Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

21 września 2019 r.
20:27

Górnik Łęczna, czyli 40-latek z dużymi ambicjami

Autor: Zdjęcie autora bs
0 8 A A

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zanim w piątkowy wieczór drużyna Górnika Łęczna zmierzyła się w meczu o punkty z Gryfem Wejherowo na obiektach klubowych odbyła się specjalnie przygotowana uroczystość, w której wzięły udział wszystkie zasłużone dla klubu osoby na przestrzeni 40 ostatnich lat, a gospodarzami byli obecni działacze klubu z Łęcznej z Piotrem Sadczukiem na czele. Było co wspominać, bo od powstania klubu w Łęcznej działo się przecież bardzo wiele.

– W 1978 roku poproszono mnie o prowadzenie zespołu Górnika, które z radością przyjąłem. Ciężko pracowaliśmy nie tylko na treningach, ale i poza nimi. Trzeba było często sięgać po łopatę aby poprawić stan boiska - takie były czasy. Boisko było zupełnie inaczej usytuowane, bo wzdłuż ulicy. Dopiero nowe kierownictwo kopalni zmieniło jego położenie, a następnie przygotowało bardzo ładny stadion. To wszystko poszło we właściwym kierunku – wspominał Andrzej Zachary, pierwszy trener Górnika. – Drużyna zaczynała grę od rozgrywek klasy B. Jeździłem po okolicznych klubach i zachęcałem młodych chłopaków do gry. Wszyscy mieszkańcy interesowali się klubem i na meczach pojawiało się wielu kibiców. Udało się systematycznie wywalczać awanse. Ambicje były spore. Chciałem aby zespół grał coraz lepiej. Teraz z uwagi na wiek i zdrowie już sporadycznie bywam na meczach Górnika. Wiele się tu zmieniło. Górnik ma piękne, zadbane obiekty i chciałoby się, aby zespół grał na zdecydowanie wyższym szczeblu – dodał pierwszy szkoleniowiec łęcznian.

Najpiękniejszymi momentami w historii klubu z Łęcznej była gra w Ekstraklasie. W 2003 roku klub po raz pierwszy awansował na najwyższy szczebel i całą Lubelszczyznę ogarnęła „moda na Górnika”. – To był i jest piękny okres. Zostałem prezesem Górnika, gdy ten spadł do trzeciej ligi. Wówczas nie było kolorowo pod względem finansowym, ale wspólnymi siłami daliśmy radę – opowiadał Stanisław Stachowicz, były prezes „zielono-czarnych”, który w piątek otrzymał złoty medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej. – Muszę powiedzieć, że najlepiej było w czasach kiedy Krzysztof Cugowski skomponował hymn dla Górnika, a na stadionie były pełne trybuny. Teraz jednak też nie można narzekać. Co sprawiło, że to Górnik grał w Ekstraklasie? Aby coś osiągnąć trzeba tego bardzo chcieć. Szturmowaliśmy atak na najwyższy stopień rozgrywek kilkakrotnie, aż w końcu się udało. Czekaliśmy na ten sukces dość długo budując zespół, który w głównej mierze opierał się na zawodnikach z regionu – dodał Stachowicz.

Nie tylko były prezes został tego wieczoru uhonorowany specjalnymi odznaczeniami. Wśród wyróżnionych osób nie zabrakło byłych piłkarzy, trenerów i działaczy, którzy przez 40 lat pracowali na to aby Górnik Łęczna stale się rozwijał.

Srebrna Honorowa Odznaka LZPN: Jurij Szatałow, Arkadiusz Onyszko, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Grzegorz Bonin, Sergiusz Prusak, Sebastian Szałachowski, Alicja Jakubowska, Tomasz Płaza, Łukasz Mierzejewski, Jakub Wierzchowski, Grzegorz Szkutnik, Dariusz Batyra, Krzysztof Kwiatkowski, Jarosław Wojewoda, Jerzy Tryka, Lucjan Janowski, Janusz Krzeszowski.

Złota Honorowa Odznaka LZPN: Piotr Bronowicki, Grzegorz Bronowicki, Jacek Kubicki, Adam Kędzierski, Jacek Fiedeń, Mirosław Budka, Krzysztof Bojarski.

Brązowa Honorowa Odznaka PZPN: Paweł Bugała, Jacek Fiedeń.

Srebrna Honorowa Odznaka PZPN: Piotr Mazurkiewicz, Piotr Jaroszyński.

Złota Honorowa Odznaka PZPN: Waldemar Piotruk, Andrzej Banaszkiewicz, Sławomir Nazaruuk, Sławomir Pogonowski.

Złoty medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej: Stanisław Stachowicz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

BETCLIC II LIGA
18. KOLEJKA

Wyniki:

Polonia Bytom - Pogoń Grodzisk M. 0-1
Olimpia Elbląg - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1
Hutnik Kraków - GKS Jastrzębie 1-0
KKS Kalisz - Świt Szczecin 3-1
Resovia - Wieczysta Kraków 1-4
Rekord Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0-1
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 1-3
Skra Częstochowa - ŁKS II Łódź przełożony
Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy przełożony

Tabela:

1. Pogoń G.M 18 46 39-12
2. Wieczysta 18 42 42-10
3. Polonia B. 18 40 38-16
4. Chojniczanka 18 31 22-14
5. Hutnik 18 29 24-30
6. Kalisz 18 28 18-19
7. Zagłębie 18 26 26-28
8. Świt 18 24 25-28
9. Resovia 18 24 26-30
10. Podbeskidzie 18 23 22-22
11. Wisła 17 22 24-28
12. Olimpia G. 18 18 23-26
13. Rekord 18 17 28-36
14. ŁKS II 17 17 17-29
15. Jastrzębie 18 16 19-22
16. Zagłębie II 17 12 24-32
17. Skra 17 12 17-32
18. Olimpia E. 18 11 16-36

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!