Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

13 lutego 2022 r.
16:40

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Sztafeta biegaczek poza czołową dziesiątką

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
14 miejsce w drużynie – to na razie najlepszy wynik Moniki Skinder osiągnięty w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie<br />
14 miejsce w drużynie – to na razie najlepszy wynik Moniki Skinder osiągnięty w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie
(fot. MATERIAŁY PRASOWE LUBELSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO)

Polki ukończyły bieg sztafetowy w biegach narciarskich 4x5 km na 14 pozycji. Monika Skinder może być zadowolona ze swojego występu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niestety, w ostatnich dniach dużo więcej niż o wynikach sportowych naszych biegaczek mówi się o konflikcie w kadrze. Głównymi bohaterkami zamieszania są Izabela Marcisz i Monika Skinder. Obie są najważniejszymi postaciami naszego zespołu i jednymi z najzdolniejszych biegaczek młodego pokolenia na świecie. W środę mają stworzyć jeden zespół w sprincie drużynowym, co jednak wcale nie jest do końca oczywiste. Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, odtrąbił już sukces jakim jest namówienie Marcisz do startu, ale sama zawodniczka wciąż sceptycznie podchodzi do tego pomysłu. – Czuję duże zmęczenie. Myślę, że powinnam odpuścić Team Sprint. Nie jestem maszyną. Jestem zbudowana z tych samych kości i mięśni, co inni – powiedziała na antenie TVP Sport po biegu sztafetowym.

Zawodniczka SS Prządki Ski w sobotę pobiegła na pierwszej zmianie naszej sztafety i miała za zadanie utrzymać się w głównej grupie. Nie udało jej się to i dość szybko odpadła od rywalek. Ostatecznie przyprowadziła nasz zespół na 12 pozycji z ponad minutową stratą do prowadzących Rosjanek. Później natomiast kolejny raz błysnęła przed kamerami. – Miałam zadanie, by utrzymać się czołówki. Kurczę, dla mnie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Strata nie jest zadowalająca. Odczuwam już te kilka startów. To mój obowiązek zawodniczy, wziąć udział w takim biegu. Sztafetę biega się z przyjemnością. To duch walki całej drużyny. Można powiedzieć "drużyny" – dodała na antenie TVP Sport.

Na drugiej zmianie w polskiej ekipie pobiegła Monika Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski rozpoczęła bardzo mocno i po kilometrze przesunęła się o pozycję. Później jednak osłabła i ostatecznie oddała zespół na 13 pozycji w towarzystwie Estonek, Francuzek czy Łotyszek. – Myślę, że pobiegłam na tyle, na ile mnie było stać – przyznała na antenie TVP Sport Monika Skinder.

Już przed startem biegu było wiadomo, że trzecia i czwarta zmiana będą dla nas najtrudniejsze. I rzeczywiście Weronika Kaleta i Karolina Kukuczka nie myślały o tym, aby atakować rywalki, ale celowały prze wszystkim w uniknięcie zdublowania. Skutkowałoby ono bowiem usunięciem z trasy. Kaleta przeżywała na trasie bardzo trudne chwile i na zakończenie swojej zmiany spadła na 15 miejsce. Kukuczka przez moment była natomiast nawet 16. Finiszowała jednak w znakomitym stylu i na metę naszą sztafetę przyprowadziła na 14 pozycji.

Złoty medal zdobyły Rosjanki, które startowały w składzie Yulia Stupak, Natalia Nepryaeva, Tatiana Sorina i Veronika Stepanova. Drugie miejsce zajęły Niemki, które na metę wpadły z 18 sek. straty. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów pobiegły w składzie Katherine Sauerbrey, Katharina Hennig, Victoria Carl i Sofie Krehl. Ostatnie miejsce na podium zajęły Szwedki, które do Rosjanek straciły 20 sek. Przedstawicielski Trzech Koron wystartowały w składzie Maja Dahlqvist, Ebba Andersson, Frida Karlsson i Jonna Sundling.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta, obrońcy trofeum i ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów Aluron CMC Warty Zawiercie

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

Po alkoholu uderzył w drzewo i trafił do szpitala

Po alkoholu uderzył w drzewo i trafił do szpitala

Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!