Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

25 października 2017 r.
8:05

Andrzej Maciejewski (Polski Związek Karate Tradycyjnego): Koniec podziałów

Andrzej Maciejewski
Andrzej Maciejewski (fot. Kamil Kozioł)

Rozmowa z Andrzejem Maciejewskim, wiceprezesem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak ocenia pan poziom Otwartych Klubowych Mistrzostw Europy, które w weekend zostały rozegrane w Lublinie?

– To były bardzo udane zawody, a ich poziom był niezwykle wysoki. Warto również podkreślić wspaniałą atmosferę w hali. Dla nas wszystkich była to nowa impreza, bo w Lublinie mieliśmy do czynienia z pierwszą edycją Otwartych Klubowych Mistrzostw Europy. Myślę, że jeszcze nie do końca się ona przyjęła. Potrzeba czasu, żeby na dobre zagościła w kalendarzu europejskich rozgrywek. Myślę, że za rok ta impreza będzie wyglądać już dużo lepiej. Teraz dużym problemem był termin, bo niedługo odbędą się mistrzostwa Europy w Rumunii, które dla wielu zawodników są priorytetem. W przyszłym sezonie gospodarzem Otwartych Klubowych Mistrzostw Europy będzie Belgrad. Serbowie planują rozegrać zawody w marcu i myślę, że to jest bardzo dobry pomysł. Z kolei Puchar Europy dzieci, który również odbywał się w weekend w Lublinie, znakomicie zadomowił się w naszym mieście. Polska wśród dzieci nadal wiedzie prym w Europie. Bardzo dobrze wystartowały też dzieci reprezentujące Mołdawię, Armenię, Izrael czy Czechy – w przyszłości możemy spodziewać się, że wyrosną z nich mistrzowie.

  • Przy okazji mistrzostw otrzymał pan również medal 700-lecia Miasta Lublin. To dla pana ważne wyróżnienie?

– Oczywiście. Nie jestem jednak kolekcjonerem medali i odznaczeń. Wystarczy powiedzieć, że mój medal z mistrzostw świata, który wywalczyłem w Montrealu, ostatnio odnalazłem w jednej z gablotek w hali OSiR w Zamościu. Zacząłem go szukać, bo chciałem przekazać go Centrum Historii Sportu w Lublinie. Dla mnie dużo bardziej istotne są relacje międzyludzkie. Dzięki karate poznałem wielu wspaniałych ludzi i mogę brać udział w tak fantastycznych imprezach, jak ta w Lublinie. Myślę, że Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy świetnie wpisują się w jubileusz 700-lecia miasta.

  • Lubelski Klub karate Tradycyjnego ostatnio przeżywa chude lata w rywalizacji seniorskiej. Jest pomysł, aby zmienić ten stan rzeczy?

– W karate tradycyjnym nieuwaga powoduje, że szybko traci się swoją pozycję. Na ukształtowanie kolejnych mistrzów trzeba wielu lat. Myślę, że ten proces zajmuje nawet 15 lat. Trzeba nam cierpliwości.

  • Karate włączono do programu Igrzysk Olimpijskich. To dobrze dla waszej dyscypliny?

– W Tokio zobaczymy tzw. karate sportowe, które mocno różni się od tradycyjnej odmiany tego sportu. Optowali za tym zwłaszcza Francuzi, którzy mają duże wpływy w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Karate tradycyjne również stara się o włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich. Miało się to stać juz w końcówce ubiegłego stulecia, ale ówczesny prezes MKOL, Juan Antonio Samaranch, wykreślił je z programu w ostatnim dniu swojego urzędowania. Sukces karate sportowego pozytywnie wpłynął na konsolidację środowiska karate. Chorobą naszego sportu są podziały na różne federacje, co nie jest zrozumiałe dla przeciętnego widza. Teraz obserwuje proces jednoczenia się karate. Mamy zbudowaną już platformę porozumienia między nami, a karate fudokan. Teraz intensywnie rozmawiamy również z jedna z japońskich organizacji.

Pozostałe informacje

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta, obrońcy trofeum i ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów Aluron CMC Warty Zawiercie

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

Po alkoholu uderzył w drzewo i trafił do szpitala

Po alkoholu uderzył w drzewo i trafił do szpitala

Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!