania majątku po śmierci. W polskim prawie dopuszczalne są różne formy testamentu. Między innymi za prawidłowo sporządzony testament uznaje się: testament ustny (w określonych przypadkach), pisemny i notarialny.

Na te pokazy czekają mieszkańcy. Fontanna multimedialna na Placu Litewskim otwiera sezon
galeria

Na te pokazy czekają mieszkańcy. Fontanna multimedialna na Placu Litewskim otwiera sezon

Po zimowej przerwie fontanna multimedialna wraca z nowymi pokazami. Ratusz podał już dokładny harmonogram.

Cztery medale dla Lublina podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Speed-ball Lublin 2025
ZDJĘCIA
galeria

Cztery medale dla Lublina podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Speed-ball Lublin 2025

W sobotę w Lublinie został rozegrany III Ogólnopolski Turniej Speed-ball Lublin 2025. Podczas zawodów sporo powodów do radości mieli zawodnicy z Lublina. Czwórka z nich mogła się pochwalić miejscami na podium.

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Kancelaria prawna to miejsce, które niekoniecznie może dobrze się kojarzyć. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że zazwyczaj udajemy się tam w sytuacjach kiedy potrzebujemy pomocy prawnika. Do takich sytuacji może dojść nawet wtedy, kiedy przez całe życie skrupulatnie przestrzega się prawa.

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

,,Nowy rok - nowa ja!" czy to stwierdzenie coś Ci przypomina? Z pewnością większości z nas. U schyłku mijającego roku, patrzymy z ciekawością i nadzieją w nowy rok, zastanawiając się co nam przyniesie. Czasem żartujemy, że chcielibyśmy aby nie był on gorszy od poprzedniego.

szare fotele w biurze

Ergonomiczny fotel biurowy - jakie cechy powinien mieć?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele dolegliwości wynika z niepoprawnej postawy podczas siedzenia. Praca przy biurku w pozycji siedzącej nie sprzyja naszemu kręgosłupowi i zdrowiu. Siedzenie przed komputerem przez 8 godzin dziennie w niewygodnej pozycji negatywnie odbija się na pracownikach, gdyż może doprowadzić do wielu schorzeń.

Makabra na wsi. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa partnerki

Makabra na wsi. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa partnerki

54-letni Andrzej B. usłyszał zarzuty zabójstwa swojej partnerki. Do makabrycznego zdarzenia doszło 24 kwietnia w miejscowości Niedziałowice Drugie w powiecie chełmskim.

Jak dobrać regały do składowania ciężkich materiałów?

Jak dobrać regały do składowania ciężkich materiałów?

Dobór odpowiednich regałów do składowania ciężkich materiałów to klucz do bezpieczeństwa i efektywności każdego magazynu lub warsztatu. Nieodpowiednia konstrukcja lub zbyt niska nośność mogą prowadzić do poważnych zagrożeń i strat. W tym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki, jak wybrać regały, które sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

Ocieplenie celulozą - czy to skuteczne rozwiązanie do domu jednorodzinnego?

Ocieplenie celulozą - czy to skuteczne rozwiązanie do domu jednorodzinnego?

Ocieplenie poddasza i ścian zewnętrznych to inwestycja, która może zmienić Twój dom w prawdziwy azyl cieplny. Coraz częściej zamiast tradycyjnych płyt i mat wybiera się ocieplenia celulozą – naturalny granulat, który powstaje z makulatury gazetowej, wzbogacony środkami ogniochronnymi. Czy ta metoda sprawdza się w warunkach jednorodzinnych? Przekonajmy się, poznając zalety, zastosowania i kluczowe etapy przygotowania przed wdmuchiwaniem materiału.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!